5. oddělení (B. Škochová)

Vážení rodiče, dne 23.2.2018 proběhne v ŠD KARNEVAL. Akce bude končit v 16 hod v tělocvičně. Moc se tešíme na krásné masky a skvělou zábavu.
Děkuji, B. Škochová

Únor 2018
V únoru nás čeká nejblíznivější období v roce - Masopust. Vyrobili jsme si společně masky které předvedeme při slavnostním vyvrcholení v pátek 23.2.2018 ve třídě a potom při karnevalovém reji v tělocvičně. Kromě karnevalu také vítáme jaro a vyháníme zimu. Vyrábíme sněženky a další jarní květinky. Čekal nás také pohídkový kvíz o ceny, který jsme absolvovali společně s 8. oddělením. A že bylo o co soutěžit!

Nejlépe se va našem pohádkovém kvízu umístil Adámek Duroň a Baruška Trojanová. Gratulujeme!!!

Leden 2018

V lednu jsme si rozbalili dárečky, které pro nás nechal Ježíšek pod stromečkem. Chodili jsme společně ven a radovali se, že napadl sníh. Leden byl pro nás také měsícem ledu a ledního medvěda. Proto naše tvoření bylo s motivem zimy a ledních medvědů. Vyrobili jsme si stojánek na tužky, medvěda z vaty, hlavu medvídka a siluetu medvěda pomocí obtisků vatových tyčinek. Naše dílka zdobí chodbu v pavilonu D. V lednu jsmese také naučili novou písničku od pana Nohavici - Grónská zem. Na návštěvu k nám přišla také zvířátka - slepička s kohoutkem, králík a husa domácí.Už teď se těšíme na masopust v únoru!

Vánoční čajovna a lampionový průvod, který se měl konat 21.12.2017 se pro 5. oddělení ruší.

Děkuji za pochopení, B. Škochová

13. Týden
Hrajeme hry v kroužku zaměřené na postřeh a paměť. Vyrábíme vlastní adventní kalendář z papírových sáčků. Učíme se básničku pro Mikuláše. Vyrábíme a dekorujeme kornouty na nadílku od Mikuláše.

12. Týden
Hrajeme si za pavilonem na trvnatém hřišti.Povídáme si v kroužku a hrajeme při tom hry :) Tento týden máme v plánu procházku spojenou s drakiádou a tak vytváříme mraky, ze kterých padají sněhové vločky, abychom měli na pátek krásné počasí. Procházka v přírodním parku Hostivař se nám líbila a díky našim markům jsme měli krásné počasí :)

11. Týden

Během jedenáctého týdne jsme se zúčastnili akce "Den naruby" společně s 8. oddělením. Užili jsme si společně spoustu zábavy a her. Dokonce jsme se na to i "naruby" oblékli.

18. - 24. 2. Lyžařský výcvik, 7., 9.tř.

20. 2. „Život bez závislostí“, 6. A
21. 2. Strašnické divadlo, př. tř.
22. 2. ŠD – Milíčovský les
23. 2. Brumbambule, 1. A, 1. B

Vnitřní řád ŠD
ZŠ Břečťanová | skola@zsbrectanova.cz (c) 2018 Jan Slabý - IT Market  All right reserved