6.A (Mgr. Ludmila Nevařilová)

VÍTÁME VÁS NA STRÁNKÁCH NAŠÍ TŘÍDY 6. A!

Dobrý den, posílám kontakt na naši třídní důvěrnici Janu Hrdliczkovou
e-mail: janicka.hrdlizcka@seznam.cz
mobil: 727 909 404
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bobřík informatiky
Dne 6. listopadu 2017 se třída 6. A v rámci hodiny ICT zúčastnila informatické soutěže pro žáky základních a středních školy Bobříka informatiky. Jedná se o předmětovou soutěž podporovanou ministerstvem školství. Žáci během testu odpovídali na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti. Cílem této soutěže je seznámení žáků s tím, co to jsou informatické otázky a problémy, a že informatika není totéž co ovládání počítače.

Planeta 3000

Dne 25. října se třída 6. A, společně s ostatními žáky 2. stupně, účastnila v rámci vzdělávacího projektu Planeta 3000 vzdělávacího programu s názvem "Brazílie - vášnivé srdce Jižní Ameriky". Společně s cestovatelem a fotografem Adamem Lelkem jsme se podívali do největší země Jižní Ameriky, Brazílie. Prozkoumali jsem mj. některá brazilká města jako Rio de Janerio nebo hlavní město Brasília, Amazónii a život indiánů od řeky Xingú.

Preventivní program HZS ČR
Dne 29. září 2017 se žáci z třídy 6. A zúčastnili preventivního programu Hasičského záchraného sboru ČR. Během přednášky se žáci dozvěděli co znamená integrovaný záchranný systém a co obnáší práce hasiče. Dále si hasič s žáky povídal o tom, jak se zachovat v případě vypuknutí požáru, a jak podat první pomoc. V závěru přednášky byl prostor pro dotazy.
(na základě informací od Romany Zikové zpracovala Ludmila Nevařilová)

Preventivní program Policie ČR
Dne 21. září 2017 se žáci z třídy 6. A zúčastnili preventivního programu Policie ČR s názvem "Bezpečné chování v elektronickém světě". Zástupci z řad Policie ČR upozornili žáky na nástrahy týkající se sociálních sítí, především na to, s kým si žáci píší. Během prevence byly také udělovány rady, jak si správně vytvořit heslo - kombinace malých a velkých písmen, číslice, tečky,...
(na základě informací od Romany Zikové zpracovala Ludmila Nevařilová)

21. 11. Divadlo Pod čepicí - 1., 2., př.tř.

22. 11. 18 h "Škola pro všechny"

22. 11. Prevence – 5., 6., 7. tř.
23. 11. Divadlo Pod čepicí - 3. tř.
23. 11. Strašnické divadlo - 2.A, 2.B, př.tř.
23. 11. Prevence – 8., 9. tř.
24. 11. Schola Pragensis - 8., 9. tř.

Vnitřní řád ŠD
ZŠ Břečťanová | skola@zsbrectanova.cz (c) 2017 Jan Slabý - IT Market  All right reserved