8. oddělení (M. Maskaluková)

7.12. Výroba dárečku 2.část
Pustili jsme se do další větší části výroby, tentokrát jsme kvůli tomu museli až na jiný pavilon. Děti byly ohromně šikovné, střídaly se na stráži a se vším pomáhaly. Na fotce můžete vidět jak moc jsme se těšili na dnešní práci.

6.12. Čertovský
bál
Ve středu k nám zavítali čerti a ukázali nám některé ze svých her. Zkusili jsme hrát s čerty karty, kostky, skořápky nebo třeba skákat v pytli. A protože jsme byli na bále, nechyběly ani taneční soutěže. Čerti nikoho neodnesli, tak snad za rok nám tu všechny děti zase zůstanou.

Vánoční čajovna a lampionový průvod

Vážení rodiče,

ve čtvrtek 21.12. si pro Vás děti připravily posezení ve vánoční čajovně a následný lampionový průvod. Akce bude probíhat od 15:00 a předpokládaný konec je v 16:30. Prosím, abyste dorazili nejpozději v 16:00, děti pro Vás mají malé překvapení. Prosím o donesení cukroví na ochutnávku (lépe den, dva předem, ať vše stihneme nachystat) a jedné očištěné zavařovací sklenice.

Děkujeme a již se na akci moc těšíme!

28.11. Výroba vánočního dárku
Výroba dárečku je v plném proudu! Ještě před sebou máme hodně práce, ale děti jsou šikovné, tak věřím, že se vše podaří na 1.

24.11. Vycházka Přírodní park Hostivař-Záběhlice
Dnes jsme si spolu s 5.oddělením udělali vycházku do Přírodního parku Hostivař-Záběhlice. V parku jsme pozorovali nejrůznější zvířátka a značnou část cesty jsme jsme procházeli na chráněném území Meandry Botiče. Cesta nám moc rychle a příjemně utíkala. Hlavně, když jsme šli za sebou jako Tři čuníci, museli jsme si k tomu danou písničku i zazpívat. Cestou nazpátek jsme se stavili na kraj pole a zkusili pustit 2 draky. Jednomu se kvůli slabému větru vůbec létat nechtělo, a tak musel druhý drak létat o to víc, však se podívejte sami. :)

13.11. Mezinárodní den nevidomých

Děti toho o nevidomých již mnoho věděly, přesto se dozvěděly i něco nového. Povídaly jsme si o tom, jaké pomůcky nevidomí používají v běžném životě, jak hrají sporty nebo i to, jak si odváží potraviny. Po povídání strávily moc hezké a zajímavé odpoledne zkoušením různých situací a her na vlastní kůži.

Bez použití zraku poznávaly své kamarády i nejrůznější předměty, kreslily obrázky, na záda si psaly slova, zkoušely nalít vodu do lahve a najít dle zvuku své kamarády schované po třídě. Nakonec jsme se po třídě zkusily i projít, za pomoci slepecké hole a našeho vodiče.

12. 12.  Divadlo V+W, 3. A
12. 12.  17h., besídka pro rodiče, 1. B
12. 12.  18h. – tř. schůzky 9. třídy (SŠ)
13. 12.  17.30, besídka pro rodiče, 1. A
13. 12.  ŠD, Národní muzeum
15. 12.  Badminton, II.st.
20. 12.  Strašnické divadlo, př. tř.
21. 12.  ŠD – Výstava v Betlémské kapli
21. 12.  Kampa koncert, 3. A
21. 12.  Peter Black, 8. tř.
21. 12.  Divadlo Na Fidlovačce, 3. C
21. 12.  Kino Hostivař, 2. B, 4. B

pátek 12. 1.    Ředitelské volno
pátek 26. 1.    Ředitelské volno