Uvod

8. oddělení (M. Maskaluková)

8.2. Kimova hra
Ve čtvrtek nás čekala Kimova hra. Museli jsme si zapamatovat obrázky zvířátek a následně odpovídat na nejrůznější otázky. Vypadalo to, že hra bude jednoduchá, ale byla složitější než se zdálo, máme ještě co trénovat. Nejlépe se pak umístili Fíla, Lucinka D. a Anička. :)

     

Karneval ve ŠD
Vážení rodiče,
v pátek 23.2. proběhne ve ŠD Karneval. Akce bude probíhat v tělocvičně do 16:00. Těšíme se na veselé masky všech dětí!
                                                                                                                                       Děkuji.

5.2. Konečně trocha sněhu!
Třídu
nám zdobí sněhuláci z barevných kříd a konečně jsme mohli nějaké sněhuláčky postavit i venku. Před pavilonem už po našem řádění skoro žádný sníh nezůstal.

     

2.2. Pohádkový kvíz
Celý týden jsme měli pohádkový. Dabovali jsme různé pohádky, navzájem jsme si kreslili omalovánky, které nám zbývá ještě vybarvit a v pátek jsme měli závěrečný Pohádkový kvíz. Děti dostaly malou odměnu. Za kluky se nejlépe umístil Fíla a Adámek a za holky Verunka a Kája.

    


25.1. Na hřišti
Venku si hrajeme na hřišti před hlavním pavilonem, kde se houpeme na houpačkách. Na hřišti u našeho pavilonu trénujeme pravidla kouzelnického souboje.

  


24.1. Interaktivní program se živými zvířátky
Dnes k nám zavítala zvířátka. Seznámili jsem se s hedvábničkou, zakrslým králíčkem a francouzskou husou. Dozvěděli jsme se spousty zajímavých informací, ale nejlepší stejně bylo, když jsme si zvířátka mohli pohladit.

   

         
   

Interaktivní program se živými zvířátky
Vážení rodiče,
ve středu 24.1. od 14:30 do 16:00 proběhne ve školní družině Interaktivní program se živými zvířátky. Cena akce je 50,-. Děti mají v notýskách lístečky s informacemi, prosím o jejich podepsání i v případě, že se dítě akce nezúčastní.
                                                                                                                                            Děkuji.

19.1. Harry Potter
Letošním školním rokem nás provází mladý čaroděj. V četbě knihy Harry Potter a kámen mudrců jsme již za půlkou. Zvládli jsme si vyrobit své kouzelnické hůlky, vybarvili jsme tématické omalovánky a nakreslili jsme si důležité postavy 1.dílu. Tento týden jsme se učili nejrůznější zaklínadla, od těch jednoduchých k usnadnění běžného života až po ta složitější, útočná a obranná. V pátek nás čekala závěrečná zkouška, kde bylo potřeba uplatnit naučená kouzla a získat kámen mudrců. Nejlepší ze všech je Fíla, který se stává naším Harrym a jeho nejlepší přátelé (tedy Ron a Hermiona) jsou Honzík K. a Šíma.

   

   

      

21.12. Vánoční čajovna a lampionový průvod

Tak je to za námi. Takovou dobu jsme se na dnešní den připravovali a nakonec to tak rychle uteklo. Doufáme, že jste si dnešní odpoledne užili stejně jako my. A mně zbývá už jen jediné a to ohromné DĚKUJI

   20.12. Jsme připraveni!
Na zítřejší čajovnu a lampionový průvod jsme již připraveni. Moc se na Vás těšíme a doufáme, že si spolu užijeme příjemné odpoledne. A už se nemůžeme dočkat toho cukroví!

   

18.12. Pondělí na hřišti
Konečně nám napadl sníh, a tak jsme pondělní odpoledne strávili venku. Koulovali jsme se a zkusili jsme postavit i malé sněhuláčky. Někteří koulování vzali opravdu vážně a museli na to jít i s lopatou.

   

14.12. Aktivity
venku
Venku jsme hráli hru Čáp ztratil čepičku, stavěli jsme si na písku, sklízeli jsme listí a dováděli jsme na zemi i ve vzduchu.
       

      


7.12. Výroba dárečku 2.část
Pustili jsme se do další větší části výroby, tentokrát jsme kvůli tomu museli až na jiný pavilon. Děti byly ohromně šikovné, střídaly se na stráži a se vším pomáhaly. Na fotce můžete vidět jak moc jsme se těšili na dnešní práci.


6.12. Čertovský
bál
Ve středu k nám zavítali čerti a ukázali nám některé ze svých her. Zkusili jsme hrát s čerty karty, kostky, skořápky nebo třeba skákat v pytli. A protože jsme byli na bále, nechyběly ani taneční soutěže. Čerti nikoho neodnesli, tak snad za rok nám tu všechny děti zase zůstanou.
     

     

  


Vánoční čajovna a lampionový průvod

Vážení rodiče,

ve čtvrtek 21.12. si pro Vás děti připravily posezení ve vánoční čajovně a následný lampionový průvod. Akce bude probíhat od 15:00 a předpokládaný konec je v 16:30. Prosím, abyste dorazili nejpozději v 16:00, děti pro Vás mají malé překvapení. Prosím o donesení cukroví na ochutnávku (lépe den, dva předem, ať vše stihneme nachystat) a jedné očištěné zavařovací sklenice.

                                                                                           Děkujeme a již se na akci moc těšíme!


28.11. Výroba vánočního dárku
Výroba dárečku je v plném proudu! Ještě před sebou máme hodně práce, ale děti jsou šikovné, tak věřím, že se vše podaří na 1.
        

24.11. Vycházka Přírodní park Hostivař-Záběhlice
Dnes jsme si spolu s 5.oddělením udělali vycházku do Přírodního parku Hostivař-Záběhlice. V parku jsme pozorovali nejrůznější zvířátka a značnou část cesty jsme jsme procházeli na chráněném území Meandry Botiče. Cesta nám moc rychle a příjemně utíkala. Hlavně, když jsme šli za sebou jako Tři čuníci, museli jsme si k tomu danou písničku i zazpívat. Cestou nazpátek jsme se stavili na kraj pole a zkusili pustit 2 draky. Jednomu se kvůli slabému větru vůbec létat nechtělo, a tak musel druhý drak létat o to víc, však se podívejte sami. :)

   

   

13.11. Mezinárodní den nevidomých

Děti toho o nevidomých již mnoho věděly, přesto se dozvěděly i něco nového. Povídaly jsme si o tom, jaké pomůcky nevidomí používají v běžném životě, jak hrají sporty nebo i to, jak si odváží potraviny. Po povídání strávily moc hezké a zajímavé odpoledne zkoušením různých situací a her na vlastní kůži.

Bez použití zraku poznávaly své kamarády i nejrůznější předměty, kreslily obrázky, na záda si psaly slova, zkoušely nalít vodu do lahve a najít dle zvuku své kamarády schované po třídě. Nakonec jsme se po třídě zkusily i projít, za pomoci slepecké hole a našeho vodiče.
                  
   
    
         Rychlý kontakt

Základní škola, Praha 10,
Břečťanová 6/2919
106 00 Praha 10

IČO: 47611871
č.ú.: 2000742329/0800

tel.: +420 272 651 133
e-mail: skola@zsbrectanova.cz

Zobrazit na mapě

 

Základní informace

                  
Kalendář akcí

18. - 24. 2. Lyžařský výcvik, 7., 9.tř.

20. 2. „Život bez závislostí“, 6. A  
21. 2. Strašnické divadlo, př. tř.
22. 2. ŠD – Milíčovský les
23. 2. Brumbambule, 1. A, 1. B         

Školní jídelna

Kontakt
Placení, odhlášení stravného
Jídelníček

--------------------------------------------------------

Webmail (přihlášení)

O škole
Charakteristika
Školská rada
Prezentace tříd
Archiv
Školní rok
2017/2018

Organizace roku
Rozvrhy
Výuka
Zvonění
Kroužky
Knihovna
Rodiče
Konzultační hodiny
Třídní schůzky
Pravidla pro omlouvání absence
Poradenství
Zápis do 1. třídy
Přijímací zkoušky na SŠ
Zajímavosti
Dokumenty
Formuláře, žádosti
Školní řád
ŠVP
Plán výchovného poradce
Program prevence
Úmluva o právech dítěte
Výroční zprávy
Rozpočet
Fotogalerie
Škola
Školní družina
Výtvarná galerie
Školní družina
Denní režim
Vnitřní řád ŠD
Platba
Zápisní lístek
Prezentace oddělení
Prezentace kroužků
Kontakty
Škola
Vedení
Učitelé 1. stupeň
Učitelé 2. stupeň
Školní družina
Provoz
Školní jídelna
Pedagogicko - psychologická poradna
Škola v přírodě
ZŠ Břečťanová | skola@zsbrectanova.cz (c) 2018 Jan Slabý - IT Market  All right reserved