Uvod

8. oddělení (M. Maskaluková)

20.4. Návštěva Malešického parku
Navštívili jsme Malešický park. Ve vodním světě jsme vodu přelévali, přečerpávali, pumpovali a samozřejmě i stříkali. V tom vedru to bylo opravdu potřeba, digitální hodiny s teploměrem v jednu chvíli ukazovaly 31°C. Když jsme se s vodou dostatečně vyřádili, přesunuli jsme se na obří houpačky a velkou pavoučí síť. Pak už nás čekala jen zmrzka a cesta domů.

         


17.4. Záložka do knížky
Vyrobili jsme si nové záložky do knihy s motivy z Harryho Pottera.

  


Výlet do Malešického parku
Vážení rodiče, v pátek 20.4. pojedeme do Malešického parku. Odjezd cca 13:30, návrat do 16:30. S sebou do autobusu lítačku/průkazku/2přestupní jízdenky. Děkuji. 

10.4. Výroba Zlatonky
Vyrobili jsme si svoji vlastní Zlatonku. Poznáte, z čeho je ta zlatá kulička? Z Ferrero Rocher! Většina Zlatonek se tak ani nedostala domů a byla snězena ještě na chodbě.3.-6.4. Co jsme dělali?
Tento týden je sice bez fotek, ale věřte, že jsme si ho pořádně užili. Ve čtení z knihy Harry Potter a kámen mudrců nám zbývá posledních pár desítek stran. Dostali jsme se ke kapitole o zrcadle z Erisedu a tak jsme si povídali o tom, co bychom v zrcadle nejspíš viděli my sami, kdy bychom byli nejšťastnější. Naučili jsme se dvě nové hry "Na vraha" a "Městečko Palermo", ke konci týdne už jsme se dost zlepšili a tak už bylo o dost snazší padouchy odhalit. Venku bylo krásně, nejvíce jsme hráli vybíjenou.

27.3. Odměna v OC Europark
Mňam, to ale byla dobrota! Ve Fruitisimu jsme si vybrali kopeček zmrzliny, na kterém jsme si moc pochutnali. Pak jsme si společně prohlídli všechny vystavené tulipány. Výstava zde bude až do 8.dubna, tak se můžete dojet podívat také. 

        

Zmrzlina v OC Europark
Vážení rodiče, v úterý 27.3. jedu s dětmi na zmzlinu do OC Europark. Děti zmrzlinu dostaly za účast v soutěži "Tulipán 2018". Předpokládaný odjezd je ve 14:00 a návrat v 16:30. Zaškrtněte prosím do notýsků, zda Vaše dítě pojede. Ti, kteří pojedou, ať si vezmou do autobusu dvě přestupní jízdenky/lítačku/průkazku. Děkuji.

23.3. Literární čajovna
Přinesli jsme si své oblíbené knížky a ostatním jsme o nich něco pověděli. Z některých knížek jsme si i četli. Pak nás čekal ovocný čaj, oplatky a muffiny. Moc chválím děti, které na akci nezapomněly a knížku nebo něco dobrého donesly.

           

20.3. Velikonoční zápichy
Dodělali jsme velikonoční vajíčka jako zápichy do květináčků. Všechna se krásně třpytí a blyští.Literární čajovna

Vážení rodiče, v pátek 23.3. proběhne ve školní družině literární čajovna. Prosím, aby si každý donesl svoji oblíbenou či pro něj zajímavou knížku. Kdo chce, může donést i něco malého na zub. Děkuji

13.3. Soutěž Tulipány
Již několik dní jsme usilovně pracovali na výrobě tulipánu do soutěže. OC Europark pořádá již 13.ročník výtvarné soutěže a my u toho nesměli chybět. Náš tulipán jsme prořezali, natřeli černou barvou a do okýnek jsme nalepili hedvábný papír a opět natřeli černou barvou. Od 19.března do 8.dubna pak budou všechny přihlášené tulipány rozvěšeny v pasáži obchodního centra. Držte nám palce! Za sebe musím říct, že jsme vítězové už teď, všichni se opravdu moc snažili. :)9.3. Zimní olympiáda
Celé čtyři roky jsme usilovně trénovali na tento okamžik. Zúčastnili jsme se několika zimních disciplín - biatlon, hokej, obří slalom, curling a skok na lyžích - a bojovali o cenné kovy. Všichni jsme podali své životní výkony a někteří si odnášíme domů hned několik medailí. Účastnily se země z 5. a 8.oddělení i část zemí ze 7.oddělení.

        


6.3. Sněžííí
Tak jsme to s tím jarem pěkně zakřikli, co. Ale nám to tedy vůbec nevadilo! Vydrželi jsme se koulovat celou dobu, co jsme byli venku. Sněhu je venku pořád dost, takže zítra nás čeká další kolo.

  

1.3. Naše výrobky
Nástěnku jsme ozdobili sněženkami a kočičkami, za chvíli tu máme jaro! Ze sádry děláme odlitky motýlů a broučků, které pak nabarvíme, nalakujeme a budeme z nich mít krásnou magnetku. Některé si odneseme domů a protože jsme velké šikulky, tak jich pár vyrobíme i na zápis budoucím prvňáčkům.

   

23.2. Karneval
Dnešek patřil Karnevalu. Ve třídě jsme hráli nejrůznější hry- ať už s balonky, hru Maso-Pust (obdoba hry Na sochy) nebo oblíbenou Židličkovanou. Po zábavě ve třídě jsme se přesunuli na diskotéku do tělocvičny.

  

  

8
.2. Kimova hra
Ve čtvrtek nás čekala Kimova hra. Museli jsme si zapamatovat obrázky zvířátek a následně odpovídat na nejrůznější otázky. Vypadalo to, že hra bude jednoduchá, ale byla složitější než se zdálo, máme ještě co trénovat. Nejlépe se pak umístili Fíla, Lucinka D. a Anička. :)

     

Karneval ve ŠD
Vážení rodiče,
v pátek 23.2. proběhne ve ŠD Karneval. Akce bude probíhat v tělocvičně do 16:00. Těšíme se na veselé masky všech dětí!
                                                                                                                                       Děkuji.

5.2. Konečně trocha sněhu!
Třídu
nám zdobí sněhuláci z barevných kříd a konečně jsme mohli nějaké sněhuláčky postavit i venku. Před pavilonem už po našem řádění skoro žádný sníh nezůstal.

     

2.2. Pohádkový kvíz
Celý týden jsme měli pohádkový. Dabovali jsme různé pohádky, navzájem jsme si kreslili omalovánky, které nám zbývá ještě vybarvit a v pátek jsme měli závěrečný Pohádkový kvíz. Děti dostaly malou odměnu. Za kluky se nejlépe umístil Fíla a Adámek a za holky Verunka a Kája.

    


25.1. Na hřišti
Venku si hrajeme na hřišti před hlavním pavilonem, kde se houpeme na houpačkách. Na hřišti u našeho pavilonu trénujeme pravidla kouzelnického souboje.

  


24.1. Interaktivní program se živými zvířátky
Dnes k nám zavítala zvířátka. Seznámili jsem se s hedvábničkou, zakrslým králíčkem a francouzskou husou. Dozvěděli jsme se spousty zajímavých informací, ale nejlepší stejně bylo, když jsme si zvířátka mohli pohladit.

   

         
   

Interaktivní program se živými zvířátky
Vážení rodiče,
ve středu 24.1. od 14:30 do 16:00 proběhne ve školní družině Interaktivní program se živými zvířátky. Cena akce je 50,-. Děti mají v notýskách lístečky s informacemi, prosím o jejich podepsání i v případě, že se dítě akce nezúčastní.
                                                                                                                                            Děkuji.

19.1. Harry Potter
Letošním školním rokem nás provází mladý čaroděj. V četbě knihy Harry Potter a kámen mudrců jsme již za půlkou. Zvládli jsme si vyrobit své kouzelnické hůlky, vybarvili jsme tématické omalovánky a nakreslili jsme si důležité postavy 1.dílu. Tento týden jsme se učili nejrůznější zaklínadla, od těch jednoduchých k usnadnění běžného života až po ta složitější, útočná a obranná. V pátek nás čekala závěrečná zkouška, kde bylo potřeba uplatnit naučená kouzla a získat kámen mudrců. Nejlepší ze všech je Fíla, který se stává naším Harrym a jeho nejlepší přátelé (tedy Ron a Hermiona) jsou Honzík K. a Šíma.

   

   

      

21.12. Vánoční čajovna a lampionový průvod

Tak je to za námi. Takovou dobu jsme se na dnešní den připravovali a nakonec to tak rychle uteklo. Doufáme, že jste si dnešní odpoledne užili stejně jako my. A mně zbývá už jen jediné a to ohromné DĚKUJI

   20.12. Jsme připraveni!
Na zítřejší čajovnu a lampionový průvod jsme již připraveni. Moc se na Vás těšíme a doufáme, že si spolu užijeme příjemné odpoledne. A už se nemůžeme dočkat toho cukroví!

   

18.12. Pondělí na hřišti
Konečně nám napadl sníh, a tak jsme pondělní odpoledne strávili venku. Koulovali jsme se a zkusili jsme postavit i malé sněhuláčky. Někteří koulování vzali opravdu vážně a museli na to jít i s lopatou.

   

14.12. Aktivity
venku
Venku jsme hráli hru Čáp ztratil čepičku, stavěli jsme si na písku, sklízeli jsme listí a dováděli jsme na zemi i ve vzduchu.
       

      


7.12. Výroba dárečku 2.část
Pustili jsme se do další větší části výroby, tentokrát jsme kvůli tomu museli až na jiný pavilon. Děti byly ohromně šikovné, střídaly se na stráži a se vším pomáhaly. Na fotce můžete vidět jak moc jsme se těšili na dnešní práci.


6.12. Čertovský
bál
Ve středu k nám zavítali čerti a ukázali nám některé ze svých her. Zkusili jsme hrát s čerty karty, kostky, skořápky nebo třeba skákat v pytli. A protože jsme byli na bále, nechyběly ani taneční soutěže. Čerti nikoho neodnesli, tak snad za rok nám tu všechny děti zase zůstanou.
     

     

  


Vánoční čajovna a lampionový průvod

Vážení rodiče,

ve čtvrtek 21.12. si pro Vás děti připravily posezení ve vánoční čajovně a následný lampionový průvod. Akce bude probíhat od 15:00 a předpokládaný konec je v 16:30. Prosím, abyste dorazili nejpozději v 16:00, děti pro Vás mají malé překvapení. Prosím o donesení cukroví na ochutnávku (lépe den, dva předem, ať vše stihneme nachystat) a jedné očištěné zavařovací sklenice.

                                                                                           Děkujeme a již se na akci moc těšíme!


28.11. Výroba vánočního dárku
Výroba dárečku je v plném proudu! Ještě před sebou máme hodně práce, ale děti jsou šikovné, tak věřím, že se vše podaří na 1.
        

24.11. Vycházka Přírodní park Hostivař-Záběhlice
Dnes jsme si spolu s 5.oddělením udělali vycházku do Přírodního parku Hostivař-Záběhlice. V parku jsme pozorovali nejrůznější zvířátka a značnou část cesty jsme jsme procházeli na chráněném území Meandry Botiče. Cesta nám moc rychle a příjemně utíkala. Hlavně, když jsme šli za sebou jako Tři čuníci, museli jsme si k tomu danou písničku i zazpívat. Cestou nazpátek jsme se stavili na kraj pole a zkusili pustit 2 draky. Jednomu se kvůli slabému větru vůbec létat nechtělo, a tak musel druhý drak létat o to víc, však se podívejte sami. :)

   

   

13.11. Mezinárodní den nevidomých

Děti toho o nevidomých již mnoho věděly, přesto se dozvěděly i něco nového. Povídali jsme si o tom, jaké pomůcky nevidomí používají v běžném životě, jak hrají sporty nebo i to, jak si odváží potraviny. Po povídání jsme strávili moc hezké a zajímavé odpoledne zkoušením různých situací a her na vlastní kůži.

Bez použití zraku jsme poznávali své kamarády i nejrůznější předměty, kreslili obrázky, na záda si psali slova, zkoušeli nalít vodu do lahve a najít dle zvuku své kamarády schované po třídě. Nakonec jsme se po třídě zkusili i projít, za pomoci slepecké hole a našeho vodiče.
                  
   
    
         Rychlý kontakt

Základní škola, Praha 10,
Břečťanová 6/2919
106 00 Praha 10

IČO: 47611871
č.ú.: 2000742329/0800

tel.: +420 272 651 133
e-mail: skola@zsbrectanova.cz

Zobrazit na mapě

 

Základní informace

                  
Kalendář akcí

26. 4. Badminton, II.st.   
26. 4. ŠD – Břevnovský klášter           
27. 4. Prevence 2. A, 2. C, 3. A
27. 4. Knihovna v Ruské, 1. C

30. 4. ŠD – „Škola čar a kouzel“ 
30. 4. „Luxus vody z kohoutku“, 5.tř.
3. 5.   Botanická zahrada, 8. tř.

5.- 11. 5. ŠVP – 2. C, 3. B, 5. A, 5. B

středa 9. 5., 18.00 "Škola pro všechny" 
pátek 1. 6., 15.30 "
Zahradní slavnost

Školní jídelna

Kontakt
Placení, odhlášení stravného
Jídelníček

--------------------------------------------------------

Webmail (přihlášení)

O škole
Charakteristika
Školská rada
Prezentace tříd
Archiv
Školní rok
2017/2018

Organizace roku
Rozvrhy
Výuka
Zvonění
Kroužky
Knihovna
Rodiče
Konzultační hodiny
Třídní schůzky
Pravidla pro omlouvání absence
Poradenství
Zápis do 1. třídy
Přijímací zkoušky na SŠ
Zajímavosti
Dokumenty
Formuláře, žádosti
Školní řád
ŠVP
Plán výchovného poradce
Program prevence
Úmluva o právech dítěte
Výroční zprávy
Rozpočet
Informace o zpracování osobních údajů
Fotogalerie
Škola
Školní družina
Výtvarná galerie
Školní družina
Denní režim
Vnitřní řád ŠD
Platba
Zápisní lístek
Prezentace oddělení
Prezentace kroužků
Kontakty
Škola
Vedení
Učitelé 1. stupeň
Učitelé 2. stupeň
Školní družina
Provoz
Školní jídelna
Pedagogicko - psychologická poradna
Škola v přírodě
ZŠ Břečťanová | skola@zsbrectanova.cz (c) 2018 Jan Slabý - IT Market  All right reserved