Informace o přijímacím řízení na SŠ, SOU a víceletá gymnázia

• Každý uchazeč může podávat 2 přihlášky pro 1. kolo přijímacího řízení.

• Žáci vyplní přední a stranu přihlášek, zaslané školou emailem, do 10. 2. 2018 (v případě oborů s talentovou zkouškou do 15. 11. 2017) přepošlou třídním učitelům ke kontrole a potvrzení. Zadní stranu vyplní třídní učitel. Poté budou přihlášky vráceny žákům.

• Žáci (uchazeči) odevzdávají přihlášky na střední školy poštou nebo osobně do 1. 3. 2018. V případě přihlášky do oborů vzdělání s talentovou zkouškou do 30. 11. 2017.

• Přijímací zkouška pro první kolo přijímacího řízení, pokud ředitel střední školy o jejím konání rozhodl, se koná v pracovních dnech v termínech od 12. 4. do 28. 4. 2018. Pro první kolo přijímacího řízení je ředitel střední školy povinen vyhlásit 2 termíny pro vykonání zkoušky. Talentová zkouška do oborů vzdělání SŠ s talentovou zkouškou a konzervatoře se koná v pracovních dnech v termínech od 2. do 15. 1. 2018. Uchazeč, který není přijat ke vzdělávání do oborů s talentovou zkouškou, má i nadále možnost podat do 1. 3. 2018 dvě přihlášky.

• Pozvánku k přijímací zkoušce obdrží uchazeč 14 dní před termínem zkoušky.

• Jednotná kritéria přijímajícího řízení, stanovená ředitelem SŠ, musí být vyhlášena prokazatelným způsobem (vyvěšení na veřejně přístupném místě / webové stránky) nejpozději do 31. 1. 2018 a pro ostatní kola nejpozději k datu vyhlášení příslušného kola přijímacího řízení. Vyhlášením se kritéria přijímání stávají závaznými pro příslušné kolo přijímacího řízení a nemůže docházet k jejich změně.

• Ředitel SŠ do 3 dnů po posledním dni konání přijímací zkoušky ukončí hodnocení uchazečů, zveřejní na veřejně přístupném místě ve škole a způsobem umožňujícím dálkový přístup (např. na webu školy) pořadí uchazečů podle výsledku hodnocení přijímacího řízení, přehled přijatých a nepřijatých uchazečů a kritéria přijímacího řízení. Pokud se přijímací zkoušky nekonají, zašle ředitel střední školy rozhodnutí o přijetí / nepřijetí bez zbytečného odkladu, nejdříve ale v prvním kole přijímacího řízení.

Druhé kolo přijímacího řízení – neomezený počet přihlášek

• Vyhlašuje škola podle toho, jak se jí podaří naplnit kapacitu.

• Přihlášku vydává příslušná střední škola.

Jak vyplnit přihlášku?

• Žáci se svými zákonnými zástupci vyplní a zkontrolují pouze přední stranu přihlášky – osobní údaje, název a adresu střední školy a kód a název vybraného oboru. Pokud žáci dělají přijímací zkoušky, tak i termín jejich konání.

• Na přední straně je též kolonka pro potvrzení lékaře o způsobilosti ke studiu. Vyplňovat pouze pokud škola potvrzení vyžaduje. U učilišť to bývá pravidlem.

• Kontakt na uchazeče nebo zákonného zástupce je dobré vyplnit.

• Na zadní straně přihlášky je kolonka „Schopnosti, vědomosti a zájmy žáka“. Zde lze uvést umístění ve vědomostních i sportovních soutěžích okresního a krajského kola (vše, co mohou žáci doložit, co je prokazatelné, např. diplomem apod.). Může se jednat i o mimoškolní soutěže. Vše, co chcete do této kolonky zaznamenat, přineste spolu s přihláškou sepsané na papíře a třídní učitelka to na přihlášku přepíše.

• K přihlášce uchazeč připojí, pokud bude třeba:

• rozhodnutí o změně pracovní schopnosti ZPS, jedná-li se o osobu se změněnou pracovní schopností

• doporučení pedagogicko-psychologické poradny o vhodném postupu při konání přijímací zkoušky, jedná-li se o osobu s prokázanou specifickou poruchou v učení

Zápisový lístek

• Zápisový lístek bude žákům předán ve škole do 15. 3. třídní učitelkou nebo výchovnou poradkyní.

• Každý uchazeč může obdržet pouze jeden zápisový lístek.

• Zápisový list eviduje ZŠ.

• Zápisový list se odevzdá na příslušné SŠ do 10 dnů po rozhodnutí o přijetí (např. na webu školy, na veřejně přístupném místě ve škole).

• V případě, že se na jednu školu žák dostane a na druhou ne a bude podávat odvolání, které bude kladně vyřízeno, je možné zápisový lístek z jedné školy stáhnout a dát ho na druhou školu (kam byl přijat na odvolání).

• Při ztrátě nebo zničení je možné vydat náhradní zápisový list za těchto podmínek:

1. žádost rodičů na ředitelství školy
  2. čestné prohlášení rodičů, že původní zápisový list žák neuplatnil a neuplatní na SŠ – toto prohlášení podepisuje zákonný zástupce i žák
  3. zápisový list je označen nadpisem NÁHRADNÍ

Rozhodnutí o přijetí/nepřijetí

• Rozhodnutí o nepřijetí posílá SŠ do 3 dnů. V případě přijetí bývá poštou zasíláno i déle nebo vůbec.

• Uložení na poště je pouze 5 prac. dnů. Po skončení této doby považováno za doručené.

• Odvolání uchazeče je možné pouze do 3 dnů po obdržení rozhodnutí (vyzvednutí na poště).

Odvolání – v případě, že žák nebyl přijat

• Žák může podat proti tomuto rozhodnutí odvolání.

• Je nutné tak učinit do 3 pracovních dnů od doručení rozhodnutí.

VZOR ODVOLÁNÍ

Název a adresa střední školy

Odvolání proti rozhodnutí o nepřijetí ke vzdělávání

Odvolávám se proti rozhodnutí ředitele, NÁZEV STŘEDNÍ ŠKOLY, o nepřijetí mého syna / dcery JMÉNO a PŘÍJMENÍ, datum narození, ke vzdělávání v oboru vzdělání NÁZEV OBORU VZDĚLÁNÍ a popř. KÓD OBORU, forma vzdělávání.

K odvolání uvádím tyto důvody: VYPSAT, v čem je spatřován rozpor s právními předpisy nebo nesprávnost rozhodnutí.

V …………………… dne …………….. .

Jméno uchazeče a zákonného zástupce

Podpis uchazeče a zákonného zástupce

Adresa pro zaslání rozhodnutí o odvolání

21. 11. Divadlo Pod čepicí - 1., 2., př.tř.

22. 11. 18 h "Škola pro všechny"

22. 11. Prevence – 5., 6., 7. tř.
23. 11. Divadlo Pod čepicí - 3. tř.
23. 11. Strašnické divadlo - 2.A, 2.B, př.tř.
23. 11. Prevence – 8., 9. tř.
24. 11. Schola Pragensis - 8., 9. tř.

Vnitřní řád ŠD
ZŠ Břečťanová | skola@zsbrectanova.cz (c) 2017 Jan Slabý - IT Market  All right reserved