Uvod

8.A (Mgr. Hana Poláčková)


VÍTÁME VÁS NA STRÁNKÁCH 8. A


Schola Pragensis (22. 11. 2018)
Dnes jsme navštívili veletrh vzdělávání Scholu Pragensis v Kongresovém centru Praha. Nabídek zde byla spousta a lidí také. Žáci dostali za úkol vybrat si jednu střední školu a zjistit si o ní více informací. V hodinách ČSP, které se v 8. ročníku věnují volbě povolání, pak zvolenou školu budou prezentovat. Akce trvá do soboty 24. 11. a je možné ji navštívit také v odpoledních hodinách s rodiči. Bližší informace na stránkách http://www.scholapragensis.cz/jnp/. Zprávu o naší výpravě naleznete v Aktualitách s datem 22. 11. 2018.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Národní galerie - workshop František Kupka (9. 10. 2018)
V úterý jsme místo výtvarné výchovy vyrazili do Valdštejnské jízdárny na výstavu Františka Kupky. Naše průvodkyně nám ukázala, jak se z malíře realistického stal Kupka malířem abstraktním. Prohlédli jsme si, jak experimentoval s barvami a tvary, a pak si sami vyzkoušeli, co dokáže vzniknout, když se tvary obkreslí a zkombinují.

 

----------------------------------------------------------
-------------------------------------------------
Limbach 16. - 21. 9. 2018


 
                                                              
Očima učitelů (viz Aktuality 16. 9.)

Očima žáků

Je neděle 16. 9. a v 10:30 jedeme do Německa autobusem. Když dorazíme do Limbachu, zjistíme, že budeme spát v chatkách. 17. 9. Dopoledne 1. skupina šla hrát hry a 2. šla na horolezeckou stěnu. Odpoledne přijeli Němci, proto jsme se odpoledne s nima seznámili. 18. 9. Jedna skupina měla dopoledne biatlon a druhá měla společenské hry s Němcema. Odpoledne se to vyměnilo. 19. 9. Dnes jsme měli celodenní výlet společně s Němcema. Ráno jsme vyrazili na cestu. Nejdřív jsme jeli na sáňkařskou dráhu. Potom jsme se jeli podívat na skokanskej můstek pro lyžaře a nakonec jsme jeli na dvě hodiny do aquaparku. Večer jsme grilovali maso. 20. 9. Dopoledne 1. skupina malovala a 2. hráli hru s Němcema, odpoledne se to vyměnilo. Večer jsme měli disco. 21. 9. Je ráno a my balíme a odjíždíme zpět do Prahy. (Honza Ferenc)

V neděli dopoledne jsme vyrazili do Německa. Po cestě jsme měli jenom jednu zastávku, což bylo na hranicích. (pozn. Pak ještě jednu po 4 hodinách cesty.) Tak kolem 16:00 jsme přijeli do města Limbach. Vyndali jsme si kufry a pak se šli rozdělovat. My kluci jsme se nemohli shodnout, kdo bude s kým, tak bylo losování. Byl jsem na pokoji s Leem a Kubou Dostálem. Tak jsme si vybalili a šli jsme na písek hrát kradení ocásků. A potom se hrála přehazovaná. Na večer jsme šli na večeři a tam jsme si dělali svoji vlajku na dveře a pak se rozděloval tajný přítel. Tajný přítel byl o tom, že sis vylosoval spolužáka nebo učitele a tomu jsi musel dělat celý výlet radost. Já si vylosoval paní učitelku Poláčkovou. Za chvíli jsme šli na pokoje a šli jsme spát. Další den jsme šli v 7:15 na rozcvičku, pak jsme přiběhli, šli jsme na snídani a po snídani jsme se rozdělili do dvou skupin, ta moje šla do tělocvičny. (Kuba Kratochvíl)

   
Už jsme tu asi čtyři dny a Němci se s námi nebaví. Proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a začali jsme se bavit s těma nejdivnějšíma, ale tak aspoň něco. Marco byl jeden z prvních, se kterým jsme se začali bavit. A postupně jsme se bavili s dalšíma, až jsme o všech zjistili, že jsou divný. Kromě Marie, která je jedna z nejlepších kamarádek. (Ema Kopecká, Bára Králová)

Ach jo, tam to bylo krásný. Bydleli jsme někde uprostřed lesa. Když jsme šli na rozcvičku, viděli jsme pole, které vedlo bůhví kam. Kvůli tomu, že jsme byli v lese, ten vzduch byl příjemný a chladný. Ráno, když jsem se probudil, vždycky na mě svítilo sluníčko. A většinou tam bylo hezky, jen jeden den pršelo. Bylo to tam skvělý a líbilo se mi tam, rád bych se vrátil. (Evžen Kresan)

 
První den, kdy jsme odjeli,
jsme byli rádi, že jsme přijeli.
Druhý den jsme na stěnu vylezli
a pak nás pokousali komáři zlí.
Třetí den jsme se s Němci seznámili
a zjistili jsme, že jsou milí.
Čtvrtý den jsme se svezli na bobové dráze,
vůbec jsme ji ale nekoupili draze.
(Lucka Plachá, Maruška Plichtová)
 
   

16. 9. vyrazili jsme,
okolo 17:00 přijeli jsme,
ubytovali se krásně,
vychutnali si básně.

Ranní rozcvička začíná,
ale ne… běh a cvik nás čeká.
Snídaně, oběd, večeře,
vše připraveno z čisté duše.

Ach, ten čas rychle utíká,
i řeka pomaleji odtéká.
Nastupuje poslední den,
rozloučení se s přírodou
a vítání se s Prahou.

Nikomu se nikam nechce,
poprosit čas, vrátit se zpátky lehce.
Změnit už nic nejde,
no, sbohem krásná země.
(Julča Maliuta)

 
Odjezd do Německa

Ráno autobus přijel k nám,
řidič na nás zamával.
Nastupte, ať jedem hned,
projedeme celý svět.
Kufry už se nakládají,
opozdilci přibíhají.

Ondra vyndal čokoládu,
Evžen ji hned zavětřil,
vzal si ji a rval do chřtánu,
Ondra se mu na krk pověsil.
I když nezachránil čokoládu,
aspoň dostal Evžen ránu.

A jak to bylo dál?
Celý den bych vám vykládal,
ale teď se musí jet,
těšíme se na výlet.
Ahooj!
(Ondra Dostál)

 
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

5. 9.
Navštívili jsme Festival vědy na Kulaťáku. Co nás zaujalo? Tak třeba možnost vyrobit si slizkou hmotu, nechat si udělat nepravé zranění, zkusit si první pomoc, elektroauta, fiktivní zásah policie a suchý led. Více v aktualitách a fotogalerii.


  


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

31. 8. V září jedeme do Německa. Přihlášku a více informací naleznete v aktualitách školy.
Rychlý kontakt

Základní škola, Praha 10,
Břečťanová 6/2919
106 00 Praha 10

IČO: 47611871
č.ú.: 2000742329/0800

tel.: +420 272 651 133
e-mail: skola@zsbrectanova.cz

Zobrazit na mapě

 

Základní informace

                  
Kalendář akcí

10. 12. Salesiánské divadlo, 9. tř.
11. 12. 18h. - Třídní schůzky 9. tř. (SŠ)
12. 12. Divadlo Mana, př. tř., 1. tř., 2. tř.
12. 12. 16.00 - Vánoční trhy
13. 12. NP na Vítkově, 8. A
14. 12. Přerov nad Labem, 4. B, 4. C
14. 12. Badminton, II. st., 

17. 12. 19.00 - Vánoční koncert
17. 12. Klub mladého diváka
18. 12. Solná jeskyně, přípravná třída
18. 12. Tábor, 6. B, 9. třída
20. 12. Loučeň, 1. A, př. tř.

22. 12. - 2. 1., vánoční prázdniny

Školní jídelna

Kontakt
Placení, odhlášení stravného
Jídelníček

--------------------------------------------------------

Webmail (přihlášení)

O škole
Charakteristika
Školská rada
Prezentace tříd
Archiv
Školní rok
2018/2019

Organizace roku
Rozvrhy
Výuka
Zvonění
Kroužky
Knihovna
Rodiče
Konzultační hodiny
Třídní schůzky
Pravidla pro omlouvání absence
Poradenství
Zápis do 1. třídy
Přijímací zkoušky na SŠ
Zajímavosti
Dokumenty
Formuláře, žádosti
Školní řád
ŠVP
Plán výchovného poradce
Program prevence
Úmluva o právech dítěte
Výroční zprávy
Rozpočet
Zásady zpracování osobních údajů
Fotogalerie
Škola
Školní družina
Výtvarná galerie
Školní družina
Denní režim
Vnitřní řád
Platba
Zápisní lístek
Prezentace oddělení
Prezentace kroužků
Kontakty
Škola
Vedení
Učitelé 1. stupeň
Učitelé 2. stupeň
Poradenství
Školní družina
Provoz
Školní jídelna
Pedagogicko - psychologická poradna
Pověřenec (GDPR)
Škola v přírodě
ZŠ Břečťanová | skola@zsbrectanova.cz (c) 2018 Jan Slabý - IT Market  All right reserved