Uvod

Lyžařský kurz, 2. stupeň (V. Kunc)


pátek 11. 1.
Brzký budíček, přesun na lanovku, naložení autobusů a hurá domu. Všichni si kurz užili.

čtvrtek 10. 1.
Poslední den kurzu byl již jen zábavou pro všechny. Dopoledne se všechna družstva vydala naposledy na výcvik. Odpoledne vyvrcholil kurz závodem ve slalomu na mírném svahu s elektronicky měřenými časy. Závod byl dvoukolový, počítán byl nejlepší dosažený čas. Před večerním hodnocením kurzu jsme se všichni museli sbalit a věci přepravit na lanovku, kde na nás ráno čekali. Při finálním hodnocení kurzu byly předány ceny a ocenění nejlepším v běhu na lyžích, slalomu nebo úklidu. Ani ostatní  nemuseli být smutní, ceny byly připraveny pro všechny. Zbytek večera se nesl v rytmu tanečním společně se ZŠ Jakutská.

středa 9. 1.

Lepší lyžaři ze sedmých ročníků se vydali se dvěma instruktory na celodenní výlet do Pece pod Sněžkou. Prozkoumali zdejší tratě a spokojeně si užívali jízdy v jiném areálu. Svah na Javoru byl ideálním místem pro výcvik carvingového oblouku. Druhá polovina se připravovala na čtvrteční závod na trati slalomu. Žáci vyšších ročníků běžkovali na upravených tratích. Odpoledne stavěli iglů a věnovali se hrátkám v půlmetrovém prašanu. Večer proběhla přednáška jak správně pečovat o lyže. Samozřejmě nesmělo chybět rozlosování závodníků na čtvrteční závod.
Všichni jsme v pořádku.

úterý 8. 1.

Úterý se pro žáky sedmých ročníků neslo v duchu běžeckém. Ráno byl na programu běžecký výcvik za hustého sněžení. Odpoledne se za ještě horších povětrnostních podmínek uskutečnil biatlonový závod o délce necelé dva kilometry. Všichni závodníci sklidili uznání při večerním hodnocení. Starší žáci měli tento den výcvik na svahu a zdokonalovali techniku jízdy v celém areálu Černé hory.

pondělí 7. 1.
Pondělí se neslo v odpočinkovém duchu. Konečně nám nefoukalo a ráno byl nádherně krásný výhled do krajiny. Dopoledne jsme se vydali na svah. K obědu jsme si dali legendární špagety. Odpoledne jsme absolvovali kratší procházku a seznámili se s tratí nadcházejícího biatlonového závodu. Procvičili jsme i střelnici ve stylu hromadné koulovačky.
Všichni jsme v pořádku.

neděle 6. 1.
Foukalo a sněžilo. Sjezdové tratě byly zmrzlé v dolních partiích.  Za výkladu odborníků jsme byli večer seznámeni s první pomocí a horský průvodce nám prakticky ukázal jak vyhledávat v lavinách a jaké pomůcky jsou nezbytné pro záchranu zasypaného.
Večer zakončila diskotéka s cílem spřátelení se s druhou základní školou.

sobota 5. 1.
Po vydatné snídani formou švédského stolu proběhlo rozřazení do lyžařských skupin. V dopoledních hodinách nám na svahu zpříjemňoval výcvik déšť se sněhem. Odpoledne se ochladilo a výcvik probíhal za mírného sněžení. Největší radost instruktorům dělali ti, kteří na lyžích stanuli vůbec poprvé a na konci dne byli schopni kontrolované jízdy i zastavení.
Pořádek na pokojích není dle našich představ, ale intenzivně na něm pracujeme. Přednáškou Bezpečnost na horách a promítáním fotek  jsem si zpříjemnili večerní program.

pátek 4. 1.

Za necelé 3 hodiny jsme dorazili do Janských Lázní, přeložili zavazadla a vyjeli lanovkou na Černou horu. Jdeme se ubytovat a vybalit.
Všichni jsme v pořádku.

Rychlý kontakt

Základní škola, Praha 10,
Břečťanová 6/2919
106 00 Praha 10

IČO: 47611871
č.ú.: 2000742329/0800

tel.: +420 272 651 133
e-mail: skola@zsbrectanova.cz
datová schránka: is6xmbd

Zobrazit na mapě

 

Základní informace

                  

Kalendář akcí

17. - 18. 6. Sv. Jan pod Skalou 1. C, 4. B
18. 6. Bezpečně na kole, 3. - 5. třídy
18. 6. Botanicus, 1. A, přípravná tř.
18. 6. MS - Softball
19. 6. Olympijský běh
20. 6. Farma Bláto, 1. A, přípravná třída
20. 6. Kino Hostivař, 2. C
20. 6. Kalokaghátiada, 2. B
21. 6. Výlet parníkem, 2. A, 2. B
21. 6. Galerie hl. m. Prahy, 8. A
21. 6. Dopravní hřiště, 5. B
21. 6. Botanická zahrada, 7. A

Školní jídelna

Kontakt
Placení, odhlášení stravného
Jídelníček

--------------------------------------------------------

Webmail (přihlášení)

O škole
Charakteristika
Školská rada
Prezentace tříd
Archiv
Školní rok
2018/2019

Organizace roku
Rozvrhy
Výuka
Zvonění
Kroužky
Knihovna
Rodiče
Konzultační hodiny
Třídní schůzky
Pravidla pro omlouvání absence
Poradenství
Zápis do 1. třídy
Přijímací zkoušky na SŠ
Zajímavosti
Dokumenty
Formuláře, žádosti
Školní řád
ŠVP
Plán výchovného poradce
Program prevence
Úmluva o právech dítěte
Výroční zprávy
Rozpočet
Zásady zpracování osobních údajů
Fotogalerie
Škola
Školní družina
Výtvarná galerie
Školní družina
Denní režim
Vnitřní řád
Platba
Přihláška
Prezentace oddělení
Prezentace kroužků
Kontakty
Škola
Vedení
Učitelé 1. stupeň
Učitelé 2. stupeň
Poradenství
Školní družina
Provoz
Školní jídelna
Pedagogicko - psychologická poradna
Pověřenec (GDPR)
Škola v přírodě
ZŠ Břečťanová | skola@zsbrectanova.cz (c) 2019 Jan Slabý - IT Market  All right reserved