Lyžařský kurz, 2. stupeň (V. Kunc)

pátek 11. 1.
Brzký budíček, přesun na lanovku, naložení autobusů a hurá domu. Všichni si kurz užili.

čtvrtek 10. 1.
Poslední den kurzu byl již jen zábavou pro všechny. Dopoledne se všechna družstva vydala naposledy na výcvik. Odpoledne vyvrcholil kurz závodem ve slalomu na mírném svahu s elektronicky měřenými časy. Závod byl dvoukolový, počítán byl nejlepší dosažený čas. Před večerním hodnocením kurzu jsme se všichni museli sbalit a věci přepravit na lanovku, kde na nás ráno čekali. Při finálním hodnocení kurzu byly předány ceny a ocenění nejlepším v běhu na lyžích, slalomu nebo úklidu. Ani ostatní  nemuseli být smutní, ceny byly připraveny pro všechny. Zbytek večera se nesl v rytmu tanečním společně se ZŠ Jakutská.

středa 9. 1.

Lepší lyžaři ze sedmých ročníků se vydali se dvěma instruktory na celodenní výlet do Pece pod Sněžkou. Prozkoumali zdejší tratě a spokojeně si užívali jízdy v jiném areálu. Svah na Javoru byl ideálním místem pro výcvik carvingového oblouku. Druhá polovina se připravovala na čtvrteční závod na trati slalomu. Žáci vyšších ročníků běžkovali na upravených tratích. Odpoledne stavěli iglů a věnovali se hrátkám v půlmetrovém prašanu. Večer proběhla přednáška jak správně pečovat o lyže. Samozřejmě nesmělo chybět rozlosování závodníků na čtvrteční závod.

úterý 8. 1.

Úterý se pro žáky sedmých ročníků neslo v duchu běžeckém. Ráno byl na programu běžecký výcvik za hustého sněžení. Odpoledne se za ještě horších povětrnostních podmínek uskutečnil biatlonový závod o délce necelé dva kilometry. Všichni závodníci sklidili uznání při večerním hodnocení. Starší žáci měli tento den výcvik na svahu a zdokonalovali techniku jízdy v celém areálu Černé hory.

pondělí 7. 1.
Pondělí se neslo v odpočinkovém duchu. Konečně nám nefoukalo a ráno byl nádherně krásný výhled do krajiny. Dopoledne jsme se vydali na svah. K obědu jsme si dali legendární špagety. Odpoledne jsme absolvovali kratší procházku a seznámili se s tratí nadcházejícího biatlonového závodu. Procvičili jsme i střelnici ve stylu hromadné koulovačky.

neděle 6. 1.
Foukalo a sněžilo. Sjezdové tratě byly zmrzlé v dolních partiích.  Za výkladu odborníků jsme byli večer seznámeni s první pomocí a horský průvodce nám prakticky ukázal jak vyhledávat v lavinách a jaké pomůcky jsou nezbytné pro záchranu zasypaného.
Večer zakončila diskotéka s cílem spřátelení se s druhou základní školou.

sobota 5. 1.
Po vydatné snídani formou švédského stolu proběhlo rozřazení do lyžařských skupin. V dopoledních hodinách nám na svahu zpříjemňoval výcvik déšť se sněhem. Odpoledne se ochladilo a výcvik probíhal za mírného sněžení. Největší radost instruktorům dělali ti, kteří na lyžích stanuli vůbec poprvé a na konci dne byli schopni kontrolované jízdy i zastavení.
Pořádek na pokojích není dle našich představ, ale intenzivně na něm pracujeme. Přednáškou Bezpečnost na horách a promítáním fotek  jsem si zpříjemnili večerní program.

pátek 4. 1.

Za necelé 3 hodiny jsme dorazili do Janských Lázní, přeložili zavazadla a vyjeli lanovkou na Černou horu. Jdeme se ubytovat a vybalit.
Všichni jsme v pořádku.

18. 1. Přednáška J. Ondry 7.B, 8.A, 9.tř.
24. 1. Divadlo Mana, přípravná třída
24. 1. ŠD - Toulcův dvůr
24. 1. ŠD - Muzeum Karla Zemana
25. 1. Hostivařský lesopark, 1. B