Lyžařský kurz, 2. stupeň (M. Buchar)

pátek 21. 2.
Odjezd z Horského hotelu na Černé hoře, návrat do Prahy cca ve 12 hodin.

čtvrtek 20. 2.
Celé dopoledne nám svítí sluníčko a užíváme si jízdu na čerstvém, přes noc napadlém, sněhu - prašanu. Odpoledne se loučíme se zasněženým svahem závodem ve slalomu.
Před večeří balíme, večer máme závěrečné zhodnocení kurzu a vyhlášení výsledků závodů.

středa 19. 2.
3 družstva (2 + 1) vyráží po snídani do Pece pod Sněžkou, 3 (2 + 1) zůstavají na Sportu 1 u Horského hotelu. V Peci jezdíme postupně na Hnědém vrchu, Zahrádkách, Smrku a Javoru. Téměř celý den je mlha a sněží. Po 15. h se konečně objevuje sluníčko.
Všichni se už těšíme na večer na soutěž "Černá hora má talent".

úterý 18. 2.
Dnes se role obrátily, 8., 9. třídy na běžkách, 7. třídy na svahu a odpoledne povzbuzování "našich biatlonistů".
Večer pokračovala série přednášek (Carving, Sjezdová výzbroj a výstroj) a tradiční promítání.

pondělí 17. 2.
Po snídani vyráží 7. třídy na běžěcký výcvik, ostatní lyžaři a snowboardisté jdou utvrzovat dosud získané dovednosti.  I přes výraznější oteplení jsou sněhové podmínky stále velmi dobré. Všichni jsou již natěšení na odpolední biatlon - běh na lyžích + hod na cíl. Bojuje se do posledních sil, nechybí důležitá divácká podpora (zítra se role obrátí).
Večer máme přednášku k první pomoci, pak promítáme nové fotky a videa.

neděle 16. 2.
Krásné ráno, bez mraků, bez větru. Už se těšíme na svah.
Podle schopností a stylu výcviku se rozptylujeme se po družstvech po celém areálu, všichni už jezdíme na vleku. Odpoledne se začíná mírně oteplovat, což přináší i drobný déšť.
Večer promítáme fotky a videa ze svahu, následují přednášky Snowboard a Mazání.

sobota 15. 2.
Po snídani proběhlo rozřazení do družstev, 4 lyžařů a 2 snowboardistů. Začátečníci cvičili na sjezdových tratích Sport 1 a 2 u Horského hotelu, zkušenější se vydali na Protěž, Anděl a Hofmanky. Dopoledne byla "mlha, že by se dala krájet", odpoledne se viditelnst o něco zlepšila. Sněhové podmínky jsou velmi dobré.
Po večeři následovala první přednáška na téma Nebezpečí hor, pak jsme se až do večerky bavili ve stylu Activit.

pátek 14. 2.
Po 15.30 jsme dorazili do Janských Lázní, přeložili zavazadla, vyjeli lanovkou na Černou horu a ještě stihli udělat společnou fotku. Jdeme se ubytovat a vybalit.
Po večeři (nudlová polévka a kuře s bramborovou kaší) jsme si vyslechli základní organizační informace k LVK a pobytu na Horském hotelu a 10 pravidel FIS k pohybu na sjezdových tratích.

28. 9. Státní svátek
30. 9. 16 h - setkání školské rady
1. 10. Čertovka, 5. A
1. 10. Solná jeskyně, 6. odděl. ŠD