Uvod

Výlet do Tábora, 6.A (J.Darániová)


Ve středu 27. 3. jsme se vydali na celodenní výlet do Tábora. Nejprve jsme si prohlédli Žižkovo náměstí, pak jsme zamířili do Husitského muzea. Prohlídka začala v podzemí, kde jsme prošli uměle propojeným sklepením pod domy na náměstí. Pak nám promítli film o tom, jak se žilo v době, kdy Tábor obývali husité. Seznámili jsme se s typy husitských zbraní, poznali jsme zbraně venkovských bojovníků, zbraně měšťanů i palné zbraně. Vyzkoušeli jsme si boj mezi husity na voze a křižákem na koni, postavili jsme vozovou hradbu. Na vlastní kůži jsme se přesvědčili o váze středověké zbroje. Hledali jsme odpovědi na otázky, které jsme měli připravené v pracovním listě. Po chutném obědě jsme šli do Muzea čokolády a marcipánu. Dozvěděli jsme se o historii čokolády, jejím pěstování, dovozu do Evropy a následném zpracování do formy bonbonů, tabulek, pralinek, figurek. Zaujal nás jak vlak z čokolády, tak i čokoládová figurína Jaromíra Jágra v životní velikosti, dozvěděli jsme se, že vznikl nový druh čokolády – mimo hořké, mléčné a bílé, máme nově i čokoládu Ruby - červenou. Druhá část muzea byla věnována marcipánu, jeho složení a možnostem jeho zpracování. Prohlédli jsme si marcipánový model náměstí a dalších táborských dominant, marcipánové modely pohádek i šatičky pro panenky z marcipánu. Návštěvu muzea jsme zakončili nákupem v čokoládovém obchodě.

Rychlý kontakt

Základní škola, Praha 10,
Břečťanová 6/2919
106 00 Praha 10

IČO: 47611871
č.ú.: 2000742329/0800

tel.: +420 272 651 133
e-mail: skola@zsbrectanova.cz
datová schránka: is6xmbd

Zobrazit na mapě

 

Základní informace

                  

Kalendář akcí

29. 6. - 1. 9. Letní prázdniny
 

Školní jídelna

Kontakt
Placení, odhlášení stravného
Jídelníček

--------------------------------------------------------

Webmail (přihlášení)

O škole
Charakteristika
Školská rada
Prezentace tříd
Archiv
Školní rok
2018/2019

Organizace roku
Rozvrhy
Výuka
Zvonění
Kroužky
Knihovna
Rodiče
Konzultační hodiny
Třídní schůzky
Pravidla pro omlouvání absence
Poradenství
Zápis do 1. třídy
Přijímací zkoušky na SŠ
Zajímavosti
Dokumenty
Formuláře, žádosti
Školní řád
ŠVP
Plán výchovného poradce
Program prevence
Úmluva o právech dítěte
Výroční zprávy
Rozpočet
Zásady zpracování osobních údajů
Fotogalerie
Škola
Školní družina
Výtvarná galerie
Školní družina
Denní režim
Vnitřní řád
Platba
Přihláška
Prezentace oddělení
Prezentace kroužků
Kontakty
Škola
Vedení
Učitelé 1. stupeň
Učitelé 2. stupeň
Poradenství
Školní družina
Provoz
Školní jídelna
Pedagogicko - psychologická poradna
Pověřenec (GDPR)
Škola v přírodě
ZŠ Břečťanová | skola@zsbrectanova.cz (c) 2019 Jan Slabý - IT Market  All right reserved