Výlet do Tábora, 6.A (J.Darániová)

Ve středu 27. 3. jsme se vydali na celodenní výlet do Tábora. Nejprve jsme si prohlédli Žižkovo náměstí, pak jsme zamířili do Husitského muzea. Prohlídka začala v podzemí, kde jsme prošli uměle propojeným sklepením pod domy na náměstí. Pak nám promítli film o tom, jak se žilo v době, kdy Tábor obývali husité. Seznámili jsme se s typy husitských zbraní, poznali jsme zbraně venkovských bojovníků, zbraně měšťanů i palné zbraně. Vyzkoušeli jsme si boj mezi husity na voze a křižákem na koni, postavili jsme vozovou hradbu. Na vlastní kůži jsme se přesvědčili o váze středověké zbroje. Hledali jsme odpovědi na otázky, které jsme měli připravené v pracovním listě. Po chutném obědě jsme šli do Muzea čokolády a marcipánu. Dozvěděli jsme se o historii čokolády, jejím pěstování, dovozu do Evropy a následném zpracování do formy bonbonů, tabulek, pralinek, figurek. Zaujal nás jak vlak z čokolády, tak i čokoládová figurína Jaromíra Jágra v životní velikosti, dozvěděli jsme se, že vznikl nový druh čokolády – mimo hořké, mléčné a bílé, máme nově i čokoládu Ruby - červenou. Druhá část muzea byla věnována marcipánu, jeho složení a možnostem jeho zpracování. Prohlédli jsme si marcipánový model náměstí a dalších táborských dominant, marcipánové modely pohádek i šatičky pro panenky z marcipánu. Návštěvu muzea jsme zakončili nákupem v čokoládovém obchodě.

29. 6. - 1. 9. Letní prázdniny

Přihláška
ZŠ Břečťanová | skola@zsbrectanova.cz (c) 2019 Jan Slabý - IT Market  All right reserved