Novinky naší školy

01.03.2021 - Rozhodnutí Vlády ČR z 26. 2. 2021 (M. Buchar)

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci vláda ČR dne 26. února 2021 přijala krizové opatření
č. 200, kterým se zakazuje osobní přítomnost žáků ve škole (26. 2 - 21. 3. 2021).
Základní školy poskytují těmto žákům vzdělávání distančním způsobem.
(Dětem ve věku od 2 do 10 let, jejichž zákonní zástupci jsou pracovníky vybraných profesí nezbytných pro chod státu, může být poskytována péče v určených školách.)
Informace o ošetřovném naleznete na https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k-osetrovnemu  (podle nových pravidel škola nevyplňuje žádné potvrzení).

28.12.2020 - Usnesení Vlády ČR z 23. 12. 2020 (M. Buchar)

Na základě usnesení Vlády ČR z 23. 12. 2020, resp. 7. 1. 2021, se od 4. 1. 2021 (do 26. 2. 2021) upravuje přítomnost žáků ZŠ na vzdělávání následovně:
je povolena osobní přítomnost žáků přípravné třídy a 1. a 2. tříd, a to s podmínkami

pro žáky 3. - 9. tříd je povinné vzdělávání distančním způsobem (dle rozvrhů), v prostředí MS Teams, formou off-line (zadávání úkolů) i on-line (žáci obdrží na vyučovací hodinu pozvánku MS Teams)

15.02.2021 - 49. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice, 1., 2. stupeň (P. Setvín)

Před sto lety bylo poprvé použito slovo ROBOT a to v díle R.U.R. autora Karla Čapka. Při hledání výrazu, jakým nazvat umělé dělníky, požádal o radu svého bratra, malíře Josefa Čapka. A tak ze slovanského slova pro nucenou práci - robota - vzniklo slovo, které zná celý svět.
Letos byla příprava na výtvarnou přehlídku, s ohledem na to, co se děje kolem nás, náročnější. Proto děkujeme všem, kteří se zápalem sobě vlastním vytvořili svá díla. I proto bylo velmi těžké vybrat reprezentanty naší školy (foto  zde  ).

12.02.2021 - 23. kolo Speedmatu (J. Lišková)

Vyhlášení výsledků 23. kola mezinárodní matematické soutěže Speedmat. Matematickým talentem v kategorii SP1 - Počítání do 1 000 se stal Ondřej Lev z V. B, diplom dále získali Tomáš Bryxi ze III. A, Tomáš Hájek ze III. A, Ernest Koretskyj z V. A a Zuzana Levová ze III.B. Gratulujeme! 24. kola se mohou žáci zúčastnit online z domova po nainstalování programu, návod a kategorie najdete na http://www.speedmath.eu/

22.01.2021 - Projektové odpoledne, 6. oddělení ŠD (M. Maskaluková)

V pátek odpoledne proběhlo v 6. oddělení ŠD projektové odpoledne k tématu měsíce ledna - Zvířátka za polárním kruhem. Přečetli jsme si pohádku "Lední medvídku, kam pluješ?", povídali jsme si o problémech globálního oteplování, hráli jsme spolu hry a soutěže, vyrobili jsme si ledního medvídka z papíru a na svačinku jsme měli cupcakes s ledním medvědem z Lelí´s cupcakes. Nákupem cupcaku jsme společně podpořili kampaň #spoluproklima krásnou částkou 560,-. Medvíďata (rozumějte děti :)) byla naprosto úžasná a celou akci jsme si spolu neuvěřitelně užili (foto  zde  ).

Na začátek    Další      1    2    3    4    5    6      Předchozí    Na konec

DIČ: neplátce

1. 3. - 19. 3. ZŠ uzavřena

1. - 7. 3. jarní prázdniny