1.A (Mgr. Vladimíra Pensdorfová)

19.9.

Vážení rodiče,
dnes děti dostaly sadu fotografií. Pokud si je budete chtít koupit, pošlete mi prosím do pátku
250 Kč. Pokud je chtít nebudete, pošlete mi celou nepoškozenou sadu do pátku zpět.

V pondělí jsme měli povídání s p. policistkou o bezpečném chování dětí. Děti dostaly úkol : naučit se nazpaměť svou adresu. Prosím naučte se ji s nimi do příštího pátku. Budu se jich potom na to ptát.

Již nám přišly PS na anglický jazyk. Příští úterý je děti dostanou i s učebnicí ( tu budou na konci šk. roku vracet, PS si ponechají). Potřebovala bych také nejdéle do pátku poslat 212 Kč za PS.

V pátek půjdeme s dětmi na Sportovní den na hřiště ČAFS na celé dopoledne. Do školy si vezmou jen batůžek se svačinou, pitím, kapesníky a pláštěnkou. Na sebe sportovní oblečení dle počasí. Ráno se sejdeme jako vždy ve třídě. Do školy se vrátíme do 11,40 hod. Prosím upozorněte je ještě i Vy na slušné chování.

Zítra začneme již probírat písmeno M. Proto již budeme na čtvrtek potřebovat desky na písmenka a tam vložte jen M a m. Ostatní písmenka zakládejte postupně, jak je probereme.

Do desek na číslice také do čtvrtka prosím dejte znaky větší, menší ( jsou to takové šipky) a rovná se.

A ještě jen informaci : do malého růžového notýsku děti dostávají razítka za snahu, práci v hodině, pomoc.....na konci měsíce vždy razítka sečtu a vítěz dostane nějakou odměnu. Takže se mohou snažit, někteří už mají razítek hodně

Učivo v tomto týdnu :

M str. 11 - 13, budeme se učit psát číslici 1 ( vzadu v uvolňovacích cvicích str.1)

ČJ - ŽA str. 9 - 13, Uvolň. cviky str. 10 - 15

Pr. str. 6 - 7

Podepisujte prosím růžový notýsek, pokud vám tam napíši zprávu, abych věděla, jestli jste ji četli. Děkuji

Hezký zbytek týdne.

13.9.

Vážení rodiče,

příští týden 19.9. již začne anglický jazyk - v úterý - dle označení na růžovém notýsku.

13.10. budou v příloze Mladé fronty dnes uveřejněny fotografie dětí

Zasílám kontakt na našeho třídního důvěrníka - p. Hrdliczkovou - kdybyste něco potřebovali projednat:

janicka.hrdliczka@seznam.cz

727 909  404

Učivo v tomto týdnu:

M str. 5 - 9

ČJ ŽA str. 6-8, Uvol. cviky str. 5-9

Pr str. 4-5

Stále uvolňujeme ruku

Hezký zbytek týdne

11.9.

Vážení rodiče,

kdo ještě nemáte, prosím dejte do středy nejdéle dětem číslice a tečky do desek a barevné slabiky do obálky (sáčku). viz. foto

Písmenka zatím děti nenosí - až postupně, jak je budeme probírat.

Od tohoto týdne se již rozlučte s dětmi prosím u dveří pavilonu - již vše zvládnou (nebo jim pomůžeme)

Hezký večer.

7.9.

Vážení rodiče,

dnes jsem vám zaslala "zkušební mail" dle mail. adres, které jsem od vás dostala.
Pokud vám někomu nedošel, dejte mi prosím co nejdříve vědět.

Hezký víkend

6.9.

Vážení rodiče,

prosím dejte dětem do penálu více pastelek. Raději i 2 pastelky stejné barvy a odstíny světlé i tmavé. Při hodině nestihnou ořezávat  Pera a  fixy můžete z penálu úplně vyndat. Fixy si mohou nechat v kufříku na VV - budeme je používat jen zřídka.

Dále bychom potřebovali vyměnit obyčejné ořezávátko (kdo má) za ořezávátko se zásobníkem - abychom neměli nepořádek po celé třídě.

Na pátek prosím ať si již děti přinesou číslice a tečky 0 - 5 podepsané, v deskách.

Zítra již budou mít první domácí úlohu v Moje první psaní str. 2

Učivo v tomto týdnu :

M str. 1 - 4

ČJ - Uvol. cviky - str 2, Živá abeceda str. 2,3

Prv. str. 4

Hezký zbytek týdne

V. Pensdorfová

5.9.

Vážení rodiče,

od čtvrtka se budeme již učit podle rozvrhu.

Do konce tohoto týdne zapíši dětem do Žákovské knížky variabilní symbol, který budete používat po celou dobu školní docházky při placení větších částek.

Také do konce týdne zapíši na notýsky dětem skupinu na český jazyk - abyste již příští středu věděli, která půlená hodina se vás týká.

Akce, které nás čekají :

7. 9. Focení dětí do Mladé fronty

18. 9.Malý Péťa sám doma

22. 9. Sportovní den na hřišti ČAFS

9.10. Evelínko, nauč se pozdravit

21.11. Evelínko, nebuď čuník

S pozdravem V. Pensdorfová

29.8.

Vítám Vás na stránkách 1.A

Informace o začátku školního roku :

4. 9. Začátek školního roku - sraz před hlavním vchodem (malá branka u hřbitova) v 7:45 hod.

4. 9. Ukončení výuky v 9:00 hod.

4. 9. Třídní schůzky v 18 hod. ve třídě 1.A - pav B přízemí

25. 9. prevence, 9.tř.
27. 9. Šestajovice, 2.A, 4.A
9. 10. Divadlo Pod čepicí,př.tř.,1.tř.,2.tř.

Školní
družina

Denní režim ŠD
Vnitřní řád ŠD