Zřizovatel školy: Městská část Praha 10 se sídlem Vršovická 68/1429, 101 38 Praha 10

Základní škola Břečťanová je úplná škola s devíti postupnými ročníky, škola s rozšířenou výukou výtvarné výchovy, škola s přípravnou třídou.
Škola je spádovou školou pro oblast Zahradního Města a Záběhlic, je umístěna v klidné části sídliště, mimo komunikace a je dobře dostupná MHD.
ZŠ Břečťanová je pavilonová škola (plán areálu  zde  ) s několika zatravněnými a osázenými zelenými pásy mezi pavilony, se sportovním areálem, hřištěm a zahradou pro školní družinu. Škola se skládá ze šesti dvoupodlažních pavilonů a jednoho přízemního. V něm bylo, po celkové rekonstrukci, k 1. 12. 2014 otevřeno odloučené pracoviště MŠ Mládežnická. Dalším samostatným pavilonem je tělocvična. Podél pavilonů jsou zastřešené pergoly.
Na prvním stupni (1. až 5. ročník) je od 1. 9. 2016  třináct tříd, 1., 2. a 3. ročník po třech třídách, 3., 4. a 5. ročník po dvou třídách, na druhém stupni je pět tříd – 6. ročník po dvou třídách, 7., 8. a 9. ročník po jedné třídě.
Od školního roku 2008 / 2009 je vyučován na 1. stupni anglický jazyk již od 1. ročníku jako předmět nepovinný.
Budovy a prostory školy jsou dimenzovány pro 650 žáků, od 1. září 2016 má škola 412 žáků.
Součástí školy je školní družina pro žáky 1. – 3. ročníku. Školní družina má možnost využívat v areálu školy zahradu s herními prvky, víceúčelové hřiště, tělocvičnu.
Při výuce je využívána pracovna informatiky, infocentrum a odborné pracovny. Pro další studium žáků i pedagogů je k dispozici žákovská a učitelská knihovna. Pro žáky 1. a 2. stupně je nainstalováno 19 interaktivních tabulí a třídy jsou vybaveny keramickými tabulemi.

Letní prázdniny, so 1. 7. - pá 1. 9. 2017

Škola je zapojená do projektů

Škola pro všechny
Nenech to být