4.C (Mgr. Jiří Ulrych)

Dobrý den, tak jsem již obeznámen s ukládáním textů i obrázků na náš web.

V září jsme si zopakovali a prohloubili učivo z loňského roku:
Matika: písemné sčítání a odčítání, slovní úlohy, dělení se zbytkem, zaokrouhlování na 10 a 100, dále jsme si připomněli pojmy z geometrie: bod, úsečka, přímka, polopřímka, kružnice.

A jsme u násobilky - základu matematiky, nemůžeme se již zdržovat učením násobilky, děti ji musí ovládat z loňska, pár dětí ji neumí, musí doma cvičit !!!

Čeština: nauka o slově, slova jednoznačná a mnohoznačná, synonyma, antonyma, homonyma, slova spisovná a nespisovná, slova citově zabarvená. opakujeme slovní druhy a nutně musíme umět vyjmenovaná slova, (některé děti bohužel neumí !!! , mají napsáno v žákovské, prosím doma procvičovat)

v říjnu jsme začali : ČJ stavba slova, předpona, kořen, příponová část
                            M pamětné sčítání a odčítání, G různoběžky, rovnoběžky, vzájemná poloha přímek
                            Př živá a neživá příroda,houby a rostliny
                            D české země v pravěku, doba kamenná, bronzová, železná, příchod Slovanů
                            Z naše vlast, obyvatelstvo, poloha, členění, Praha a Středočeský kraj

Ještě jednou, prosím, doma cvičit násobilku a vyjmenovaná slova. u těch, kterých se to týká.
Děkuji, J.U.

Vážení rodiče, přeji Vám hezký den a dovoluji si Vás informovat o zahájení prezentace naší třídy 4.C zde, na školním webu. Budu se snažit Vás zásobovat aktuálním průběhem vzdělávání Vašich ratolestí.
O prázdninách se nám děti příliš neopotřebovaly a neunavily, což mi dal za pravdu první oťukávací týden, takže se můžete těšit na mé pravidelné komentáře.
Pozitivní je určitě zjištění, že se všichni, děti i já, do školy těšili !!!
Tento týden budeme víceméně opakovat učivo z loňského roku, hlavně z matematiky a češtiny a lehce naťukneme něco nového, neboť se nám prvouka rozšířila na vlastivědu a přírodovědu.
Vždy začátkem a koncem týdne budete mít info o probraném učivu i o tom, co naše hlavičky v nejbližší době čeká.
Od nového školního roku máme tři nové spolužáky, kteří se do kolektivu v pohodě začlenili, takže je tímto ještě jednou vítám.

Zdraví Vás Ulrych Jiří

NEVOLNO PO STÁTNÍM SVÁTKU

Dobrý den, v pátek 29.9. probíhá výuka dle řádného rozvrhu, máme několik omluvenek dětí, které budou "nachlazené", tak přejeme brzké uzdravení a plné košíky hříbků :-) Nejvíc rostou na Vysočině a Šumavě.
V pondělí se těšíme na shledanou.

21. 11. Divadlo Pod čepicí - 1., 2., př.tř.

22. 11. 18 h "Škola pro všechny"

22. 11. Prevence – 5., 6., 7. tř.
23. 11. Divadlo Pod čepicí - 3. tř.
23. 11. Strašnické divadlo - 2.A, 2.B, př.tř.
23. 11. Prevence – 8., 9. tř.
24. 11. Schola Pragensis - 8., 9. tř.

Vnitřní řád ŠD
ZŠ Břečťanová | skola@zsbrectanova.cz (c) 2017 Jan Slabý - IT Market  All right reserved