Code Week, 5.A, 5.B, 6.tř., 7.tř. (J. Lišková)

16.10.2015

Vybraní žáci 5.A, 5.B, 6.tř. a žáci 7.tř. se zapojili do celoevropského týdne programování s Bobříkem. Žáci po dobu 30 minut řešili 10 různě obtížných úloh na strukturaci. Co to je? Když máme nějaký složitý objekt, věc, ve které se nevyznáme, snažíme se v ní najít menší části a vztahy mezi nimi, snažíme se v ní najít strukturu. V infomatice se pro popis dat používají grafy, tabulky, stromy, seznamy a jiné datové struktury, do kterých lze data uspořádat tak, aby s nimi počítač uměl počítat. Struktury je také třeba formálně popsat, i v tom je kus umění. Každý do soutěže vstoupil se 40 body, za špatně zodpovězenou úlohu body ztratil, za správně zodpovězenou úlohu body získal. Cílem soutěže bylo získat 100 a více bodů. A kdo jsou tři nejlepší?
1. místo   Ondřej Chabr 7. třída  92 bodů
2. místo  Filip Zykán  5. B 76 bodů
3. místo  Dalibor Divoký  7. třída 74 bodů
Vítězům gratulujeme a těšíme se na reprezentaci školy v Bobříku informatiky.