Netzschkau, 6. ročník (M. Švecová)

19.09.2016

Jako každý rok vyjela jedna ze tříd 2. stupně do Německa a tentokrát do Netzschkau. Pobyt byl zaměřen na sport a hornickou tradici v tomto regionu, ale i na vzdělání, seznamování se s novým jazykem prostřednictvím německo-českého animačního programu a společných aktivit s německými dětmi. Němečtí organizátoři připravili pro děti týden plný zajímavých činností a sportovních aktivit. Žáci mohli vyzkoušet lezení na vnitřní i venkovní lezecké stěně, orientaci v přírodě podle GPS při výletu k Göltzschtalbrücke, střelbu laserovou zbraní. Strávili jsme 2 hodiny v aquaparku v Schönecku. Hornickou tradici regionu jsme poznali v Muzeu hornictví v Netzschkau, na geologické naučné stezce a při prohlídne cínového dolu v Tannenberg. Dále jsme navštívili Muzeum zlata v Buchwaldu, kde jsme měli možnost vyzkoušet rýžování zlata. Během týdne jsme si vyzkoušeli práci s barevným pískem a kořením při výrobě přáníček a také jsme vyzkoušeli výrobu sladkých pochoutek z čokolády. Dále jsme podnikli pěší výlet na Kraví horu, kde jsme vystoupali na rozhlednu a prohlédli si modely železnice. Volné chvíle jsme si zpříjemnili stolním tenisem, kuželkami a na prolézačkách. Večerními aktivitami byly diskotéka, táborák, stolní tenis, fotbálek a kulečník.
Počasí nám přálo, celý týden svítilo sluníčko a všichni jsme byli s programem a pobytem spokojeni.