Škola v přírodě Loutí, 2. stupeň (J. Lišková)

16.06.2015

8. 6. 2015 vyrazil druhý stupeň na školu v přírodě do Loutí, pro žáky devátých tříd to byla poslední škola v přírodě, a hodnotili ji takto:
hned ze začátku jsme se zabydleli a pak nás paní učitelky rozdělily do čtyř skupin. V každé skupině bylo pár zástupců z každé třídy. Každá skupina měla své vedoucí – Karol, Nikolu, Lukáše a Kubu. Odpoledne jsme museli za každé družstvo vyrobit vlajku, erb a pokřik. Večer nám paní učitelky řekly, jaký bude vždy program na další den. Budíček byl v 7:30 a měli jsme půl hodiny čas na to se jít umýt a pak jít na snídani. Po snídani v 9:00 nám začínalo vyučování, ale nebylo to normální vyučování jako ve škole, bylo to lepší a taky odpočinkové. Dělali jsme 4 projekty. Byli jsme po třech a každý zpracovával zadané téma. Ve 12:15 byl oběd a po obědě jsme měli polední klid až do dvou hodin. Po poledním klidu jsme měli program sestavený od našich vedoucích, který byl vždy zajímavý. Učili nás s buzolou, šli jsme 10 km na Slapskou přehradu, dělali jsme sportovní soutěže, poslední den byl Boj o vlajku. Běhali jsme po poli a snažili se bránit svoji vlajku, ale zároveň i sebe. No a touto hrou jsme zakončili náš úplně poslední den na ŠVP. Naší skvělou ŠVP jsme zakončili super diskotékou, kterou nám náš doprovod protáhl až do půl 12. Další den jsme dobalovali poslední věci,  šli na snídaní a pak byl v 10 hodin odjezd domů. Byla to naše celkově poslední škola v přírodě. I když byla krátká, my si ji strašně moc užili a chceme tímto moc poděkovat paní učitelkám, že nám to takhle hezky zařídily. Jedním slovem byla škola v přírodě NEJLEPŠÍ!

Poděkování vychovatelům básní.

Eskymáci, Bohové, Indiáni, Pštrosové,
měli skvělé vedoucí, byli hodně žádoucí.

Každý den si s námi hráli,
každý den se s námi smáli.

Teď to bohužel všechno skončí,
je nám líto, že to končí.

Starali se o nás krásně,
proto jim tu skládáme básně.

Máme vás moc rádi,
budem kamarádi.