Švp Žihle - Poustky, 2. třídy (V. Pensdorfová)

čtvrtek 13. 6.

Hned po poledním klidu jsme vyrazili do lesa, kde jsme měli vědomostní hru Otázky moudré sovy. Děti procházely vyznačenou trasou a na stanovištích odpovídaly na otázky týkající se přírody. Potom si ještě postavily domečky pro mravence. Večer si zabalíme kufry a ráno vyrazíme domů.
Moc pozdravujeme a už se těšíme na všechny.
Všichni jsme v pořádku!

středa 12. 6.
Dopoledne jsme si zopakovali něco z matematiky a českého jazyka, pozorovali jiřičky, jak si staví hnízda a po kratším poledním klidu jsme vyrazili na delší procházku do lesa. Dnes jsme došli až do starobylého městečka Rabštejn, přešli krásný kamenný most a u Muzea si koupili turistické známky.

úterý 11. 6.
Den "Obratného vlka". Po obědě jsme měli "Zvířátkovou olympiádu", kde si děti vyzkoušely svou obratnost při plnění různých disciplín. Po malém odpočinku jsme se vydali opět do lesa. Tam jsme poznávali různé druhy stromů, zahráli si hry a viděli dokonce i některá zvířátka. Po večeři jsme využili zdejší areál a hráli míčové hry a stolní tenis.

pondělí 10. 6.
Po příjezdu jsme se ubytovali, naobědvali a prohlédli si celý areál školy v přírodě.  Hned po poledním klidu jsme vyrazili na procházku do lesa, kde jsme si zahráli různé hry a postavili domečky pro skřítky. Ještě před večeří jsme si zapsali do deníčků zážitky z dnešního dne a po večeři jsme si hráli na zdejším dětském hřišti.
Všichni jsme v pořádku!