1.A (Mgr. Vladimíra Pensdorfová)

VÍTÁME VÁS NA STRÁNKÁCH 1. A ve školním roce 2021/22

13.10.

Vážení rodiče,

začali jsme se učit písmeno E,e, prosím, aby si děti přinesly i slabiky me, mé, le, lé. V pondělí začneme S,s. Je důležité, aby děti opravdu každý den, trénovaly čtení slabik a písmen, některým se pletou.

Také potřebujeme v penálu mít tenkou tužku č. 2 vždy ořezanou. Budeme ji používat na psaní do sešitu a později do písanky.

V pondělí na VV si děti přinesou 3 menší listy.

Ve čtvrtek 21.10. bychom měly mít projektový den s paní výtvarnicí - Mramorování triček. Děti si nebudou brát do školy učebnice, jen penál, notýsky, svačinu. Příští středu tuto informaci ještě potvrdím.

M str. 17 - 19, a polovinu str. 20

ŽA str. 23 -  27, UC str. 24 - 29

PR str. 16, 17

Klidný zbytek týdne.

6. 10.

Vážení rodiče,

dnes některé děti dostaly kartu ISIC. Tři děti, které se ještě nefotily ( v den focení p. ředitelem chyběly)  obdrží kartu, jakmile bude hotová. Dvěma dětem musí být na kartě opravené jméno, takže ji také zatím nedostaly.

Protože v pátek budou v naší třídě probíhat volby, děti si dnes opět odnesly domů cvičební úbor. Zítra si ještě odnesou ručníky, tabulku a desky s číslicemi. Desky s písmenky zkusíme uložit někde ve třídě.

Děti si již začaly označovat domácí úkoly samy - dnes to všichni zvládly.

M str. 16

ŽA str. 19 - 22, UC str. 19 - 23

Pr str. 14 - 15

Hezký zbytek dne.

29. 9.

Vážení rodiče,

dnes si děti odnesly na vyprání cvičební úbor. V pondělí si jej opět přinesou - kraťasy, tričko, tenisky do tělocvičny, švihadlo.

Zítra se začneme učit čtení slabik a již bude nutné, aby děti každý den alespoň 10 min. nahlas čtení slabik trénovaly ( různě na přeskáčku, protože se rychle naučí zpaměti) . Také si do pátku přinesou vystřižené slabiky ma, má, a písmeno L, l. Děti, které již čtou si doma čtou nahlas libovolnou knihu.

M str. 14, 15

ŽA str. 16 - 18, UC str.  17 - 18

PR str. 12,13

Klidný zbytek týdne.

22. 9.

Vážení rodiče,

na zítra si děti již přinesou desky na písmenka a vystřihnou si do nich všechna M, m, A, Á, a, á. Desky si budeme nechávat ve škole v lavici a prosím, aby si vždy donesly písmenko, které se začneme učit.

Některým dětem ještě chybí v deskách na číslice znaky rovná se, větší a menší, +,- . Pokud v sadě jsou vícekrát, prosím dejte všechna.

Zítra nebo v pátek mi prosím pošlete 250 Kč na kartu ISIC. Potvrzení o platbě opět zapíši do ŽK vzadu.

M str. 13, trénujeme na pracovní listy

ŽA str. 12 - 15, UC str. 13 - 16, vzadu číslice 1, 2, 3

PR str. 8, 9

Hezký zbytek týdne.

15. 9.

Vážení rodiče,

dnes většina dětí dostala domů fotky. Pokud se vám budou líbit, pošlete mi zítra 300 Kč. Pokud se vám líbit nebudou, prosím zítra nepoškozené fotky pošlete zpět.

Každý den si děti zkontrolují penál a ořežou pastelky a tužky, aby měly hned od ráno připravené a mohly používat.

Na TV (pondělí a středa) prosím nenosit hodinky, řetízky, náramky. Děvčata potřebují mít vlasy sepnuté do culíku.

Prosím do aktovky kapesníky.

Zítra si již děti mohou do třídy přinést podepsané ručníky s poutkem. Na konci každého týdne je budu posílat na vyprání domů. (Teď až příští pátek).

M. str. 6 – 12

ŽA. str. 7 – 11

U. cviky str. 6 – 12

PR. Str. 6, 7

Přeji všem klidný zbytek týdne.

30.8.2021

Vážení rodiče,

zasílám vám informace k organizaci 1. školního dne – 1. 9. 2021.

Sraz dětí a rodičů v 7,50 hod. u vstupu do areálu školy (cesta za poliklinikou). Děti nepotřebují aktovku, přezuvky ani jiné pomůcky. Nutná je rouška (rodiče respirátor).

Po slavnostním zahájení na školním hřišti půjdeme společně do třídy. Děti si vyzvednete před pavilonem B v 8,45 hod.

Třídní schůzka se koná 1. 9. 2021 v 18,00 hod. ve třídě (pavilon B). Prosím všechny rodiče o účast. Na schůzce budu vybírat 300 Kč do třídního fondu.

Na všechny se velmi těším.

V.Pensdorfová