Uvod

6. oddělení (M. Maskaluková)

Piknik a soutěživé odpoledne

Vážení rodiče, ve čtvrtek 20. 6. Vás zveme na Piknik a soutěživé odpoledne pořádané 6. a 8. oddělením ŠD. Akce bude probíhat od 14:00 do 15:30 na školním hřišti. Prosíme, aby děti ráno donesly něco dobrého na zub, popřípadě i k pití. Pokud máte chuť a čas, budeme rády za pomoc při organizaci soutěžních stanovišť (v případě zájmu nás kontaktujte). Budeme se na Vás těšit!

Solná jeskyně (foto  zde  )

Malešický park
(foto  zde  )

Malešický park + Gutovka

Vážení rodiče, ve středu 12.6. pojedeme s dětmi do Malešického parku a v pátek 14.6. na Gutovku. Odjezd od školy cca 12:30, návrat ke škole cca 16:00. S sebou do batůžku svačinku a pití, průkazku do MHD, plavky, ručníky, opalovací krém, pokrývku hlavy, kapesné na zmrzlinu dle uvážení. Kvůli odjezdům na víkend můžete po předchozí domluvě dítě vyzvednout v parku Gutovka.

Solná jeskyně
Vážení rodiče, ve čtvrtek 13.6. jdeme do solné jeskyně. Akce bude probíhat ve dvou skupinách: 1. 13:30 - 14:30 2. 14:30 - 15:30. Místa jsou omezená. Cena je 50,-. Děti musí mít náhradní, čisté, bílé ponožky. Přihlášení je možné do 10.6.

31.5. Galerie na plotě
Na Galerii na plotě jsme každý udělali jednoho řemeslníka, se kterým jsme se v průběhu roku seznámili. Ti řemeslníci, kteří se na plot už nevešli budou viset ve třídě.
Účesová párty (foto  zde  )

Účesová PÁRTY

Vážení rodiče, ve čtvrtek 30.5. proběhne ÚČESOVÁ PÁRTY. Děti mohou přijít se zajímavým účesem, případně si mohou donést hřebeny, gumičky, sponky, gely, barevné křídy, spreje...s sebou do družiny.

Děkuji za spolupráci a jsem zvědavá, co zvládnete na hlavách vytvořit. :-)


Keramická dílna
(foto  zde  )

22.5. Tesař
Barvíme dřevěné výřezy zvířátek.21.5. Sklízíme úrodu
Už máme své první ředkvičky.16.5. Kino ve třídě
K řemeslu mlynář jsme si pustili pohádku Princezna ze mlejna. Dokonce jsme měli i popcorn, mňam!

  

Keramická dílna

Vážení rodiče, ve čtvrtek 23.5. si děti v keramické dílně vyzkouší práci s hlínou. Dílna bude rozdělená na 2 skupiny: 1. sk. 14:00 – 15:00 2. sk. 15:00 – 16:00. Cena za výrobek je 30,-. Počet míst je omezen.

Autobusový výlet Botanicus

Vážení rodiče, v úterý 18.6. jedeme v rámci ukončení celoročního projektu „Řemesla“  do Botanicusu v Ostré u Lysé nad Labem. Jedná se o historickou vesnici umění a řemesel a bylinné zahrady. Děti si zde mají možnost řemesla vyzkoušet na vlastní kůži. Předpokládaný odjezd je od školy po 2.vyučovací hodině (cca 10:00, děti budou z vyučování omluveny) a očekávaný návrat ke škole je v 15:00.

Cena za dopravu autobusem a vstupné je 230,-. V případě zájmu částku prosím uhraďte                   v týdnu  6.-10.5.

Kino Hostivař

Vážení rodiče, ve čtvrtek 9.5. jedeme do kina Hostivař na film Pokémon: Detektiv Pikachu. Vstupné je 99,- (prosím donést 100,-, zbylou 1,- použijeme na odměnu). Odjezd od školy cca 12:30, návrat do 16:00. S sebou do batůžku svačinku, pití a průkazku MHD. Částku prosím uhradit do 7.5.

Květinová dílna pro rodiče s dětmi
Vážení rodiče, srdečně Vás zveme na KVĚTINOVOU DÍLNU, která se bude konat v pátek 26.4. od 13:30 do 15:30. Za hezkého počasí bude probíhat venku, jinak ve třídě na pavilonu E. Cena za materiál na akci je 50,-. Částku prosím uhradit do středy 24.4.

25.4. Malešická botanická zahrada
Byli jsme se podívat v Malešické botanické zahradě. Děti nejvíc zajímaly rybičky, žáby a želvičky v potoce. Na závěr jsme si nakoupili pár kytiček ve školní prodejně. Děti moc chválím, po cestě i v zahradě se chovaly moc vzorně (foto  zde  )!

Malešická botanická zahrada
Vážení rodiče, ve čtvrtek 25.4. se pojedeme v rámci seznámení s řemeslem zahradník podívat do Malešické botanické zahrady. Je zde i květinová prodejna školní botanické zahrady. Předpokládaný odjezd od školy cca 12:30, návrat cca 15:30. S sebou průkazku do MHD, svačinku a pití, dle uvážení peníze na nákup v prodejně.
 
16.4. Naše zahrádka
Začali jsme pracovat na zahrádce. Máme vysázeny ředkvičky a hrášky, které chodíme pravidelně zalévat. Zryli jsme si také půdu, abychom mohli vysázet i maliny.

  

12.4. Velikonoční zápichy
Jako výzdobu na Velikonoce jsme si vyrobili zápichy - vyráběli jsme kuřátka a ovečky.Barevný týden - řemeslo MALÍŘ (foto  zde  ).

Barevný týden

Vážení rodiče, tento měsíc probíráme řemeslo MALÍŘ. Prosím, aby děti příští týden přišly aspoň v jednom kusu oblečení dané barvy.

 

PONDĚLÍ - ZELENÁ

 

ÚTERÝ - ČERVENÁ

 

STŘEDA - MODRÁ

 

ČTVRTEK – ČERNÁ + BÍLÁ15.3. Výrobky k zápisu
Celý týden vyrábíme výrobky pro děti k zápisu do 1.tříd. Někteří jsme si pak zvířátka vyrobili i domů.Kino Hostivař
Vážení rodiče, ve čtvrtek 14.3. jedeme do kina Hostivař na film Raubíř Ralf a internet. Vstupné je 99,- (prosím donést 100,-, zbylou 1,- použijeme na odměnu). Děti si s sebou mohou vzít 69,- na speciální menu (malý popcorn a nápoj). Odjezd od školy cca 12:30, návrat cca 16:30. S sebou do batůžku svačinku, pití a průkazku MHD. Částku prosím uhradit do 12.3.


29.2. Nástroje ševce a švadleny
Vyrobili jsme nástroje, se kterými jsme se v tomto měsíci seznámili (krejčovská panna, kopyto, jehelníček, náprstek a další).26.2. Šperky ze slaného těsta
Nejprve jsme si něco pověděli o historii šperkařství a poté jsme si pár šperků zkusili vyrobit sami. I těsto jsme si sami zvládli připravit!28.2. Karneval s diskotékou
Všechny děti byly nejšikovnější a donesly si své masky. Ve třídě jsme pak tancovali a soutěžili (a zase tancovali a zase soutěžili :D), až jsme z toho byli úplně vyřízení (foto  zde ).

Karneval s diskotékou
Vážení rodiče, ve čtvrtek 28.2. si uděláme ve třídě Karneval s diskotékou. Prosím, aby si děti donesly své masky. Děkuji.

4.2. Snížek!
Dneska jsme stavěli sněhuláky a koulovali se. Některé koule jsou tak obří, že jsme je ani nezvládli zvednout na sebe.


  

29.1. Srdíčka z vlny
K bábě vlnové jsme na konci měsíce ještě zvládli vyrobit srdíčka.Toulcův dvůr - O beránkovi a ovečkách
(foto  zde  )


23.1. Ledové království
Udělali jsme si menší kino i s občerstvením a pustili si pohádku Ledové království. Akorát se nám hodila, protože zrovna probíráme řemeslo ledař.Bruslení pod Žižkovskou věží
 (foto  zde  )


Výstava ledových soch v Galerii Harfa
Vážení rodiče, ve čtvrtek 31.1. jedeme do Galerie Harfa na výstavu ledových soch. Odjezd od školy po 12:30, návrat okolo 15:45. S sebou do batůžku svačinku a průkazku do MHD.

14.1. Krystalizace
Tentokrát nás čekal chemický pokus. Zkusili jsme si krystalizaci soli a jaké krásné vločky nám vznikly.11.1. Hostinec U Báby Děravý

Tento měsíc máme řemeslo hostinský, a tak se budeme navzájem hostit se 7. a 8.oddělením. Jako první jsme hostili my a připravili jsme si pro ostatní chlebíčky, sladké jednohubky a zeleninu.Bruslení pod Žižkovskou věží
Vážení rodiče, ve čtvrtek 17.1. jdeme bruslit pod Žižkovskou věž. Odchod od školy po 12:30, návrat okolo 15:30. Vstupné 50,-, půjčení bruslí 50,-. S sebou vhodné oblečení, svačinu do batůžku a průkazku do MHD. Kdo má, tak i vlastní brusle na led. Částku prosím uhradit do 14.1.

Akce v Toulcově dvoře
Vážení rodiče, ve čtvrtek 24.1. jedeme do Toulcova dvoru na ekologický výukový program s názvem O beránkovi a ovečkách. Navštívíme zde ovčín, seznámíme se s technikami zpracování vlny a vyrobíme si "kouzelnou" kuličku s překvapením. Cena programu 80,-. Odchod od školy po 12:30, návrat okolo 16:00. S sebou vhodné oblečení a obuv, svačinu do batůžku a průkazku do MHD. Částku prosím uhradit do 18.1.

3.1. KONEČNĚ sníh
Tento měsíc nás čeká řemeslo ledař, a tak přišel sníh právě včas. Odpoledne jsme se koulovali a stavěli sněhuláky.

  


21.12. Zdobení perníčků a pohádka
Poslední den před prázdninami jsme se stali perníkaři a nazdobili si vlastní perníčky (a všechny je hned snědli! :D). Čekala nás také pohádka - k řemeslu cukrář- Karlík a továrna na čokoládu.

  


Vážení rodiče,
prosím, aby měli děti do družiny převlečení na ven, které si mohou ušpinit. Chodíme ven téměř za každého počasí. Děkuji.

12.12. Zdobení stromečku
Ježíšek už k nám do třídy může přijít!
11.12. Pečení
V prosinci probíráme opět nová řemesla a jedno z nich je i pekař. Vydali jsme se tedy do kuchyňky a upekli vánočky.10.12. Vánoční přáníčka
Vyrobili jsme přáníčka pro babičky a dědečky z domova důchodců. Děti byly při práci opravdu moc šikovné.

  

30.11. Kvíz
Konec měsíce znamená další kvíz a tentokrát na řemesla z měsíce listopadu (svícník, voskař, mýdlař a sklář).21.11. Mikuláš, čert a anděl
Suchou křídou jsme kreslili Mikuláše, čerta a anděla.Peklo, peklo, peklíčko
Vážení rodiče,
ve středu 5.12. proběhne ve ŠD akce Peklo, peklo, peklíčko. Program bude probíhat v odděleních od oběda do 14:30. Od 14:30 do 15:45 bude probíhat společný program v tělocvičně. Součástí bude také módní přehlídka, nezapomeňte proto své masky doma. :)


Výtvarné dílny

Vážení rodiče,
srdečně Vás zveme na výtvarné dílny, pořádané 6. a 8. oddělením ŠD. Akce se bude konat ve čtvrtek 29.11. ve třídě 1.A od 13:30 do 16:00- přijďte, kdy budete chtít. Prosíme zároveň, aby děti donesly něco dobrého na zub. Děkujeme za spolupráci.

Vánoční tvoření
Prosím rodiče o jednu skleničku od Opočenského jogurtu i s víčkem na vánoční tvoření ŠD- do pátku 23.11. Děkuji.

15.11. Batikování
Tento měsíc probíráme nové řemeslo- barvíř. Pověděli jsme si, kdo to barvíři jsou, co a jak barví a nakonec jsme si sami vyzkoušeli batikování. My jsme z výsledku nadšení a co vy? :)

  

12.11. Sv. Martin
Dozvěděli jsme se, kdo to byl sv. Martin, zda na koni vůbec dorazil a proč se vlastně jí svatomartinská husa.9.11. Loutkové divadélko
V pátek jsme si pro kamarády ze třídy připravili vlastní loutkové představení. Hráli jsme s loutkami, které jsme několik dní vyráběli a zvládli jsme si udělat i své kulisy.

  

Batikování
Vážení rodiče, KDO Z DĚTÍ CHCE, prosím, aby si do pondělí 12.11. donesl bílé tričko bez potisku nebo ponožky nebo kapesníček, z bavlny. V tomto měsíci budeme probírat řemeslo barvíř, a tak si vyzkoušíme batikování. Děkuji.

Řemeslo Loutkař
Jedno z řemesel, které jsme v říjnu probrali byl loutkař. Pan Pokorný byl tak hodný, že za námi přijel a dětem předvedl, co dovede a v čem práce loutkaře a vůbec herce spočívá. Děti z něj byly unešené. A protože jsou velké šikulky, hodně z nich přineslo i vlastní loutky a maňásky z domova, se kterými jsme si odpoledne mohli hrát.Revír lišky Bystroušky

Vážení rodiče, v pátek 9.11. proběhne v ŠD akce Revír lišky Bystroušky. Akce bude probíhat od 13:45 do 15:30. Děti mají mít převlečení na ven. Žádáme o nerušený průběh akce.


25.10. Duchové
Nejprve jsme si povídali o svátku Halloween a o Dušičkách a pak jsme si jednoho ducha sami vyrobili.24.10. Největší srandista?
V rámci projektu Řemesla jsme se seznamovali s žertérem. A tak nás jako další čekala soutěž o Největšího srandistu. Nejvíce nás rozesmál Štefi, Adélka a Maxík.20.10. Den stromů
Na oslavu Dne stromů jsme vytvořili vlastní strom, který teď zdobí naši jídelnu.  18.10. Loutkové představení - Vodnická pohádka15.-19.10. Výroba cechovních štítů
V týdnu jsme vyráběli štíty k jednotlivým cechům (např. řeznický, mýdlařský, krejčovský a mnoho dalších). 12.10. Výstava Řemesla a cechy

  Loutkové představení

Vážení rodiče, ve čtvrtek 18.10. bude ve školní družině loutkové představení pro děti. Začátek v 14:00, konec do 15:00. Cena za představení je 50,-. Pokud se Vaše dítě zúčastní, doneste peníze své vychovatelce. Děkuji.


Výstava Řemesla a cechy
Vážení rodiče, dne 12.10. jdeme na výstavu Řemesla a cechy do Národního zemědělského muzea. Předpokládaný odjezd 12:30, návrat 16:30. S sebou svačinu a průkazku do MHD.


19.9. Candrbál
Máme za sebou první společnou akci a to rovnou bál! Naučili jsme se spousty nových tanců a pěkně se vyřádili.

  


Rychlý kontakt

Základní škola, Praha 10,
Břečťanová 6/2919
106 00 Praha 10

IČO: 47611871
č.ú.: 2000742329/0800

tel.: +420 272 651 133
e-mail: skola@zsbrectanova.cz
datová schránka: is6xmbd

Zobrazit na mapě

 

Základní informace

                  

Kalendář akcí

29. 6. - 1. 9. Letní prázdniny
 

2. 9. 17 h, třídní schůzky přípravné třídy

2. 9. 18 h, třídní schůzky 1. tříd
4. 9. 18 h, třídní schůzky I. a II. stupně

Školní jídelna

Kontakt
Placení, odhlášení stravného
Jídelníček

--------------------------------------------------------

Webmail (přihlášení)

O škole
Charakteristika
Školská rada
Archiv
Školní rok
2019/2020

Organizace roku
Zvonění
Knihovna
Rodiče
Třídní schůzky
Pravidla pro omlouvání absence
Zajímavosti
Dokumenty
Formuláře, žádosti
Školní řád
ŠVP
Úmluva o právech dítěte
Výroční zprávy
Rozpočet
Zásady zpracování osobních údajů
Fotogalerie
Škola
Školní družina
Výtvarná galerie
Školní družina
Denní režim
Vnitřní řád
Platba
Přihláška
Kontakty
Škola
Vedení
Provoz
Školní jídelna
Pedagogicko - psychologická poradna
Pověřenec (GDPR)
Škola v přírodě
ZŠ Břečťanová | skola@zsbrectanova.cz (c) 2019 Jan Slabý - IT Market  All right reserved