Uvod

Turistický (I. Sedláková)


sudý týden : děti z 1.B, 5.oddělení a 3.oddělení
lichý týden:  děti z 1.B, 6., 7. a 8.oddělení

 

L- 12.3.    Pražské Jezulátko, Kampa. Návrat v 18 hod.

S- 19.3.    Pražský zlom, Smetanka. Návrat v 18 hod.

L- 26.3.    Park Mrázovka. Návrat v 18 hod.

S- 2.4.     Máchalka a Podvinní. Návrat v 18 hod.

L- 9.4.     Velikonoční prázdniny

S-16.4.    Dendrologická zahrada. Vstupné 35 Kč. Návrat v 18 hod.

L- 23.4.    Obora Hvězda, památník Bílá hora. Návrat v 18 hod.

S- 30.4.    Staré Záběhlice. Návrat v 17 hod.

L-  7.5.     Parukářka. Návrat v 17 hod.

S- 14.5.    Loreta, Nový svět, Park Maxe van der Stoela. Návrat v 18 hod.

L- 21.5.    Průhonický park - vstupné - 70Kč (s jízdenkou). Návrat v 18 hod.

S- 28.5.    PR Chuchelský háj. Návrat v 18 hod.2019/2020

březen
5.3.    Židovské město - Josefov.
Dnes jsme procházeli jednou z nejnavštěvovanějších částí  historické Prahy. Obešli jsme všechny synagogy i zajímavá místa, řekli si o životě Židů a  jejich pronásledování. Zaujal nás modrý King Kong a hlavně pouliční muzikant, hrající na sleničky s vodou. Protože si potřeboval odpočinout, na chvíli ho některé děti zastoupily ( foto  zde ). 
únor
20.2.      Muzeum fantastických iluzí.
Co dovede náš mozek s nabízenými obrázky a prostory je neuvěřitelné. Navštivte toto muzeum - stojí to za to (foto  zde )!
13.2.      Muzeum alchymie.
Tentokrát jsme měli domluvenou prohlídku alchymistických dílen pod starým domem - bývalou apatikou- v Haštalské ulici. Provázela nás slečna, která o tom hodně a velmi hezky povídala. A co bylo ještě zajímavější - otevřela nám dvěře do tajných chodeb schovaných za knihovnou, ukázala nám lektvar lásky a lektvar štěstí ( foto  zde ).
6.2.       Muzeum filmových legend - poměrně nové a velmi zajímavé muzeum v ulici Sokolovská Na Balabence stojí za návštěvu nejen pro návštěvníky, kteří mají rádi scifi, horory i fantastiku. Dětem se domů nechtělo ( foto  zde ).
leden
30.1.     Brumbambule -
dnes si děti zasloužily zábavu. Tu si našly v dětském krytém hřišti ve Vysočanech ( foto  zde ).
23.1.       Náprstkovo muzeum - Na březích Nilu.
Další muzeem, které jsme navštívili bylo muzeum na Betlémském náměstí. Společně jsme prošli prostory se sbírkami z období 1000 až 500 let př.n.l. z území Egypta. A potom také sbírky Austrálie a Oceánie z období před 200 lety (foto  zde ).
16.1.    Království železnic.
Dnešní odpoledne jsme ztrávili v muzeu plném vláčků. Děti si vypracovaly listy k matematice, dopravní výchově nebo třídění odpadu. Potom si sami prohlížely celý model měst, silnic a železnice, hradů a zámků, továren a ještě mnoha dalšího ( foto  zde ). 
9.1.        Jumppark -
tento rok jsme zahájili sportovně v Jumpparku na Jarově. Tam děti chodí rády ( foto  zde ).
prosinec
19.12.   Trilopark -
Zajímáte-li se o vznik a vývoj planety Země, navštivte toto zajímavé místo. Budete si smět sáhnout na schránky ulit pravěkých mořských tvorů, na zub pražraloka, slona, mamuta a pod. V další části si můžete odlít ze sádry trilobity,které si odnesete domů. Může se z vás stát paleontolog či můžete vrtačkou vysvobodit trilobita z kamene (foto  zde ). 
12.12.   Hravé obrázky - Muzeum Hl. m. Prahy -
V tomto muzeu jsme ještě nebyli. Původně zamýšlená výstava byla moc krátká, tak jsme prošli zbytek horního patra. Výstavu rokoka a baroka, nakonec jsme se zdrželi u Langweilova modelu Prahy. Tam jsme zapomněli na čas a vrátili se pozdě ke škole :)  ( foto  zde ).
5.12.    Betlémská kaple - ,,Vánoční ohlédnutí"
Začal nám adventní čas a k němu patří i betlémy. Jako každý rok jsme zamířili do Betlémské kaple. Nejdříve jsme si prošli celou výstavu společně a potom si děti pohrály u vody a pozorovaly řemeslníku u práce. Nejvíc je zaujal pán. který odlíval olovo a z něj vyráběl postavičky ( foto  zde ).  
listopad
28.11.  Zdobení vánočního stromečku.
Opět jsme tento rok dojeli na Kubánské náměstí, abychom ozdobili přidělený stromeček. Je to ten v pravo v první řadě.  Ozdoby vytvořily děti ze všech oddělení ve školní družině. A to kreslením zmizíkem na inkoustový papír ( foto  zde ).
21.11.  Milíčovský les. Dnes poslední výlet do přírody před zimními návštěvami muzeí, byl do Milíčovského lesa. Šli jsme po naučné stezce kolem rybníků a  po hrázi se starými duby, až k policejní stanici, kde jsme se zastavili u koní. Prošli jsme si malou zoo s domácími zvířátky. I když bylo uplakané počasí, výlet se nám líbil ( foto  zde ).
14.11.  Nejmenší pražská rozhledna.
V Praze 9 v Dolních Počernicích vyrostla na bývalé skládce odpadu rozhledna. Daleko z ní rozhodně vidět není, ale je tam moc hezky upravený terén s geoparkem s 33.kameny dovezenými z různých koutů Prahy. Také jsme si prošli park a zašli jsme k největšímu rybíku v Praze. Je to moc hezký výlet a doporučujeme zajít, když všechno kvete ( foto  zde ).
7.11.    Vyšehrad a jeho historie. 
Tentokrát jsme se vypravili na významné místo Prahy - na slavný Vyšehrad. Začali jsme u Táborské brány, Zastavili jsme se u rotundy Svatého Martina a pak už nás hlad poslal k a vyráběl be dětskému hřišti. Když jsme se posilnili a pohráli si, dali jsme se cestou kolem hradeb nad Vltavou. V centru parku jsme si povídali o postavách ze Starých pověstí českých (  o Čechovi, Krokovi a jeho třech dcerách, Bivojovi, Horymírovi a Šemíkovi) také o prvním českém králi Vratislavu II. i o slavném Slavínu. A víte kdo prý vymyslel šnorchl? Zeptejte se dětí :). Poví vám pověsti o Závišovi a Slavojovi, o Lumírovi, o Libuši a Přemyslovi a nejvíc asi o Šárce a Ctiradovi         ( foto  zde ). 

říjen
31.10.  Park Cibulka.
Stále nám přeje počasí a tak jsme si vyjeli přes celou Prahu až do parku Cibulka. Čínský pavilon se nově opravuje a vypadá moc hezky. Obejmuli jsme památný dub a zastavili se u Poustevny. Na dětském hřišti jsme se nasvačili a trochu se vyřádili. Nakonec jsme zamířili k soše Diany, altánu a k vyhlídkové věži Cibulka. Škoda jen, že už se brzy stmívá ( foto  zde ).
24.10.  Stará královská cesta 
S dětmi 8.oddělení jsme si dnes prošli 2/3 Staré královské cesty. Vyšli jsme od Prašné brány, dříve Horské, Celetnou ulicí až ke Staroměstskému náměstí. Ukázali jsme si Dům U zvonu, Pražský poledník, 27 křížků popravených českých pánů a hlavně Orloj. Pak jsme se vydali kolem domu U minuty k Malému náměstí s kašnou, ze které vylezla čarodějnice Saxana. Víme kde bylo první kino Ponrepo v Praze a u Karlova mostu jsme hledali Bradáče. A našli. Nejvíce informací nás ovšem čekalo o samotném Karlově mostě. Víme datum položení prvního kamene, jaká je délka mostu i šířka, kolik je na ní soch a známe historii sv.Jana Napomuckého i pověst o Bruncvíkovi. Čas nás dohonil přesně na konci mostu, a tak jsme museli zamířit k metru. Snad si zbytek cesty k Hradu někdy ještě projdeme ( foto  zde ).
17.10.   Ostrovy na Vltavě aneb z Karlova náměstí až k Malostranské.  Dnes jsme viděli hodně nového. Kousek pod Karlovým náměstím jsme se zastavili u pravoslavného kostela Cyrila a Metoděje, kde se ukrývalo za 2.svět.války 7 parašutistů. Zhodnotili jsme Tančící dům. Na Slovanském ostrově jsme se svezli vláčkem ,,Český lvíček", na Střeleckém ostrově jsme po svačině hráli na schovávanou a pak jsme po levém břehu Vltavy prohlíželi další zajímavosti. Např. Národní divadlo, sochu Harmonie, skulpturu Titánů, Miminka architekta Černého na Kampě, vilu herce Jana Wericha, Čertovku, sochu Bruncvíka a ještě mnoho dalšího ( foto  zde ).
10.10. Zemědělské muzeum Praha.
Předpověď počasí nás poslala do muzea na výstavu Gastronomie. S pejskem a kočičkou jsme si prošli výstavu o potravinách a vaření, nakoupili jsme si v obchůdku a pak vařili s počítačem nebo s modelínou. Vyšlapali jsme i na střechu muzea, kde je zahrada s krásným výhledem na Prahu ( foto  zde ).
3.10.    Žižkov a jeho parky. Na prvním turistickém výletě v tomto školním roce nám počasí moc nepřálo. V Rajské zahradě jsme se nasvačili a zacvičili na posilovacích strojích, prohlídli jsme si vodní kaskádu a jezírko a zahrady. Pak jsme se vydali k Riegrovu parku. Tam jsme se vyřádili na dětském hřišti U draka. Obešli jsme velkou část parku a nakonec jsme se vydali k Žižkovské věži. A tam nás bohužel dohnal pořádný déšť ( foto  zde ). 2018/2019

květen
30.5.    Letenské sady.
  Na poslední letošní výlet nám přálo počasí. Procházku jsme začali v Zeyerových sadech, dále jsme přešli kolem Kramářovy vily k Hanavskému pavilonu. Tam jsme se zdrželi na krásné vyhlídce na pražské mosty přes Vltavu. Odsud jsme zamířili k Metronomu a Letenskému zámečku. Vyzkoušeli jsme dvě dětská hřiště a z Letné se pak vydali zpátky ke škole   ( foto  zde ).
23.5.   Letecké muzeum ve Kbelých
Na podzim nám návštěva tohoto muzea nevyšla, proto jsme ji absolvovali dnes. Bohužel, areál je příliš velký, abychom ho prošli celý. Takže vás tam vaše děti pozvou, nebo budeme pokračovat příště (foto  zde ).
16.5.   Od Kašpárka po Hurvínka.
Výstava loutek v zámku Chvaly v prvním patře nabízí k vidění loutky z let 1850 - 1950. Ve sklepní části si mohou všichni návštěvníci vyzkoušet s různými loutkami hrát divadlo sami ( foto  zde ). 
2.5.    Rozhledna Doubravka
 se tyčí na kopci mezi Hostavicemi a Kyjemi. My jsme přijeli od Hostavic. Zastavili jsme se v zámeckém parku a potom jsme prošli stezkou suchými poldry ke kopci s rozhlednou. Tu vystavěli v roce 2018 podle návrhu Martina Rajniše z akátového dřeva.  Všichni jsme překonali své obavy z 98  houpajících se schodů a vylezli až do výšky 20.ti metrů (foto  zde ).   
duben
25.4.    NS Lesní galerie
  je v Praze 21, na které pracovaly děti zdejší školy. Nakreslily obrázky zvířátek u kterých vždy byla hezká básnička. Stezka je dlouhá 4 km v Klánoviském lese ( foto  zde ).
  4.4.   Botanická zahrada v Malešicích
- V zahradnické škole je malá hezká zahrada, kde začínají kvést jarní kytky a stromy, přadevším Magnolie. Po prohlídce tropického skleníku jsme se ještě zastavili v Malešickém parku (foto  zde ).
březen
21.3.   Park Sacré Coeur, zahrady Kinských a Petřín. Přišlo jaro a my jsme si užívali krásného počasí.  Tramvají jsme dojeli k Obchodnímu centru Nový Smíchov a po mostě v 1.patře jsme vyšlapali na kopec. Tam je úžasná vyhlídka na velký kus města. Odsud jsme zamířili k Musaionu - muzeu v parku Kinských.  Zastavili jsme se na dětském hřišti a potom pokračovali k  dřevěnému kostelíku, k jezírku s lachtanem a podél Hladové zdi Petřínem dolů k Újezdu na tramvaj. Ještě jsme se zastavili u Památníku obětem totality ( foto  zde ).

14.3.   Muzeum miniatur a Strahovská knihovna. Protože se opět ochladilo a poprchávalo, zvolili jsme náhradní program. V areálu Strahovského kláštera jsme si prohlídli v malém muzeu úžasné
8.3.    Grébovka. Přestože počasí mělo být deštivé, namířili jsme si to Havlíčkových sadů. Prošli jsme si celý park, z vyhlídky jsme pozorovali Prahu a pak jsme na Grottě hráli na schovávanou :). Domů jsme se svezli jednu stanici vlakem ( foto  zde ).miniatury. Na vlásku vláček, v uchu jehly karavanu velbloudů, v půlce jadýrka z jablka čtyři plovoucí labutě nebo i mrňavou blechu, která má na nohou zámeček, klíče i nůžky. Potom jsme ještě zašli do Strahovské knihovny, která je opravdu krásná a vyjímečná. A nakonec jsme nezapomněli na dětské hřiště ( foto  zde ). 
  7.3.   PP Hostivařský lesopark a meandry Botiče -
dnešní den si na nás počasí přichystalo velmi silný vítr. Autobusem jsme dojeli do stanice Řepčická a od ní už jen po svých. Prošli jsme horní část lesoparku přes bývalé hradiště Šance, dolů k Hostivařské přehradě a dále po červené turistické značce kolem Toulcova dvora do Záběhlic. Bylo to více než 6km. A aby to nebylo jen o pochodování, dozvěděly se děti něco o Meandrech Botiče. Už ví, co to meandry jsou, proč se potok jmenuje Botič, jak se jmenoval dříve i  kolik km měří ( foto  zde ).
únor
28.2.  Stanice mladých přírodovědců -
poslední únorový čtvrtek jsme se objednali na prohlídku prostor, kde se děti v kroužcích věnují chování zvířátek a pěstování rostlin. Slečna Tereza nám ukázala spoustu zvířat ve venkovních výbězích a také v teráriích i akváriích ( foto  zde ). 
14.2.  stará královská cesta
- krásné slunečné počasí nám přišlo vhod na procházku od Prašné brány k Pražskému hradu. Pověděli jsme si o historii Prašné brány, Orloje  a Staroměstské radnice, o křížích pod radnicí, o domu U minuty, zastavili jsme  se na Malém náměstí u kašny, do které lezla Saxana. Přešli jsme Karlův most na Malostranské náměstí, dále Nerudovkou na hrad. Víme něco o Karlu IV., také o číslech 1-3-5-7-9-7-5-3-1, o moru i o domovních znameních. Snad si něco budeme pamatovat. Podle krokoměru jsme ušli 9300 kroků :) ( foto  zde ).
7.2. Pedagogické muzeum - Muzeum J.A.Komenského 
Druhé pololetí jsme zahájili návštěvou pedagogického muzea. Tak nyní můžeme porovnávat co všechno se učily děti před 300 lety, jaké měly pomůcky, jak přísní byli učitelé a co všechno se změnilo. Hlavně je dobře, že nám ta Marie Terezie nařídila chodit do školy :)  ( foto  zde ).  
leden
31.1. Jumppark  -
za vysvědčení si děti užily hodinové skákání na trampolínách. Vydržely bez přestání celou dobu a moc se jim tam líbilo (foto  zde ).
24.1.  Muzeum Karla Zemana
- tento mrazivý den jsme se vydali pátrat po vynálezu zkázy. V muzeu pro nás připravili pracovní listy a za jejich správné vyřešení jsme se z rádia dověděli kód k otevření truhly. Tam na nás čekaly placky s obrázky z filmů od režiséra Karla Zemana ( foto  zde ).
17.1.  Michelský les - Roztylské náměstí - škola. 
Tuto trasu, asi 6 km jsme dnes ušli s dětmi z turistického kroužku ( foto  zde ). 
10.1.   film Mary Poppins se vrací v Cinemas City Hostivař
  3.1.   
práce s mapou na počítačích  
prosinec
13.12. Novoměstská radnice - výstava obrázků Ivy Hüttnerové 
Tentokrát jsme si nejprve prošli jedno z největších náměstí v Evropě. Zastavili jsme se před samotnou radnicí, kde jsme si něco málo pověděli o její historii, a pak už jsme vešli do výstavní síně radnice. Iva Hüttnerová má krásné, milé obrázky. Zdrželi jsme se docela dlouho, protože děti si kromě počítání koček a psů, pozorně prohlížely všechny obrázky ( foto  zde ).  
6.12.  Botanická zahrada Na Slupi - Vánoční výstava
. I dnes jsme si prohlídli výstavu tradic Adventu. Samozřejmě jsme také prošli i samotnou botanickou zahradu. Nejdéle jsme se zdrželi u kamenů. Poté jsme se prošli kolem Faustova domu až na Náměstí Míru( foto zde ).
listopad
29.11. Betlémská kaple
- Za chvíli budou Vánoce a k nim patří betlémy. Každý rok v době Adventu chodíme s kroužkem do Betlémské kaple na jejich výstavu. Letos je opravdu moc hezká a pro děti lákavá možností si tam pohrát ( foto  zde ).
22.11. Pat a Mat   
V zámku ve Chvalech je malá interaktivní výstava k pohádkám o dvou nešikovných chlapících. Děti dostaly pracovní listy s úkoly, které si postupně splnily. Ještě jsme se podívali na hračky, se kterými si hráli naši prarodiče a chvíli jsme se zdrželi ještě v kině s pohádkami  A je to!  ( foto  zde ).
15.11.  výstava kostiček
- Vltavanů 229.
Dnes jsme si prohlídli modely aut, strojů a letadel poskládaných z Lega. Potom si mohly děti sami stavět z kostek.  Ale nejvíc nás lákalo vělké  hřiště s vysokými lanovými prolízačkami a třemi tobogány  ( foto  zde  ). 
8.11.  NS Modřanská rokle -
přírodní památka vznikla kolem Písnického a Libušského potoka. Je zalesněná hlavně akáty. Při průchodu po modré turistické značce je několik informačních tabulí s informacemi o rostlinách i zvířátcích žijících na tomto území. NS je dlouhá 2,5 km  ( foto  zde  ).
1.11. Stromovka   
Poslední krásné slunečné dny jsme si užívali ve Stromovce. Nestačili jsme projít celý park, ale velký kus nově upravené Stromovky jsme si prohlídli. Také jsme se vyřádili na dvou dětských hřištích (foto  zde ).  
říjen
18.10.  ,,Pošli to dál"   
výstavu o činnosti českých skautů, jejich desatero, slib a další informace najdete v malém, ale krásném poštovním muzeu. Při prohlídce jsme si prohlídli krásnou malbu stěn, stropy a kachlová kamna. Samozřejmě je tam k vidění i velké množství známek z celého světa (  foto   zde ).
11.10.  Vítkov - Národní památník 
Hezké říjnové počasí nás dovedlo na kopec Vítkov, kde jsme si prohlédli mohylu k významné bitvě (v roce 1420), jezdeckou  bronzovou sochu Jana Žižky a vyšlapali jsme na vyhlídku nad muzeem Národního památníku. rozkládáDíky krásnému počasí byl na Prahu opravdu úžasný výhled. A jak už to tak většinou v kroužku bývá, nevynechali jsme ani dětské hřiště  ( foto  zde ).2017/2018

květen
31.5.    NS Rohožník
    A je tu poslední letošní výlet turistického kroužku. Pro velkou většinu dětí i úplně poslední v družině. Počasí si na nás připravilo tropické vedro, ale naštěstí velká většina cesty byla ve stínu stromů. Autobusem jsme dojeli až do Dubče, kde jsme se v novém parku za špejcharem nasvačili. Na cestu jsme se osvěžili zmzlinou, vybavili se dostatkem tekutin, a pak jsme konečně vyšli po modré turistické značce směrem k Uhřiněvsi. Překvapilo mě, jak se dětem líbila příroda. K vlakovému nádraží jsme přišli řádně unavení, ale bylo to moc hezké odpoledne ( foto  zde ).
24.5.    Průhonický park 
Dnes jsme se vydali až za Prahu. V květnu krásně kvetou rododendrony a azalky. Jestě kvetly i některé skalničky. Zahrada je moc krásná, a bohužel jsme měli jen málo času, takže jsme prošli velmi malou část parku (foto  zde ).
17.5.  ,,Broučci"
  výstava Arch.Zděňka Podhůrského v Areálu Vltavanů v Praze Braníku. Děti si prohlédly loutky ze známých večerníčků, a poté si sami vyrobily vlastní loutku. Zbytek času se ještě učily zdolávat velké výšky na dětském hřišti (foto  zde ).
3.5.     hřiště Gutovka
 
  celé dnešní odpoledne jsme  byli na hřišti Gutovka (foto  zde ).
duben
26.4.    Břevnovský klášter
   Tentokrát jsme si domluvili komentovanou prohlídku největšího mužského klášteru v Česku. Je to Břevnovský klášter, který byl založen v roce 993 biskupem Vojtěchem a knížetem Boleslavem II. O pověsti založení jsme se toho dozvěděli daleko víc, a to velmi zajímavým a vtipným povídáním ( foto  zde ) .
19.4.  ,,Tvoř a hraj si" -   
v městském muzeu v Říčanech je skvělá výstava pro všechny, kteří si chtějí ověřit svou zručnost. Nejen, že poznají různé druhy materiálů, ale mohou svou fantazii přenést do vlastních výrobků. Dětem se nejvíce líbila práce se dřevem - žezání, vtrtání a zatloukání hřebíků. Domů si odnesly autíčka z klacíků, panenky ze šišek a spoustu jiných výrobků ( foto  zde ). 
12.4. Chrám svatého Mikuláše
tentokrát jsme si prohlédli barokní kostel na Malé straně a také jsme vyšlapali 303 schodů na věž, kde je krásná vyhlídka na celou starou Prahu ( foto  zde).
5.4. Brumbambule - tento výlet byl jako náhradní program ve špatném počasí. Do tohoto krytého hřiště chodíme velmi rádi. Je tam plno herních prvků a za hodinu se pořádně vyřádíme ( foto  zde  ). 
březen
8.3.  Papilonia- motýlí dům. V největším domě hraček v centru Prahy je také tropická zahrada, kde je možně vidět několik druhů motýlů. Ti tam poletují mezi návštěvníky a klidně si na ně sedají. Je možně pozorovat i jejich vývoj od vajíček přes kuklu až po jejih vylíhnutí (  foto  zde  ).
1.3. Náprstkovo muzeum
původní výlet na Žvahov jsme kvůli mrazivému počasí odložili a zajeli si za  indiány. Výstava byla rozdělena do dvou pater podle  kmenů v Severní a Jižní Americe. Podle toho jsme poznali spoustu rozdílů a děti tak snadno našly odpovědi na úkoly, které dostaly na začátku. Celá výstava je moc zajímavá a všem ji doporučujeme (  foto  zde  ).  
Změna výletu 1.3.!
  z důvodu mrazivého počasí navštívíme 1.3. výstavu ,,Indiáni " v Náprstkově muzeu.


únor
22.2. Milíčovský les -  dnešní den byl sice mrazivý, ale slunečný. Vyjeli jsme si do Milíčovského lesa, kde je naučná stezka k síti rybníků, které jsou na jeho území. Potkali jsme se se spoustou zvířátek. V ohradách se pásly ovce, kozy a také koně. U rybníků byly kachny, labutě a dokonce nutrie, které byly zvyklé na lidi a vůbec jim nevadilo. že je téměř na dotek okukuje skupina dětí. Večer jsme se vrátili docela vymrzlí (  foto  zde  ).
8.2. JUMPPARK - dnešní kroužek jsme pojali sportovně. Užili jsme si hodinu skákání na trampolínách (  foto  zde  ).  
1.2.  práce ve třídě na počítačích. Hledání turistických značek, orientace v mapě- hledání ulic, Hledání spojů MHD.
leden
18.1.
TRILOPARK
V Nuslích je velmi zajímamá výstava o vzniku Země a jejím vývoji. Připravili si  pro nás 100 minutový program o prvohorách a druhohorách. Nejdříve jsme si povídali, potom procházeli výstavu a nakonec jsme si v dílničkách hráli na paleontology. Odkrývali jsme kostru dinosaura,vybrušovali zbytky prvohorních živočichů z kamene a odlívaůi si ze sádry trilobity. Dětem se tam moc líbilo ( foto  zde ).   
11.1.  Tančící dům -  Sedmičky Josefa Lady
Interaktivní výstava k výročí narození a úmrtí známého českého umělce.  K výstavě patřila i vyhlídka z terasy restaurece hotelu  (  foto  zde ).
práce ve třídě 4.1.
doplnili jsme hodnocení předešlých výletů, pracovali jsme s mapou a nové děti se učily pásové turistické značky (foto  zde ).

prosinec
Výstava betlémů v aBetlémské kapli 21.12.
Letošní výstava bala hezčí než ta loňská. Děti měly možnost si pohrát s dřevěnými kostkami nebo na malém pískovišti nebo se projely na klouzačce. Dlouho sledovaly paní,která vyráběla z přírodních materiálů malé sobíky, myšičky, vláčky a panenky. Prošli jsme celou výstavu a prohlídli jsme si různé druhy betlémů. Protože jsme měli ještě čas, zašli jsme se podívat do kostela Sv. Panny Marie Sněžné  ( foto  zde ).
Světlo a život - Národní muzeum 14.12,
Dnes jsme měli domluvenou komentovanou prohlídku v Národním muzeu. Paní Pešková byla skvěle připravená a děti do prohlídky úplně vtáhla. Prošli jsme jeskyněmi, půdou, travnatým povrchem i vodou. Dostali jsme se i do korun stromů. Prohlídka je intzeraktivní a zajímavá (  foto  zde ).
Muzeum hudby ,, hudba a pohádka"  7.12.
dnes jsme si prošli výstavu v Muzeu hudby. Byla zaměřená na české pohádka a klasické české postavičky. Po prohlídce tohoto muzea jsme se ještě podívali do kostela na Pražské jezulátko ( foto  zde  ). 
listopad
zdobení školního vánočního stromečku 30.11.
Jako každý rok jsme byli s dětmi ozdobit naší škole určený stromeček na Kubánském náměstí. Tento rok ozdobičky představovaly dárky (foto  zde  ).
NZM expozice ,,Rybářství"  23.11.
Navštívili jsme Národní zemědělské muzeum. Prohlídku jsme měli i s průvodcem, který nás nejdříve vzal na interaktivní výstavu o důležitosti vody a potom jsme přešli do expozice o rybářství ( foto  zde  ).
Obora Hvězda    9. 11.
Kromě procházky v Oboře Hvězda jsme došli k nedaleké mohyle, která připomíná bitvu na Bílé Hoře z 8.11.1620. Potom jsme zamířili ke kostelu Panny Marie Vítězné, odkud nebylo daleko ke stanici tramvaje (foto  zde  ).
Šťastný krtek - 60.marozeniny   2.11.
dnes jsme opět zajeli do zámku Chvaly, kde si pro děti připravili jako vždy moc hezkou výstavu k narozeninám krtka Zdeňka Milera. Prošli jsme si sály s obrazy, poseděli v kině a děti si splnily 16 úkolů (foto  zde  ).
říjen
Ostrovy na Vltavě    19. 10.
Od malostranského metra jsme se prošli po levém břehu Vltavy. Spočítali jsme žluté tučňáky, prohlídli si sochu Harmonie a přesunuli se na Slovanský ostrov nebo-li Žofín. Tam jsme se 2x svezli vláčkem ,,Český lvíček", který tam bude už jenom tento rok. Poté jsme se přesunuli na Střelecký ostrov, kde jsou lanové prvky. Tam jsme si také pohráli a měli jsme co dělat, abychom se ke škole nevrátili až tak pozdě (foto  zde  ).
HRA NA HRAD    12. 10.
tak je nazvaná úkolová hra pro děti v nejstarší části hradu. Po shlédnutí úvodního motivačního filmu dostaly děti tabulky na psaní a byly rozděleny do skupinek pomocníků malířů, strážců, kameníků a sklářů. Poté procházely všechny místnosti a podle svých znamení vyhledávaly úkoly a řešily je.  Za svou snahu a slušné chování si vysloužily velkou pochvalu. Dnes prý byly nejlepší skupinou , která na tuto hru zavítala. A protože nám zůstala ještě chvilka času, prošli jsme si ještě Zlatou uličku (foto  zde  ).
Hostivařský lesopark  5. 10.
První vycházka  turistického kroužku do přírody byla do blízkého lesa v Hostivaři. Vydali jsme se tam samozřejmě pěšky a celkem jsme našlapali 6 km (foto  zde  ).

2016/17
Kamýk "Neleníme v zeleni" 25. 5.
Poslední turistický výlet letošního roku byl docela daleko od naší školy.  Vyjeli jsme do lesoparku Kamýk a poprvé na výletě jsme zabloudili. Když jsme se našli pohráli jsme si na malém hřišti u hájovny a potom jsme procházeli jednotlivé cvičební prvky, které jsme vyzkoušeli.  A protože jsme spojili  výlet s učením, zahráli jsme si také hru  o jarním lese - co si pamatujeme z prvouky (foto  zde  ).
Letecké muzeum Kbely 18. 5.
Přestože bylo krásné počasí zajeli jsme si na úplně druhou stranu Prahy do Leteckého muzea ve Kbelých.  V hangárech je  tam vystaveno mnoho letadel z doby  1. i  2. světové války, také hodně dopravních letadel, tryskáčů a vrtulníků. Na své si přišli především kluci, ale i děvčatům se tam líbilo(foto  zde).
Podviní 11. 5.

Tento výlet se zaměřil na poznávání další části Prahy 9. Vedle lanového centra je krásný park s kamennými  valy  vybízejícími ke schovávání. Také krásně řešený vodní potůček s mnoha dřevěnými lávkami a okrasnými záhonky (foto  zde  ).
Malešický park - 4. 5.

Výlet do Malešického parku  jsme odstartovali opékáním buřtů na zahradě naší školy. Pak jsme se autobusem přesunuli k parku. Tam jsme si užili velké síťové prolézačky. Pak jsme se vydali pěšky mezi paneláky směrem ke strašnickému metru a vyzkoušeli jsme téměř všechna dětská hřiště. Poslední zastávkou byla Gutovka (foto  zde  ).
duben
Výstava Trnkova zahrada 2
Dnešní turistický výlet patřil návštěvě interaktivní výstavě v Praze Bráníku. Příběh Jiřího Trnky Zahrada, děti zaujal. Vyzkoušely si všechny nabízené akce. A samozřejmě jsme nemohli nevyužít úžasné hřiště s vysokými  lanovými můstky a tobogány. (foto  zde )

březen
Pražský zlom 30. 3.
Autobusem jsme se přesunuli do Hloubětína a pak jsme pěšky zamířili směrem k centru Prahy. Prošli jsme přírodní památkou Pražský zlom, kolem Hořejšího rybníka  a podél meandrů Rokytky až k parku Smetanka. Tam jsme si  zpestřili výlet ještě na hezkém dětském hřišti. Zpět k MHD jsme se dostali v Hrdlořezích. Mapa nám naměřila asi 5,5 km. A ke všemu nám také přálo počasí. Bylo to moc fajn (foto  zde).
Roztylské náměstí 23.3.
Vydali jsme se prozkoumat tajemné tvary , které jsme viděli v mapě na internetu. Od školy jsme šli pěšky. Ono to není ani tak daleko, jen 2,5 km. A co jsme zjistili? Že to jsou různá dětská hřiště. Tak jsme je samozřejmě vyzkoušeli (foto  zde  ). 
Židovské město - Josefov - 9. 3.
(foto  zde  ).
Stanice mladých přírodovědců Praha 5 dne 2. 3.
Ve stanici mladých přírodovědců jsme měli domluvenou prohlídku s průvodcem, abychom se dověděli nové zajímavosti. Byli jsme rozděleni do dvou skupin, abychom dobře slyšeli a pořádně si to užili. Prošli jsme venkovní výběhy se zvířátky, skleníky s tropickými rostlinami a také terária. Ta hodina nám však nestačila. Asi se tam ještě vydáme (foto  zde ).
únor
Hradčany, Nový svět a Loreta 23. 2.

Dnešní výlet  dětí  z turistického kroužku nás zavedl do staré Prahy. Z metra  Malostranská jsme šli směrem k Hradčanům  nejužší uličkou v Praze a po  starých schodech nahoru. Na Hradčanském náměstí jsme se nasvačili a poté pokračovali k Loretě- nejkrásnějšímu baroknímu kostelu s 27. zvonečky. Do uličky Nový svět, kde je roubená chaloupkou  s doškovou střechou a také  několik malých domečků jsme zamířili až nakonec ( foto  zde  ).
Ať žije Hurvínek 16. 2.
Výstava v Muzeu hl.m.Prahy nás zavedla  do míst Hurvínkovy  narozeninové oslavy. S loutkami Spejbla, Hurvínka, Máničky, tety Kateřiny a Žeryka, jsme si mohli hrát divadlo.  Přečetli jsme si spoustu informací  o vzniku těchto loutek. Také v každé malé místnosti měl Hurvínek hodně přáníček a dárky. Kromě této výstavy jsme si prohlídli i 200 let starý Langweilův model Prahy (foto  zde  ).
leden
Galerie umění dětí 12. 1.
"Byl jednou jeden král Karel  IV.", to byla dnešní interaktivní výstava pro děti z turistického kroužku.  Nejdříve nám slečna průvodkyně povyprávěla příběh krále Karla IV. Děti nás překvapily,  jaké vědomosti mají  o jeho životě a o době  středověku. Potom si mohly sami vyzkoušet hlavolamy, hry, stavebnice, psaní brkem , skládání vitráží i kostýmy. Nejvíce je ale zaujala možnost hrát si na rytíře a bojovat mezi sebou pěnovými meči a dřevci. Až jsme museli hrátky ukončit.  I tato výstava se jim líbila.Byla jiná než ty předešlé (foto  zde  )
Okolí našeho bydliště 5. 1.
První lednová vycházka byla do okolí našeho bydliště. Prošli jsme si západní část Záběhlic a pověděli jsme si něco o kopci Hrádek, kde se pěstovalo jedno z nejlepších vín na stolech českých králů. U Hamerského rybníka jsme si řekli, že tam býval na potoce nejdříve mlýn, a že teprve v 18. stol. tam byl vybudovaný rybník a postavili tam 2 měděné hamry, poté slévárnu a ještě později první parní slévárnu.  Uprostřed rybníka je ostrůvek , kde v roce 1407-1408 žil český král Václav IV. v malé tvrzi, která byla v době husitských válek zničena. V té době v oblasti Záběhlic bylo i shromaždiště vojsk. Pověděli jsme si i historii kostelíku a školy, také jak asi byly Záběhlice velké, jak se tam žilo a bydlelo v hlavní ulici U Prádelny a v Dolních a Horních chaloupkách. A nezapomněli jsme ani na bílou paní na zámečku. Výlet plný informací jsme si zpestřili na sněhu.(foto  zde  ).
prosinec
Jump park  8. 12.
(foto  zde  ).
Betlémská kaple 1. 12.
Nastal čas Adventu a k němu patří samozřejmě betlémy. Za nimi jsme si to namířili jako každý rok do Betlémské kaple. Letos byl hlavním tématem SLUNOVRAT. Začínali jsme u uctívání slunce už v pravěku a postupně jsme se dostali až do dnešní doby zdobení stromečků (foto  zde  ).

Zámek Chvaly - Ladovské Vánoce
Ještě před Vánocemi jsme se jeli podívat do zámku  Chvaly na výstavu Ladovské Vánoce.  Mimo obrázků od Josefa Lady jsme si prohlídli i krásný Andělský betlém a také betlém z keramiky (foto  zde  ).
listopad
Neonova archa Národní muzeum 10. 11. 2016
Venku pršelo i sněžilo, a tak byl nejvhodnější čas zajít si do muzea na nějakou super výstavu. Nejlépe na zvířata. A to do Národního muzea. Při vstupu do výstavních prostor nás uvítala příď dřevěné lodi a vpustila nás do svých útrob, abychom poznali blíž zvířata ze všech koutů světa.  Výstava se nám moc líbila, je hezky uspořádaná a přehledná. Dokonce jsme si na malou chvíli zkusili řídit loď. Škoda,  že  jsme neměli víc času, protože na přírodopisný film nám ho moc nezbylo.
říjen
NF-Mírový světový řád - výstava hraček 20. 10. 2016
NF-Mírový světový řád - výstava hraček, se kterými si hráli naši rodiče. Spoustu hraček děti poznávaly, protože je měli u svých babiček. S některými si mohly i pohrát.Po výstavě jsme se prošli k Nuselskému mostu a po schodech do parku Folimanka, kde jsme pobyli ještě hodinu na dětském hřišti (foto  zde  ).
Poštovní muzeum 13. 10. 2016
Pěšky jsme došli přes Staré židovské město až k muzeu. Prohlídli jsme si staré mapy českých zemí a potom také poštovní známky z různých zemí. České byly už z roku 1918. V druhém patře byly také krásné fresky na stěnách a kachlová kamna. Vyřádili jsme se i  na novém dětském hřišti Lannová (foto  zde  ).
Zámek Chvaly - Jů a Hele 6. 10. 2016
První cesta dětí v turistickém kroužku vedla do zámku Chvaly, kde pro nás připravili výstavu postaviček, které vytvořil výtvarník Stanislav Holý. Známe ho z pořadu Studio Kamarád, hlavně postavičky Jů a Hele, také Mufa a pana Pipa (foto  zde  ).
--------------------------------------------------------------------------------------------
2015/16
květen

Královská cesta 26. 5. 2016
Poslední letošní výlet T.K. jsme věnovali historii Prahy. Vydali jsme se po cestě, kudy jezdili čeští králové. Od Prašné brány, Celetnou ulicí na Staroměstské náměstí, dále ke Karlovu mostu, kolem Chrámu sv. Mikuláše, Nerudovou ulicí až k samotnému Pražskému hradu. Zpáteční cestu jsme zvolili Jelením příkopem k metru Malostranská. Odměnili jsme se točenou zmrzlinou, protože nás skutečně bolely nohy. Výlet to byl ale hezký a poučný. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o místech, která jsme míjeli (foto  zde  ).
Branické skály 19. 5. 2016

Cílem tohoto výletu byla vyhlídka z Branických skal. Je to přírodní památka, ze které je krásný pohled na Vyšehrad, Pražský hrad, Petřín, Vltavu a jižní část Prahy. Odsud jsme pěšky došli až na Kavčí Hory foto  zde  ).
Muzeum hudby 12. 5. 2016
Kvůli deštivému počasí jsme se místo do Miličovského lesa vydali do Muzea hudby. Prošli jsme si celé první patro s různými hudebními nástroji, vyplnili jsme pracovní listy a také jsme zvládli i dětské hřiště u lanovky (foto  zde  ).
Rajská zahrada na Žižkově 5. 5. 2016
Nejdříve jsme si pořádně pohráli na dětském hřišti ,,U draka" a potom jsme si prohlídli Rajskou zahradu. Škoda, že jsme si nemohli namočit nohy (foto  zde  ).
duben
Lesní galerie 28. 4.
Čtvrteční výlet turistického kroužku byl do Újezdu nad Lesy k naučné stezce nazvané Lesní galerie aneb Tam a zpátky za zvířátky. Stezka vede lesem a má celkem 30 zastavení. Bohužel některá jsou zničena od vandalů. Obrázky zvířátek malovaly děti ze zdejší školy a k tomu jsou vždy hezké básničky.  Dubnové počasí nám předvedlo všechny své možnosti. Od sněhu, přes kroupy a déšť až po sluníčko (foto  zde  ).
Vycházka k Botiči 22. 4.
V rámci poznávání okolí našeho bydliště a zároveň k procvičování učiva z Prvouky jsme si udělali výlet k potoku Botiči, který je chráněným územím. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací o něm samotném, ale i rostlinách a zvířátcích, které v jeho okolí žijí (foto  zde  ).
Muzeum železnic 21. 4.
Na dnešní výlet do Království železnic jsme pozvali i děti z 1.B i s paní učitelkou. V samotném Království nás čekala velmi milá paní Tereze, která se nám hodně věnovala. Celou dobu nám radila při plnění pracovních listů a směrovala nás ke správným místům, kde hledat odpovědi. Moc se nám tam líbilo, ale nejvíc možnost vyzkoušet si řízení opravdové tramvaje (foto zde  ).
Fata Morgana 14. 4.
Děti z turistického kroužku dnes navštívily v Botanické zahradě v Troji velký skleník Fata Morgana, kde probíhá výstava tropických motýlů. Měli jsme domluvenou i paní průvodkyni, která nám všem zajímavě povídala nejen o motýlech, ale i rostlinách a podnebí ve kterém motýli žijí (foto  zde  ).
březen
Muzeum Říčany 3. 3. výstava Lega
Do Říčan jsme si dojeli vláčkem ze Strašnického nádraží. Ačkoli je muzeum malinké, výstava byla moc hezká. Je neuvěřitelné, co lidé dovedou z malinkých kostiček postavit. Velké stavební stroje, dopravní letadla, raketoplány, mnoho postaviček a strojů z příběhu Star Wars a velké město  s letištěm a železnicí, kde jsme ovládali jeden rychlovlak a jeden nákladní vlak. A když už jsme se dostali za Prahu, stačili jsme si prohlédnout i historickou část města. Náměstí i zříceninu hradu z 13.století(foto  zde  ).
Žižkov 31. 3.
I když dopoledne lilo a lilo, po obědě pro turisty vykouklo naplno sluníčko a připravilo nám moc hezké odpoledne. Toulání jsme začali na Náměstí Jiřího z Poděbrad. Zastavili jsme se u kostela Nejsvětějšího Srdce Páně. Víte, že se pyšní největšími hodinami v ČR? Mají rozpětí 7,5 metru. Zajímavostí je, že jeho podoba má připomínat symboly králů. Tvarem je to trůn, stěny vypadají jako královský hermelín a na věži je královské jablko. Kostel patří do seznamu Světového dědictví a je národní kulturní památkou. Víte, že televizní věž na Žižkově je vyhodnocena druhou nejošklivější stavbou na světě, měří 136 metrů a leze po něm 10 miminek od výtvarníka Davida Černého od kterého známe už Klikující autobus.Také jsme se zastavili u hřbitova Židovská zahrada a pověděli jsme si i tady pár zajímavostí. Víte, že  se hroby nerušily, ale vršilo se na jich sebe třeba i 12? A už hurá na Parukářku. Ta byla za odměnu, protože jsou tam 2 úžasná dětská hřiště. A pořádně jsme si je užili. Moc doporučujeme. Víte, že se jmenuje Parukářka proto, že vrch koupil  jistý pan Hrabánek, který byl parukářem- vyráběl paruky pro šlechtu. (foto zde  ).

únor
Chodovská tvrz 11. 2. 2016
Chodovská tvrz a její okolí byly cílem dalšího výletu. Tam jsme se dovezli autobusem. Prohlídli jsme si okolí Chodovské tvrzi a poté jsme se přesunuli do Centrálního parku. Tady jsme si vyzkoušeli všechny nabízené atrakce. Labyrinty, posilovací stroje i dětské hřiště. Ještě jsme se zastavili u červeného Klikujícího autobusu od výtvarníka Davida Černého a pak pěšky až k naší škole (foto  zde  ).


Planetárium 4. 2. 2016
První výlet v únoru jsme si naplánovali do planetária ve Stromovce. Nejdříve jsme si všechno prohlédli a prozkoumali, a potom jsme zkoušeli jízdu na simulátoru vozítka po povrchu jiné planety. Toto mělo největší úspěch. Na závěr jsme se podívali i na zahrádku, kde pěstují rostliny pod umělým osvětlením (foto  zde  ).


leden
Vila Portheimka, Kinského zahrada 21. 1. 2016
21.1.2016 jsme výlet nasměrovali do Prahy 5, do vily Portheimka, kde vystavovala své obrázky Kateřina Milerová, dcera Zdeňka Milera- autora Krtečka. Ta také v práci svého tatínka zdárně pokračuje. Dále jsme se pěšky přesunuli do Kinského zahrady. Tam nás spletité a zasněžené cestičky dovedly kolem jezírka s Herkulem až ke dřevěnému  Karpatskému chrámu svatého archanděla Michaela. Ten v roce 1929 rozložili a přivezli z ukrajinského městečka Mukačevo. Cestou domů jsme se zdárně doklouzali až k tramvaji skrz Hladovou zeď a dolní část Petřína. Výlet se nám moc líbil (foto  zde  ).

14.1.2016 se děti z turistického kroužku rozhodly sportovat. Vybraly si  Jump park v Praze 3. Na trampolínách si to náramně užily (foto  zde  ).


prosinec
Betlémská kaple 17. 12. 2015
K  Adventu patří samozřejmě i betlémy. Děti se šly v rámci turistického kroužku podívat na betlémy do Betlémské kaple. Mohly se také seznámit s některými řemesly, jako je paličkování, výroba slaměných ozdob nebo skleněných figurek. Navštívili jsme také galerii Pastelka, kde stejně jako každý rok v době před Vánocemi, malovala paní Marie Brožová jeden ze svých obrazů (foto  zde  ).

Chvalský zámek 10. 12. 2015
Kroky dnešního kroužku nás vedly do zámku ve Chvalech. Je tam výstava obrázků Ivy Hüttnerové a ve sklepení překrásně vyřezávané dřevěné pohádkové figurky od Jaroslava Kundráta. Ty se nám moc a moc líbily (foto  zde  ).


listopad
 
Zdobení vánočního stromečku

Část dětí z turistického kroužku byla pověřena ozdobením stromečku dne 27. 11. 2015, který nám byl přidělen v parku na Kubánském náměstí. Paní učitelka Šusteková připravila s dětmi ze 3.A namalované Ježíšky, vyrobila krásné mašle a pojmenovala stromeček ,,Ježíškovník".  Jak dopadlo společné snažení vidíte na fotografiích (foto  zde  ).

Národní zemědělské muzeum
26. listopadu jsme navštívili výstavu ,,Stromy a lidé" v Národním zemědělském muzeu. Provázel nás pan Michal, který děti přenesl nejdříve do minulosti a pak je postupně vedl zpět do současného lesa. Děti se staly zvířátky a pozorovaly jak les roste. Výstava je velmi hezky vytvořená a poutavá. Čím více jsme se vraceli do současnosti, tím byla zajímavější. Také jsme si mohli vyrobit papír, ale bohužel nám nezůstal volný čas. Výstavu doporučujeme všem, kteří se chtějí něco o vzájemném soužití lesa a lidí dozvědět. Jsme si tak moc podobní.
Foto na http://zsbrectanova.rajce.idnes.cz/Stromy_a_lide

Meandry Botiče
Listopadový výlet do přírody jsme vybrali v místě našeho bydliště. Autobusem jsme se dovezli proti proudu Botiče a potom jsme se opačně vydali pěšky po proudu až k naší škole.  Podzimní počasí nám náladu nezkazilo. Kromě procházky jsme se dozvěděli i něco o přírodě. Co jsou to meandry, proč se Botič jmenuje Botič, také jak se jmenoval dříve, kde pramení, jak je dlouhý, kam vtéká. Jaká zvířátka tam můžeme vidět a jaké stromy kolem potoka rostou. Vyhládli jsme, unavili jsme se, ale v přírodě se nám líbilo (foto  zde  ).

Havlíčkovy sady
Listopadové sluníčko nás doprovodilo do Havlíčkových sadů do tzv. Grébovky. Nejdříve jsme se prošli v horní části parku, kolem jezírka, prozkoumali jsme důkladně umělou jeskyni s tajuplnými zákoutími, poté jsme si prošli část kolem Gröbeho vily na vyhlídku jižních svahů s vinohrady a kolem bývalé kuželny jsme došli na dětské hřiště. Cestu do školy jsme zvolili kolem viničního altánku směrem k Vršovicím a vlakem jsme se svezli do Strašnic. Byl to náročný ale moc hezký výlet (foto  zde  ).


říjen
Letenské sady

Konečně nám vyšlo počasí na skutečnou turistiku. Vydali jsme se směrem k Letenským sadům od Letohrádku Belveder. Zastavili jsme se u pomníku Julia Zeyera, prošli jsme kolem Kramářovy vily k Hanavskému pavilonu, kde je krásná vyhlídka na většinu z 19-ti pražských mostů přes Vltavu. Poté jsme zamířili ke ,,stroji času" tzv. Metronomu, kde se nám nejvíc líbily boty na šňůře. No a nakonec jsme za odměnu vyzkoušeli 2 dětská hřiště. Po cestě na metro jsme na chviličku navštívili i Valdštejnskou zahradu s jezírkem obrovských kaprů, s umělou krápníkovou stěnou skrývající obludy, hlavy a také voliéru s velkými výry, kterých tam bylo sedm. Výlet se nám moc líbil (foto  zde  ).

Vojenské muzeum
15. 10. zase pršelo a tak jsme se s dětmi z turistického kroužku opět vydali do muzea. Tentokrát do vojenského armádního na Vítkově. Prohlídli jsme si všechny výstavní prostory, i když ještě neznáme historii naší republiky. Výstava se líbila hlavně klukům (foto  zde  ).
 
Muzeum J. A. Komenského
Letošní turistický kroužek začal špatným počasím, které nás nasměrovalo do Pedagogického muzea J. A. Komenského. Prohlídli jsme si celou výstavu, kde jsme se dověděli o tom, jak se učily děti třeba v 17.stol. Vyzkoušeli jsme si psaní brkem ve starých lavicích, psali jsme na psacím stroji, poseděli jsme i v oslí lavici. A také jsme poznali J. A. Komenského a Marii Terezii (foto  zde  ).


Dnešní výlet  dětí  z turistického kroužku nás zavedl do staré Prahy. Z metra  Malostranská jsme šli směrem k Hradčanům  nejužší uličkou v Praze a po  starých schodech nahoru. Na Hradčanském náměstí jsme se nasvačili a poté pokračovali k Loretě- nejkrásnějšímu baroknímu kostelu s 27. zvonečky. Do uličky Nový svět, kde je roubená chaloupkou  s doškovou střechou a také  několik malých domečků jsme zamířili až nakonec. 

Rychlý kontakt

Základní škola, Praha 10,
Břečťanová 6/2919
106 00 Praha 10

IČO: 47611871
č.ú.: 2000742329/0800

tel.: +420 272 651 133
e-mail: skola@zsbrectanova.cz
datová schránka: is6xmbd

Zobrazit na mapě

 

Základní informace

                  

Kalendář akcí

1. 7. - 31. 8. hlavní prázdniny

Školní jídelna

Kontakt
Placení, odhlášení stravného
Jídelníček

--------------------------------------------------------

Webmail (přihlášení)

O škole
Charakteristika
Školská rada
Prezentace tříd
Archiv
Školní rok
2019/2020

Výuka
Zvonění
Knihovna
Rodiče
Pravidla pro omlouvání absence
Poradenství
Zajímavosti
Dokumenty
Formuláře, žádosti
Školní řád
ŠVP
Plán výchovného poradce
Program prevence
Úmluva o právech dítěte
Výroční zprávy
Rozpočet
Zásady zpracování osobních údajů
Fotogalerie
Škola
Školní družina
Výtvarná galerie
Školní družina
Denní režim
Vnitřní řád
Platba
Přihláška
Prezentace oddělení
Prezentace kroužků
Kontakty
Škola
Vedení
Učitelé 1. stupeň
Učitelé 2. stupeň
Poradenství
Školní družina
Provoz
Školní jídelna
Pedagogicko - psychologická poradna
Pověřenec (GDPR)
Škola v přírodě
ZŠ Břečťanová | skola@zsbrectanova.cz (c) 2020 Jan Slabý - IT Market  All right reserved