Celoroční plavecký výcvik, 3. třídy
(T. Oplištilová)

20.06.2023

19. 6. proběhlo slavnostní vyhlášení plaveckého výcviku, na který po celý rok docházeli žáci ze 3. A, 3. B a 3. C. Plavecký výcvik naučil děti řadu užitečných plaveckých dovedností, které jsou nepostradatelné pro bezpečný pohyb ve vodním prostředí, a zároveň základům určitých plaveckých způsobů jako je znak, kraul a prsa. Řada dětí v bazénovém prostředí dokázala spolu se svými spolužáky zdárně překonat počáteční strach z vody a získala jistotu a radost z plavání. Na konci I. i II. pololetí proběhly srovnávací závody na 25 m volitelným plaveckým způsobem, kde bylo hezky vidět, jak se časy a výkony dětí zlepšují. Dětem přeji, aby nové plavecké dovednosti dokázaly úspěšně využít třeba hned o prázdninách, které jsou za rohem!