Fotbalový turnaj mladších žáků, 3., 5. třídy (M. Šmída)

06.06.2023

Dne 6. 6. 2023 se dva týmy našich mladších žáků zúčastnily fotbalového turnaje v areálu FC Zličín. Turnaj pod záštitou německé ambasády pořádal Goethe institut Prag a tak kromě fotbalu byl součástí turnaje i test z němčiny a znalostí souvisejících s německým fotbalem. První na trávník nastoupil náš výběr 5. tříd, složený z ostřílených borců a medailistů z letošního McDonald Cupu. Ale ouha – první zápas a soupeř naše šampiony zaskočil – nasazením, sehraností a důrazem. Během chvíle naši prohrávali 3:0 a tak jen korigovali konečný výsledek 3:1 pro soupeře z Marjánky. To byl okamžik, kdy se naši probudili a do ostatních zápasů nastoupili s větší pokorou, hráli přesněji a další zápasy vypadaly daleko lépe. Tři výhry a jedna remíza potom znamenaly konečné druhé místo ve skupině . Celky na prvních místech ve skupinách se utkaly ve finále a naši si zahráli o třetí místo – zápas zvládli a skončili třetí z dvanácti týmů.
Výběr 3. tříd hrál skvěle, hoši jasně přehráli všechny své soupeře a fotbalovou část vyhráli. A přišla na řadu němčina – pexeso, znalost slovíček souvisejících s fotbalem a vědomostní kvíz se slepou mapou Německa. Starší borci si nepohoršili a i s jazykovou částí skončili celkově třetí, mladší si o stupínek pohoršili , skončili celkově druzí a přišli o šanci jet příští rok do tréninkového centra Herthy Berlín ao pobyt v německé hlavním městě, spojený s fotbalem.
Snad nám to vyjde příští rok, fotbalově bychom ostudu neudělali a tak zbývá jen ta němčina. Těšme se na další turnaje, tihle borci jistě neřekli poslední slovo a je šance na další skvělé úspěchy.