Moravské zemské muzeum Brno, 5.A (J. Peltanová)

04.12.2019

Ve středu 4. 12. jsme navštívili Moravské zemské muzeum v Brně. Nejprve jsme absolvovali v Ditrichsteinském paláci lektorovanou prohlídku Fauna Moravy. Děti viděly vycpané exponáty živočichů, se kterými se nelze setkat ani v zoo a některé i živé a také unikátní. To vše obohaceno o poutavý výklad se zajímavostmi např. jak si jelen evropský značkuje své teritorium ze slzných očních kanálků. V Biskupském dvoře byla naše další navštívená výstava s výkladem o minerálech a  horninách i jejich vlastnostech, vzniku Země a  její stavby. Děti se chovaly vzorně a někteří byli pochváleni za své znalosti. Zahlédli jsme i připravovanou výstavu o Ondřeji Sekorovi, autorovi a ilustrátorovi, kterého děti znají z hodin literární výchovy. Vánoční atmosféra na Zelném trhu, ukázky rukodělných výrobků a třeba i flašinetář a také cestování vlakem, to vše přispělo k úspěšnosti a zajímavosti celé akce. Děkuji rodičům za součinnost - těm zúčastněným i všem ostatním, kteří doprovodili a vyzvedli děti na nádraží, což nebylo vždy jednoduché.