NG - Veletržní palác, Zodiac, 6. třída (H. Šusteková)

12.02.2016

Dne 10. 2.  6. třída navštívila výtvarnou dílnu NG ve Veletržním paláci s názvem Od světla k barvě. Žáci si hráli s barevnými světly, digitálními fotoaparáty a při svých experimentech si ověřovali  fyzikální zákonitosti z oblasti světelných jevů, které ovlivnily malíře prvních impresionistických obrazů. Dozvěděli se o odrazu a rozkladu světla o naší zrakové paměti a vlastním barevném  vnímání. Výsledky svých pokusů s barevnými stíny si děti ověřily na obrazech C. Moneta, A. Renoira, C. Pissara a  P. Signaca.

6. třída dále doporučuje shlédnout výstavu čínského umělce Aj Wej - Weje  Zvěrokruh. Slavný architekt známý svou realizací olympijského stadionu v Pekingu s názvem Ptačí hnízdo na sebe upozornil  svými objekty, reklamním designem a konceptuálním uměním. Naši šesťáci si užili svá znamení zvěrokruhu po svém, pod sochami se vyfotili.