Věda, vědec, objev, 1.C (H. Přikrylová)

20.02.2017

V minulém týdnu se žáci 1.C  stali vědci, badateli a ekology. V rámci projektu "Věda, vědec, objev" jsme  zažili spoustu nových zkušeností. Nejdříve jsme si vyjasnili pojmy a dozvěděli se, o čem ta věda a ekologie vlastně vůbec je. Také jsme se dozvěděli jak spolu tyto dva pojmy úzce souvisí.
V první části nám  paní učitelka Jana Lišková připravila prezentaci velmi zajímavých pokusů. Naučili jsme se jednoduchou výrobu lávové lampy, hořeli jsme, bouchla nám pěnová sopka a trochu jsme se báli ve tmě. Zajímavou hodinu si žáci zvěčnili na památku při výtvarné výchově a paní učitelce to opravdu sluší :o)
V druhé části projektu jsme se stali ekology a naučili se správně třídit a recyklovat některé materiály. Za přispění pani vychovatelky Lenky Tintěrové si mohli všichni  vyzkoušet výrobu recyklovaného papíru.
Z celého projektu jsme si odnesli cenné zkušenosti, znalosti a především ujištění, že škola může být opravdu zábavná.