Evropský den jazyků, 5.A (J. Peltanová)

27.09.2019

V pátek 27. září měli žáci v 5.A projektový den na téma Evropský den jazyků. EDJ je den podpory jazykového vzdělávání v Evropě, z iniciativy Rady Evropy se od roku 2001 slaví každoročně 26. září.
Projektový den jsme pojali tak, že žáci v malých skupinách si předem připravili informace a materiály o evropské zemi, kterou si vybrali podle zájmu. Vypracovali o této zemi informační plakát a se „svou zemí" pak v prezentaci seznámili ostatní spolužáky včetně několika slovíček v tomto jazyce. Hlavním cílem projektového dne bylo zvýšit povědomí o důležitosti jazykového vzdělávání, podpořit vícejazyčnost a mezikulturní porozumění, povzbudit jazykové vzdělání ve škole i mimo ni a touhu po poznávání. Věřím, že to se nám jistě podařilo.