Fandíme Olympiádě mládeže Lausanne 2020, 8.B (V. Kunc)

13.01.2020

Kristýna Farková, žákyně 8.B, se účastní Olympijských her mládeže v Lausanne. Spolužáci ve svém volném čase vytvořili pro curlingovou reprezentaci transparent, který bude při prvním zápase jistě překvapením a povzbuzením.
Více informací na webu českého curling nebo facebooku.
Kristýna okomentovala svojí první zkušenost slovy: "Let byl úplně v pohodě. Odletěli jsme na čas, dostali jsme skvělé jídlo a než jsme stačili dojíst, přistávali jsme na letišti v Ženevě. Užívám si to moc, je to úplně jiný svět. Všude milí lidé, kteří si chtějí povídat. Vesnička je moc hezky zařízená. Atmosféra na místě je úžasná. S pár sportovci jsme se seznámili a všichni jsou strašně sympatičtí."
Fandíme a držíme palce.

13. 1. 2020
Turnaj je v plném proudu. Češi s bilancí 2:2 a jsou ve skupině na 3. místě a zbývá jim jen souboj s neporaženou Itálií (úterý 18.00). Bohužel o dvou postupujících do čtvrtfinále je již rozhodnuto. Od soboty 18. ledna se začne hrát turnaj mixed doubles hráčů z různých zemí.

Česká republika 7:0 Lotyšsko
Česká republika 1:8 Japonsko
Česká republika 2:8 Švédsko
Česká republika 6:4 USA
Česká republika ??? Itálie

Kristýně i nadále fandíme a přejeme pěkné zážitky pod olympijskými kruhy.