Hravý architekt 2019 – zahájení výstavy, 5.A (J. Peltanová)

03.10.2019

Žáci 5.A se 3. října účastnili zahájení výstavy Hravý architekt na Pražském hradě. V Rožmberském paláci nás srdečně přivítal Jan Šimr, kreativní ředitel spolku, a provedl nás výstavou - výkresy a modely dětí z Peru, Mexika, Španělska, Litvy. Práce z dalších zemí jsou ještě na cestě do Prahy. Vybere se zde kolekce postupující do finální výstavy, práce ze zahraničí se připojí. V Praze byla výstava zahájena a po 31. říjnu začne putovat do dalších zemí světa. Oficiální otevření výstavy zahájil předseda spolku Hravý architekt Petr Ivanov. Děti se setkaly i s dalšími významnými architekty, ti se s nimi  dali do řeči při vlastní tvorbě, která byla také na programu. Jeden z nich vysvětlil Lucii „důležitost úhlu pohledu" názorně při rychle vzniklém obrázku. Lucie v anglickém dialogu výborně obstála! Krásné prostředí umocnilo dojem z celé akce, byli jsme nadšeni. Ještě nás čeká prohlídka Hradu - bonus za aktivní účast v projektu.