Konverzační soutěž v anglickém jazyce,
2. stupeň (V. Kunc)

17.02.2022

Dne 17. února se ze dvou učeben linula pouze angličtina, dobrá atmosféra a skvělé mluvené projevy. Samozřejmě účastnila se i nervozita ze strany soutěžících. Soutěž probíhala ve dvou kategoriích 6. + 7. ročníky a 8. + 9. ročníky. Soutěžící absolvovali krátký poslech a gramatický test. Jako hlavním kritériem byla ústní část. Žáci konverzovali na téma (My free time, Travelling, My week,…). Kvalita ústního projevu byla na vysoké úrovni a 5 minut mluvení bylo pro většinu soutěžících otázkou „lusknutí prstu“. Následoval popis obrázku a krátká zpětná vazba od učitelů. Po dlouhém uvažování a opravování písemné části jsme vyhlásili v pátek 18. 2. vítěze a ocenili všechny zúčastněné.
Gratulujeme nejlepším: 6. + 7. třídy – 1. Kristýna Benešová, 2. Natálie Brožová, 3. Matouš Kobera, 8. + 9. třídy – 1. Kateřina Šlancová, 2. Karolina Johansson, 3. Eliška Kociánová. Ostatním děkujeme za nasazení a účast. Jsme rádi, že Vás angličtina baví. Vítězové školního kola postupují do okresního kola konaného 24. března.