Lyžařský kurz, 7., 8. ročník (V. Kunc)

pátek 4. 3. návrat po 12. h

středa 2. 3.
Dnešní den jsme se vrhli opět do tréninku sjezdu. Kromě 11 žáků osmé třídy, kteří trávili den na běžkách – výcvikem i závodem. Začátečníci poprvé okusili velký svah. Sem tam nějaké pády v prudších pasážích se obešly bez zranění a začátečníci na sebe mohli být právem pyšní. Odpoledne si vyzkoušelo mini-závod v biatlonu již zmíněných 11 statečných.  Večer byl v duchu ukázky scének, písniček, vystoupení v soutěži Černá hora má TALENT. Všem zúčastněným děkujeme za přípravu programu a krásné vystoupení.

úterý 1. 3.
Opět krásné počasí nás provázelo tentokráte při výcviku běžeckého lyžování. Žáci si dopoledne vyzkoušeli základní techniky běhu na lyžích a v odpoledních hodinách proběhl biatlonový závod v okolí vysílače na Černé hoře. Výkony byly heroické, počasí krásné, střelnice přívětivá a závodníci v dobré náladě. Večerní promítání fotek vystřídala příprava na středeční show Černá hora má TALENT.

pondělí 28. 2.
V pondělí se velká část z nás vydala na romantický výběh a rozcvičku do probouzejícího se dne. Dopoledne jsme opět jezdili v pluhu, carvingem a různými technikami sjezdu. Odpoledne jsme šli na společnou procházku přes vrchol Černé hory ke Kolínské boudě do Pece pod Sněžkou. Cestou jsme měli krásné výhledy na nejvyšší vrchol Česka. Další krásný den jsme zakončili přednáškou o běžeckém lyžování a přípravou na úterní výcvik běžeckých technik a závodu.
Zábavou nám byla "židličkovaná" v počtu 67, kdy nejlepším "židličkářem" se stala Eliška ze 7.B.

neděle 27. 2.
Nedělní ráno bylo pro některé účastníky zahájeno rozcvičkou. A bylo zřejmé, že náš čeká opět krásný slunečný, ale mrazivý den. Dopoledne i odpoledne se účastníci kurzu zdokonalovali v technice sjezdu a poznali více sjezdových tratí ve skiareálu Černá hora. Začátečníci dělali další skvělé pokroky v osvojování si pro ně nového sportu. Večer jsme se vzdělali v první pomoci.
A další krásný den byl zakončen tancem na diskotéce ZŠ Jakutské.
Všichni jsme v pořádku.

sobota 26. 2.
Počasí nám přeje, od prvních chvil využíváme skvěle připravených sjezdovek. Celkové nasazení všech žáků nese svoje ovoce, kdy se každým dnem lepší a lepší a dosahují skvělých pokroků. Věříme, že se počasí nezhorší a kurz proběhne v plném rozsahu a bez zranění. Večer jsme měli přednášku o bezpečnosti na horách v podání pana učitele Ing. M. Šmídy. Po přednášce jsme si zahráli společnou hru „Seznámení v ZOO“.

pátek 25. 2.
Po 15.30 jsme dorazili do Janských Lázní, přeložili zavazadla a vyjeli lanovkou na Černou horu. Jdeme se ubytovat a vybalit.
Po večeři jsme si vyslechli základní organizační informace k LVK a pobytu na Horském hotelu.
Všichni jsme v pořádku.