Přednáška P. Koukala, 9. třída (L. Nevařilová)

03.11.2017

Dne 3. 11. 2017 se žáci deváté třídy zúčastnili přednášky českého badmintonisty a olympionika Petra Koukala na téma "Prevence rakoviny mladých lidí a STK pro chlapy i holky ZŠ". První část přednášky byla věnována tématu "Žena a muž jako symbol života", kde se žáci dozvěděli o rozdílech v pohlavní soustavě mezi mužem a ženou. Žákům byl i vysvětlen postup při samovyšetření pohlavních orgánů. O tuto část programu se postarala společnost MP education. V druhé části se Petr Koukal podělil o svou osobní zkušenost s prožitím rakoviny varlat a následoval prostor pro dotazy žáků. Na závěr přednášky žáci obdrželi autobiografii Petra Koukala s názvel Jsem koukal. V úplném závěru proběhla autogramiáda a fotografování s Petrem Koukalem. Akce byla zcela zdarma, neboť se konala pod záštitou městské části Prahy 10.