Výjezd do německého Limbachu, 8. třídy (V. Kunc)

22.09.2019

pátek 27. 9.
V pátek ráno jsme se po snídani rozloučili s našimi novými německými kamarády a vydali se na cestu domů.
Všichni jsme v pořádku, ale smutní, že to skončilo.

čtvrtek 26. 9.
Ve čtvrtek jsme absolvovali celodenní výlet mimo areál. Jeli jsme se podívat na skokanský můstek v Klingenthalu, kde jsme se pomocí lanovky dostali až na skokanskou věž. Měli jsme to štěstí, že tam zrovna trénovali mladí skokani, které jsme viděli v akci. Dále jsme se přesunuli do lesa, kde nám byli nasazeny popruhy a my si vyzkoušeli různé obtíže a záludnosti lanových  překážek. Pro mnohé to byla nejlepší část celého pobytu. Náš výlet jsme zakončili v aquaparku, kde jsme jezdili na tobogánech a řádili ve vodě. Po návratu zpět na nás čekala teplá večeře. Večer jsme dokončili turnaj v piškvorkách a začali balit na cestu domů.

středa 25. 9.
Jako každý den jsme ve středu ráno začali rozcvičkou a vydatnou snídaní. Poté jsme se rozdělili na 2 skupiny. Jedna skupina se spolu s animátory zapojila do česko-německých aktivit, během kterých jsme se vzájemně učili nová slovíčka a fráze. Naším úkolem bylo i sestavit věž pouze pomocí špaget a marshallowals. Druhá skupina si vyzkoušela nejprve střelbu z laserové zbraně na terč vleže a vestoje, poté jsme si zazávodili mezi sebou. Odpoledne došlo k výměně skupin. Po večeři jsme pokračovali v turnaji v piškvorkách a celý den zakončili na diskotéce.   (L. Nevařilová)
Všichni jsme v pořádku.

úterý 24. 9.
Úterý začalo každodenní ranní rozcvičkou a vynikající snídaní ve formě švédského stolu. Poté jsme se rozdělili na tři skupiny. První sehrála vítězně fotbalové utkání proti německým účastníkům. Druhá šla na horolezeckou stěnu uvnitř areálu. Třetí skupina si vyzkoušela interaktivní hry na reakční stěně. Po vystřídání skupin a obědě jsme se rozdělili do čtyř skupin a postupně vyrazili na vycházku po lese v rámci GPS hry.  Večer jsme si ugrilovali klobásy, steaky  a zahráli si přehazovanou. Moc si to tu užíváme, je tu krásně včetně počasí. Také jsme se zkamarádili s německými dětmi.   (žákyně 8.A)

pondělí 23. 9.
S ranním výklusem a rozcvičkou nastal krásný druhý den. Naší dopolední činností bylo seznamování se s německou skupinou a sportovní hry.  Odpoledne jsme vyráběli nádherné svíčky. K našemu neštěstí nás večer zastihl déšť a místo turnaje v přehazované jsme měli turnaj ve florbalu. Po této aktivitě bylo osobní volno a pak šup do hajan s pocitem štěstí a nadšením pro další den.   (žákyně 9. ročníku)

neděle 22. 9.
Po 15. h jsme dorazili do prosluněného Limbachu. Máme za sebou sportovní hry, po večeři pokračujeme.
Všichni jsme v pořádku.