Uvod

2. oddělení (I. Sedláková)

40. týden
- zábavná matematika
- úkolová hra v areálu školy
- soutěže ve třídě
(šašku ham)
- týmové hry
- štafetová tvorba slov, provlíkání obručí
- dramatizace
- Mach a Šebestová
- Žolík
štafeta týmů se sázkou na vítězství ( štafeta s míčem nad hlavou, štafeta přenášení víček, , štafeta žabiček, štafeta s kelímkem na hlavě)

               

39. týden
- kvetoucí stromy
- hobliny a tempera -společná práce celé třídy na plot školy
- Macha a Šebestová v naší škole - hra s otázkami z knihy Macha a Šebestová ve škole v areálu školy
- hry ve třídě - čapí hnízdo, živé pexeso
- dramatizace - Mach a Šebestová
- AZ - kvíz
- hry dvojic ve třídě - lovci, hod papírovou koulí, na rybáře, překážková dráha
- práce na zahradě - udržba našich záhonků

                                 

38. týden
- Moudrá sova
- logická úkolovka v areálu školy
- hry ve třídě ( na doktora a blázny, obouvání židlí, indiánské kostky, kradení kolíčků na prádlo, vytváření příběhu na písmeno P, přijela babíčka z Číny)
- míčové hry - dobývání hradu
- dramatizace
Mach a Šebestová
- Lov na lišku
- taktická hra ve třídě
-
dokončení a umístění hmyzího domečku na zahradu
- Kdo toto umí nebo má, je můj kamarád
- běhací hra venku

            

37. týden  
- Logické hrátky
- hra dvojic v areálu školy
- rozkvetlé první písmeno našeho jména
(vodovky a dárkový papír nebo látka)
- Kdo ukradl třídní knihu?
 týmy vyšetřovatelů hledají pachatele krádeže
- vyrábění slizu z mýdla, lepidla a sody
- dramatizace-
Mach a Šebestová 
- raketa
- barevný papír a brčko
- hry na hřišti
- Žolík
(sázka na vítězství v jedné z pěti soutěží- míček na lžíci, dostrkání míčku čelem do brány, házení mince z výška do sklenice, skoky s obejmutými koleny, želva s míčkem mezi koleny)

                                     
36. týden
-distanční výuka

35. týden
- vyrábíme jehelníček
- Mláďátka - hra v terénu (Prvouka)
- Ať svítí slunce - otázky o přírodě
- míčové hry (Polívka se vaří, Sanitka)
- dramatizace Mach a Šebestová
- Družina plná čar a kouzel - zábavné odpoledne
- závodivé hry na hřišti ( štafetový sběr čísel, přetahování lanem, Krakonošovo)

                                                                     
33. týden   
- hry ve třídě (obtížný hmyz, Kohoutí zápasy, Obrázkové příběhy, Trpasličří příběhy)
- vyrábíme čarodějnice na papírovém talíři
- dramatizace Mach a Šebestová
- hry venku
         
26. týden
- hodnocení Antiolympiády z pátku
- vybarvujeme klauny a jarní víly + dolepování textilního materiálu
- karneval
- tanečky a zábavné soutěže
- dramatizace Mach a Šebestová
(3.čtení) - příště zpaměti
- Milionář
- kvíz z prvouky - Naše tělo a hygiena
- hry ve třídě- Loupežnické kostky, Čárka,tečka,vykřičník
- míčové hry venku - Sanitka, Dobývání hradu

                               
25. týden
- hrajeme divadlo
s vlastnoručně vyrobenými medvědy
- hry ve třídě ( na obtížný hmyz, motání berušek, hádej kdo jsem)
- zimní křížovky, rébusy a hlavolami
- druhé čtení rolí k dramatizaci Mach a Šebestová
- Moréna a Vesna
(fantazie postav ke čtenému příběhu)
- zimní antiolympiáda
ve třídě ( sporty,které na olympiádě nepotkáte)
- Prvosenka - společná práce na výstavu do školní jídelny

                                         

24. týden 
- loutka medvěda 
- křížovky
na téma zima
- týmová hádanková soutěž ,,Ať svítí slunce"
- první čtení rolí k dramatizaci Mach a Šebestová
- hry ve třídě ( knoflíky 1-6)
- Žolík
- vsazení na disciplínu v soutěžích 4 skupin
- Alenka lékařka
- plíce a dýchání

                  

23. týden
- soutěže ve třídě (PET košíková, indiánské kostky)
- Zahájení společného projektu s tř. učitelkou ,,Mach a Šebestová ve 2.B"
- čteme z knihy Mach a Šebestová ve škole
- medvěd lední a hnědý
- loutka
- Alenka lékařka
- pulz a činnost srdce


       

       

21. a 22. týden zástup
20. týden
- První pohádková olympiáda
(pokračování) + soutěže ve třídě
- vyhodnocení olympiády zvítězila Anežka, Míša a Lucka
- pobyt venku na sněhu - stavění sněhuláka, bunkru 
- Mimoň
- kelímek na pastelky
- Tučňák na ledové kře
- sůl, škrob, tempera (dokončení)
- komunitní kruh - vzájemná komunikace ve třídě a tolerance

      

    

    

       
19. týden
- První pohádková olympiáda
- 15.kvízů z českých pohádek + soutěže ve třídě
- sněhové radovánky 
- tučňák na kře z kartonu
- sůl,škrob a tempera
                    

17. - 18. týden vánoční prázdniny

16. týden
-
vyrábění a psaní scénáře k dramatizaci příběhu o narození Ježíška
- příběhy sněhuláků - práce s papírem a dokreslování
- Žolík - soutěž 4.týmů se vsazením na vítězství ( cesta z Prahy na Sněžku, hod bačkor do koše, hod kostkou a štafetová stavba komína)
- PetCarling -cvrnkání týmů Pet víček do brankoviště pravítkem
- nová vyšívaná šifra  + DÚ vyluštění šifry
- loutkové divadlo První Vánoce - televizní vysílání pro spolužáky 
- Milionář - kvízová soutěž o Adventu a o bonbony

                                             

15. týden
- zlomková šifra
-
dokončení andělů 
- matematické rébusy a hádanky
(čísla vzestupně a sestupně, které číslo do skupiny nepatří)
-
hry ve třídě ( Kdo jsem, přetlačování z kruhu, páka)
-
čteme příběh První Vánoce a Tři králové z knihy Biblické příběhy pro děti  (rozbor a příprava k dramatizaci s vyrobenými papírovými loutkami)
- betlémek

            

14. týden
hry venku ( Sanitka, Dobývání praporů, Dobývání hradu)
- Advent
-historie, tradice...
- vazba kytek
z borovice
- Ať svítí slunce -
hádanková týmová soutěž
- čínské hůlky
- hra ve třídě k rozvíjení jemné motoriky
- Mikulášské odpoledne
- zábavné hry s odměnou 

                                    


13. týden
-Šifra tabulková
( učíme se zašifrovávat a rozšifrovávat zprávy)
- hry ve třídě ( Pavučina, panáček..)
- míčové hry venku Sanitka, honičky 
- vyrábíme Anděla 
- barvíme borovicové šišky



12. týden
- Žolík
- týmová soutěž s logickýmí úkoly ( křížovka,tvoření slov, matematický rébus, slova na písmeno R)
- zvířátka na podzim (hra venku: rozdělení na spáče,přezimující a stěhovavé)
- zvonečky z kapsliček od kávy
- hry ve třídě - Jméno, zvíře, rostlina, věc



         
7. týden  
- ptáci v pozdním podzimu
- turnaj v šipkách
- soutěže ve třídě (ocásky a lovení bonbónů)

  

6. týden
- Activity
-
hry ve třídě (zápalky jednou rukou, já já - ty ty)
- sova - papír,peří,šišky,korek
- Moudrá sova - o lese 
- lov na lišku - logická a taktická hra

                      

5. týden
- soutěže ve třídě
( foukání do peříček, foukání do kelímku, motání berušek, strkání míčku lžící)
-
zpíváme Písničkový krokodýl
- podzimní úklid
zahrady a našich záhonků
- Ukaž spolužákům co umíš -
odpoledne plné překvapení ( aerobic,gymnastika, kouzla, povídání finsky, šití,pečení, vyrábění náramků,sbírka brouků a kamenů, hokej, judo, fotbal, klikování, skákání přes švihadlo, úspěchy v lyžování,petanque..)
- ptáčci v podzimním podvečeru ( kreslení)
- Hry s míčem
(Letí vrána letí lesem)

                                        

4. týden
- sv.Václav - státní svátek (kdo byl kníže Václav)
- ubrousková technika
- podložky pod hrníček s motivy zvířat
- zpívání u kytary s dřívky
- orientace v areálu školy podle mapky ( Prvouka)
- dopravní značky a cesta do školy (Prvouka)
- závodivé hry na zahradě ( navíjená)
- hry o zvířatech - přirovnání k vlastnostem, doplňování písmen zvířat domácích i divokých (Prvouka)
- (dobrovolná práce - protkávání příze)
- hry ve třídě - Úkoly z klobouku, co má dnes na sobě (pozorovací hra)

     

         

3. týden
- dramatizace - scénky na téma Návrat do školy po prázdninách
- zpíváme Okoř
- zacvič si své jméno ( cvičení podle pokynů na jednotlivá písmena)
- pohybové písničky - Když jsi kamarád
- hry ve třídě ( Na dirigenta, Kohoutí zápasy, Živé pexeso)
- Ať svítí slunce - soutěž týmů v hádankách
- štafetové soutěže venku - doplňování slov
- míčové hry - Sanitka

2. týden
- soutěže ve třídě (Kdo je to?, Indiánské kostky, Obtížný hmyz)
- míčové hry na hřišti
- Žolík - štafetové závody na zahradě
- mísa s ovocem- technika lámaného vosku
- písnička Citrónky
- čteme z knihy Mary Poppins

       

          
1.týden
- seznámení s pravidly BOZ, řádem ŠD, pravidly chování ve školní jídelně 
- drobné hry ve třídě
- pobyt na hřišti školní družiny

Rychlý kontakt

Základní škola, Praha 10,
Břečťanová 6/2919
106 00 Praha 10

IČO: 47611871
DIČ: neplátce
č.ú.: 2000742329/0800

tel.: +420 272 651 133
e-mail: skola@zsbrectanova.cz
datová schránka: is6xmbd

Zobrazit na mapě

 

Základní informace

                  

Kalendář akcí

16. 6. Ježek bez jablíčka - naučný program, ŠD
17. 6. Zdravý životní styl, 9.tř.
17. 6. Vystoupení pro rodiče 16.30, 1.ŠD
22. 6. Pražský hrad, 7.A
25. 6. ZOO Zdiby, 1.A
25. 6. Hostivařský lesopark, 1.B

Školní jídelna

Kontakt
Placení, odhlášení stravného
Jídelníček

--------------------------------------------------------

Webmail (přihlášení)

O škole
Charakteristika
Školská rada
Prezentace tříd
Archiv
Školní rok
2020/2021

Organizace roku
Rozvrhy
Výuka
Zvonění
Kroužky
Knihovna
Rodiče
Konzultační hodiny
Třídní schůzky
Pravidla pro omlouvání absence
Poradenství
Zápis do 1. třídy
Zajímavosti
Dokumenty
Formuláře, žádosti
Školní řád
ŠVP
Plán výchovného poradce
Program prevence
Úmluva o právech dítěte
Výroční zprávy
Rozpočet
Zásady zpracování osobních údajů
Fotogalerie
Škola
Školní družina
Výtvarná galerie
Školní družina
Denní režim
Vnitřní řád
Platba
Přihláška
Prezentace oddělení
Kontakty
Škola
Vedení
Učitelé 1. stupeň
Učitelé 2. stupeň
Poradenství
Školní družina
Provoz
Školní jídelna
Pedagogicko - psychologická poradna
Pověřenec (GDPR)
Škola v přírodě
ZŠ Břečťanová | skola@zsbrectanova.cz (c) 2021 Jan Slabý - IT Market  All right reserved