8.B (Mgr. Jaroslav Haman)

13.5.2019
Zase je před námi týden bohatý na školní akce. Zítra se celý druhý stupeň zúčastní branného dne za účasti složek záchranného systému, dne 16.5. v odpoledních hodinách jde třída 8.B na exkurzi do čističky odpadních vod a v pátek na exkurzi do ZOO, která je završením učiva o savcích, které bylo náplní učiva osmé třídy v letošním školním roce. Exkurze bude ukončena vypracováním projektu Savci v Pražské ZOO.

25.3.2019
Tento týden bude pestrý, čekají nás dvě akce. 26.3. od 11:50 do 13:00 hodin prevence na téma:"Vím co můžu a co nesmím, trestní odpovědnost". Druhá akce je výlet do IQ Landie, který bude ve středu 27.3. Odjezd je sice velmi časný, ale na akci se celá třída těší.

11.3.2019
Dne 8.3. na Mezinárodní den žen se žáci osmých a deváté třídy zúčastnili filmového festivalu Jeden svět ve velkém sále Lucerny. Na pořadu byl film Anoteho archa. Filmové představení bylo žáky 8.B hodnoceno kladně.

5.12.2018
Dnes jsme na vánoční dílně vyráběli výrobky na naše Vánoční trhy, které budou 12.12. od 16.00 do 18.00 ve školní jídelně, pavilon H. Foto z dílen na webových stránkách školy. Na Vánoční trhy Vás tímto srdešně zveme.

22.11.2018
Dnes se žáci 8.B zúčastnili veletrhu pražského vzdělávání Schola Pragensis 2018. Veletrh probíhá v prostorách Kongresového centra na pražském Vyšehradě. Tato akce byla pro žáky důležitá, aby získali představu o možnostech pražského vzdělávání. Akce se účastní cca 169 vystavovatelů.

4.11.2018
Ve středu 7.11. se bude účtovat práce za první čtvrtletí. Všichni se již dnes třeseme, jak to asi dopadne v jazycích, kde hodně zlobíme a málo se učíme. V příštím čtvrtletí si určitě budeme lépe plnit své školní povinnosti.

15.10.2018
Dnes se 8.B zúčastnila umělecky-vzdělávacího pořadu o Janu Kotěrovi českém architektovi, urbanistovi, teoretiku architektury, návrháři nábytku a malíři. Na studiích vídeňské Akademie výtvarných umění se přátelil například s Jože Plečnikem a Adolfem Loosem.
K jeho žákům patřili Josef Gočár, Bohuslav Fuchs a František Gahuru.
Byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. V jeho atelieru postupně pracovali Otakar Novotný, Josef Gočár, Pavel Janák, Bohuslav Fuchs a jiní.

11.10.2018
Gratulujeme Hugovi a Ondrovi ke 3. místu v malé kopané, ve které reprezentovali naši školu. Turnaje se účastnilo 11 týmů.

6.10.2018
Dobrý den, když se ohlédneme za uplynulým měsícem, tak je třeba si připomenout Den české státnosti, který jsme oslavili zasazením lípy srdčité ve školním areálu. Musím nás pochválit za cca 50% účast i ve velmi nepříznivém počasí.

5.9.2018
Dobrý den, dnes jsme se v plném počtu zúčastnili Festivalu vědy v Dejvicích na kulaťáku. Všichni žáci se zájmem obcházeli 102 stánků (například UNIPETROLU, DDM, ČZU, CETIN, ČVUT, VŠCHT, Policie ČR, Veolia, PVK,AV ČR, ČT, UK, Časopis ABC, Celní správa, Městská policie, iQlandia, Hasiči). Celý festival byl po všech stránkách velmi dobře zorganizován.
U žáků se setkal s kladným ohlasem.

18. - 26. 5. Anglie, II. st.
21. - 22. 5. Olomouc, 6. B, 9. třída
21. 5. Botanická zahrada, 7. B
22. 5. Pražský hrad, 2. B
22. 5. Dopravní hřiště, 5. B
23. 5. Národní technické muzeum, 9. tř.
23. 5. Kurz bruslení, 5. B
23. 5. ŠD - Keramická dílna
23. 5. ŠD - Letecké muzeum Kbely

24. 5. Ředitelské volno (volby do EP)