Uvod

8.B (Mgr. Jaroslav Haman)

9.6.2019
V pátek 31.5. se 8.B v počtu 5 žáků (Tomáš, Hanka, Karolína, Kristýna a Iryna), zúčastnila zahradní slavnosti. Na vystoupení se velkou měrou podílel také pan učitel Steklý. Vystoupení sklidilo velký potlesk.
Další akcí byl zájezd do Muzea hygieny v Drážďanech, který proběhl 7.6. ze účasti naší třídy a žáků z devátého ročníku. Účastníkům se líbilo nejen muzeum, ale také historická část Drážďan. 


22.5.2019

17. května 2019 naše třída vyrazila do ZOO. Ráno jsme se sešli s panem učitelem Hamanem a jeli směr Nádraží Holešovice. Odtud už jsme šli pěšky. Cestou někteří z nás dělali trochu hluk a občas překáželi cyklistům, ale vše jsme nakonec bez problému zvládli. Když jsme dorazili na místo, měli jsme rozchod. Rozdělili jsme se na skupinky a ZOO jsme si obešli, viděli jsme hodně zvířat, a dokonce nakrmili ovečky, berany a malého beránka. Většina z nás si dala zmrzlinu nebo ledovou tříšť. Cestou zpátky už jsme jeli na metro autobusem. 8. B si výlet moc užila. :)
Veronika Gregorová, Lucie Prošková


22.5.2019
Ve čtvrtek 16. 5. jsme po třetí hodině vyrazili do Muzea pražského vodárenství. Jeli jsme s paní učitelkou Liškovou směr Pankrác. Jakmile jsme dorazili do vodárny, dostali jsme pracovní list na vyplnění. Muzeum je velmi hezky zařízeno i prezentace byla bez chyby, ale většinu naší třídy zaujaly zejména rybičky. Do školy jsme se vrátili na oběd a třešnička na dortu toho dne byla, že už jsme nemuseli na odpolední vyučování. Věřím, že si celá 8. B výlet moc užila.
Nela Berková

13.5.2019
Zase je před námi týden bohatý na školní akce. Zítra se celý druhý stupeň zúčastní branného dne za účasti složek záchranného systému, dne 16.5. v odpoledních hodinách jde třída 8.B na exkurzi do čističky odpadních vod a v pátek na exkurzi do ZOO, která je završením učiva o savcích, které bylo náplní učiva osmé třídy v letošním školním roce. Exkurze bude ukončena vypracováním projektu Savci v Pražské ZOO.   

25.3.2019
Tento týden bude pestrý, čekají nás dvě akce. 26.3. od 11:50 do 13:00 hodin prevence na téma:"Vím co můžu a co nesmím, trestní odpovědnost". Druhá akce je výlet do IQ Landie, který bude ve středu 27.3. Odjezd je sice velmi časný, ale na akci se celá třída těší.

11.3.2019
Dne 8.3. na Mezinárodní den žen se žáci osmých a deváté třídy zúčastnili filmového festivalu Jeden svět ve velkém sále Lucerny. Na pořadu byl film Anoteho archa. Filmové představení bylo žáky 8.B hodnoceno kladně.

5.12.2018
Dnes jsme na vánoční dílně vyráběli výrobky na naše Vánoční trhy, které budou 12.12. od 16.00 do 18.00 ve školní jídelně, pavilon H. Foto z dílen na webových stránkách školy. Na Vánoční trhy Vás tímto srdešně zveme.

22.11.2018
Dnes se žáci 8.B zúčastnili veletrhu pražského vzdělávání Schola Pragensis 2018. Veletrh probíhá v prostorách Kongresového centra na pražském Vyšehradě. Tato akce byla pro žáky důležitá, aby získali představu o možnostech pražského vzdělávání. Akce se účastní cca 169 vystavovatelů. 

4.11.2018
Ve středu 7.11. se bude účtovat práce za první čtvrtletí. Všichni se již dnes třeseme, jak to asi dopadne v jazycích, kde hodně zlobíme a málo se učíme. V příštím čtvrtletí si určitě budeme lépe plnit své školní povinnosti.

15.10.2018
Dnes se 8.B zúčastnila umělecky-vzdělávacího pořadu o Janu Kotěrovi českém architektovi, urbanistovi, teoretiku architektury, návrháři nábytku a malíři. Na studiích vídeňské Akademie výtvarných umění se přátelil například s Jože Plečnikem a Adolfem Loosem.
K jeho žákům patřili Josef Gočár, Bohuslav Fuchs a František Gahuru.
Byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. V jeho atelieru postupně pracovali Otakar Novotný, Josef Gočár, Pavel Janák, Bohuslav Fuchs a jiní.

11.10.2018
Gratulujeme Hugovi a Ondrovi ke 3. místu v malé kopané, ve které reprezentovali naši školu. Turnaje se účastnilo 11 týmů.

6.10.2018
Dobrý den, když se ohlédneme za uplynulým měsícem, tak je třeba si připomenout Den české státnosti, který jsme oslavili zasazením lípy srdčité ve školním areálu. Musím nás pochválit za cca 50% účast i ve velmi nepříznivém počasí.

5.9.2018
Dobrý den, dnes jsme se v plném počtu zúčastnili Festivalu vědy v Dejvicích na kulaťáku. Všichni žáci se zájmem obcházeli 102 stánků (například UNIPETROLU, DDM, ČZU, CETIN, ČVUT, VŠCHT, Policie ČR, Veolia, PVK,AV ČR, ČT, UK, Časopis ABC, Celní správa, Městská policie, iQlandia, Hasiči). Celý festival byl po všech stránkách velmi dobře zorganizován.
U žáků se setkal s kladným ohlasem.

 

                                                                                                   
 

 
 
Rychlý kontakt

Základní škola, Praha 10,
Břečťanová 6/2919
106 00 Praha 10

IČO: 47611871
č.ú.: 2000742329/0800

tel.: +420 272 651 133
e-mail: skola@zsbrectanova.cz
datová schránka: is6xmbd

Zobrazit na mapě

 

Základní informace

                  

Kalendář akcí

29. 6. - 1. 9. Letní prázdniny
 

Školní jídelna

Kontakt
Placení, odhlášení stravného
Jídelníček

--------------------------------------------------------

Webmail (přihlášení)

O škole
Charakteristika
Školská rada
Prezentace tříd
Archiv
Školní rok
2018/2019

Organizace roku
Rozvrhy
Výuka
Zvonění
Kroužky
Knihovna
Rodiče
Konzultační hodiny
Třídní schůzky
Pravidla pro omlouvání absence
Poradenství
Zápis do 1. třídy
Přijímací zkoušky na SŠ
Zajímavosti
Dokumenty
Formuláře, žádosti
Školní řád
ŠVP
Plán výchovného poradce
Program prevence
Úmluva o právech dítěte
Výroční zprávy
Rozpočet
Zásady zpracování osobních údajů
Fotogalerie
Škola
Školní družina
Výtvarná galerie
Školní družina
Denní režim
Vnitřní řád
Platba
Přihláška
Prezentace oddělení
Prezentace kroužků
Kontakty
Škola
Vedení
Učitelé 1. stupeň
Učitelé 2. stupeň
Poradenství
Školní družina
Provoz
Školní jídelna
Pedagogicko - psychologická poradna
Pověřenec (GDPR)
Škola v přírodě
ZŠ Břečťanová | skola@zsbrectanova.cz (c) 2019 Jan Slabý - IT Market  All right reserved