3. oddělení(V. Neděle)

Dalším kontinentem o kterém si budeme v měsící březnu povídat je Severní a Střední Amerika. Americe se dříve říkalo Nový Svět. Je to třetí největší světadíl.Patří k ní i Grónsko, největší ostrov na světě. Amerika byla pojmenována po mořeplavci AmeriguVespuccim, který připlul k Americkým břehům hned po jejím objeviteli Kryštofu Kolumbovi. Z Ameriky pochází velké množství ovoce a zeleniny, které byly později přivezeny do Evropy a staly se každodenní součástí jídelníčku.Severní Amerika je také velkou zásobárnou přírodního bohatství.

Vyrábíme také chundelatá zvířátka pro malé děti ze školky k zápisu do prvních tříd.

Karneval se nám velice líbil, jen byla škoda,že si masku přineslo málo dětí.
Nyní vyrábíme masky, které používali domorodí obyvatelé Afriky při svých rituálních obřadech.

V únoru se těšíme na Masopustní karneval, který bude 26.2., hledáme na mapě Afriky různé státy a seznamujeme se s jejich vlajkami. Na zeměkouli si lepíme obrázky rostlin, zvířat a dalších zajímavostí, které jsme našli na internetu,od rodičů,nebo z různých knih a atlasů.

V lednu začínáme poznávat nový světadíl a to je   A F R I K A.
Převážnou část obyvatelstva Afriky tvoří černoši, proto se jí říká černý kontinent. Žije zde více než miliarda lidí.Je tu mnoho různých kmenů a národů, ktré hovoří tisíci jazyky. Afrika žije hodně z turistického ruchu. Je tu krásná příroda, nádherné pláže, teplé moře a proto sem jezdí lidé z celého světa. Navštěvují Národní parky, kde pozorují exotická zvířata, obdivují se pyramidám v Egyptě, nebo se rekreují na plážích u moře. My si s dětmi  povídáme o zvířatech , které v Africe žijí, o rostlinách a dalších zajímavostech, které zde můžeme najít. Vyrábíme krokodýla nilského, zkusíme si vyrobit masky, které užívali domorodí obyvatelé a na závěr si zasoutěžíme o tom, co jsme si o Africe zapamatovali.

Ve středu 5.12. jsme měli celodružinovou akci  Peklo,peklo,peklíčko. Hráli jsme si a soutěžili jak ve třídě ,tak v tělocvičně. Ale hlavně jsme se jako čerti pořádně vyřádili.

Je to největší a nejlidnatější světadíl, který tvoří východní část dvojkontinentu zvaného Eurasie. Žije zde asi 200 různých národů s více než 4 miliardami lidí.
Je to světadíl rekordů a protikladů. Leží zde nejníže položené místo na světě a současně i nejvyšší hora světa. V Asii se nachází největší i nejhlubší jezero na světě.
Příroda je rozmanitá - vyskytuje se tu nejvíce druhů rostlin i zvířat. Např. Páv korunkatý zde žije  / jako na jediném místě na světě/ ve volné přírodě.

V listopadu a prosinci navštívíme druhý kontinent  ASII.

17.10. Pracujeme s přírodním materiálem - vyrábíme ježky a domeček pro ně.

V září jsme začali vyrábět papírové koule - Zeměkoule

Ve středu 19.9. proběhla celodružinová akce  " C A N D R B Á L " , kde se děti učily různé tance.Bylo to prima a pěkně jsme si zatrsali.

5.9.2018

V posledních letech jsme byli svědky posunů hranic, objevovaly se nové státy a ze stránek dějin se na mapu světa vracely staré historické země.V roce 2000 bylo 189 zemí světa.

Naše oddělení bude proto letos navštěvovat různé světadíly. Budeme se zajímat o PŘÍRODNÍ POMĚRY, SPOLEČNOST a HOSPODÁŘSTVÍ /např. klimatické poměry,rostlinstvo a zvířenu, kulturu, průmysl a hospodářství/. Budeme kreslit mapy, seznamovat se s vlajkami různých států, s přírodní charakteristikou, hospodářstvím a nejnovějšími údaji, které najdeme na internetu, ve zprávách, novinách, časopisech, apod.

Prvním světadílem, který nás zajímá je  EVROPA.

25. 3. Dopravní výchova, 3. A
25. 3. Prevence, 6. A, 6. B, 7. B
26. 3. Prevence, 7. A, 8. A, 8. B
27. 3. IQ Landie, 8. A, 8. B
27. 3. Klub mladého diváka
27. 3. Tábor, 4. A, 6. A
27. 3. Plavání 2. C
28. 3. Kurz bruslení, 5. A
28. 3. ŠD – Grébovka
29. 3. Odznak všestrannosti, 2.st.

29. 3. - 5. 4. ŠVP, Černá hora

2. 4. a 3. 4. Zápis do 1. tříd

2. 4.   Knihovna v Ruské, 2. C
3. 4.   Divadlo U Hasičů, přípr. třída