3. oddělení (V. Neděle)

Tuhle vánoční dekoraci pomáhaly děti vyrábět pro výzdobu vánočního stromku, který bude prezentovat naši ZŠ na Kubánském náměstí.

Příští měsíc 7.12. nás čeká celoškolní akce - Vánoční  trhy. Proto už teď v listopadu jsme na ně vyráběly stromky z dřevěných lamelek, které děti zdobily podle svých představ a fantazie. Opravdu se jim povedly. Doufáme, že se budou rodičům také líbit a budou z nich mít radost. Stromky budou vystaveny ve třídě 3.A, odkud si je děti během vánočních trhů odnesou domů.

V muzeu se dětem velmi líbilo. Zahrály si, zasoutěžily a viděly vystavené expozice z dějin naší vojenské minulosti.

Vážení rodiče, ve čtvrtek 10. listopadu jede naše odd. ŠD do Armádního muzea na Žižkově. Je tam připravena zcela nová expozice, zachycující vojenské dějiny českého prostoru od počátků až po současnost.

Vstupné je včetně vzdělávacího programu zcela zdarma. Potřebujete-li vyzvednout dítě dříve, učiňte tak prosím do 12:45 hod.

Odjezd je ve 13:00 hod. a návrat do 16:15 hod. Sebou potřebují: doklad totožnosti, baťůžek s pitím a papírové kapesníky. Děkuji. V.Neděle

Pomáháme s úklidem školní zahrady, hrabeme listí na kompost.

Vyrábíme z kaštanů, žaludů, šišek a listů zvířátka.

Hned na začátku listopadu máme Halloween.

V  L I S T O P A D U  otevíráme další tajemnou komnatu klíčem  ČAR  a  KOUZEL.

A protože se blíží Halloween, vyrábíme strašidelné dýně z čočky a hrášku. Je to sice titěrná práce, ale výsledek stojí za to.

Dokud je pěkné počasí, hrajeme hry na hřišti. Tohle byla soutěž družstev: závody trakařů, hledání bačkor a na závěr závody stonožek.

A takhle si děti představují čaroděje Blažeje, čarodějku Čmorbabu a lesní skřítky : Kvítek, Smítko a Rarášek.

Vyrábíme sovy z vylisovaných listů, které děti nasbíraly v areálu ZŠ.

V měsíci  ŘÍJNU nás čeká kouzelný klíč k odemykání Pohádkového tajemství. Seznámíme se s čarodějem Blažejem a jeho ženou Čmorbabou, kteří pro nás mají připravené zábavné hry a soutěže.

Při hře vybíjená si zasportujeme a učíme se správně chytat a házet míč.

Celodružinová akce UKLIĎME ČESKO proběhla v týdnu od 19.9. do 23.9. Každé oddělení si vybralo den, kdy se do akce zapojí.  Naše oddělení sbíralo 20. září a to okolo plotu areálu školy. Co všechno děti našly můžete vidět na fotkách a  nebylo toho málo.

A takhle vypadají barevně:

Výroba kouzelných klíčů:

Můj nejlepší kamarád:

V tomto měsíci nás čekají zajímavé hry /štafetová rozcvička, knoflíková/, soutěže /v Bowlingu a Petangu/ a činnosti, jako je výroba kouzelných klíčů z modelovací hmoty, kresba svého kamaráda, budeme se učit zpívat nové písničky za doprovodu kytary, atd.

Štafetová rozcvička:

Letos jsem pro děti připravila kromě družinových volno-časových aktivit také projekt pod názvem "Kouzelné pohádkové klíče". Každý měsíc budeme jedním klíčem odemykat  kouzelnou komnatu, ve které se děti setkají s čarodějem Blažejem a jeho ženou Čmorbabou. V  ZÁŘÍ  to je klíč k odemykání  P Ř Á T E L S T V Í.

Máme tu nový školní rok a toto je naše družina: