3. oddělení(V. Neděle)

8.11.  Pro rodiče  upřesňuji termín návštěvy v interaktivním muzeu TRILOBIT. Akce se uskuteční 28.11.2019.
Děti sebou mají mít: doklad totožnosti pro MHD, svačinu a pití. Děkuji.

24.10.  V rámci výprav do Pravěku navštívíme v listopadu TRILOPARK - interaktivní muzeum v Nuslích, kde se děti dozví zajímavosti ze života pravěkých zvířat,prohlédnou si archeologické nálezy, vyzkouší práci paleontologa a nakonec si vyrobí sádrový odlitek - fosilii trilobita. Akce se uskuteční v odpoledních hodinách od 14,00 do 17,00hod.
Žádám tímto rodiče, aby si děti vyzvedávali až po 17.hodině, datum upřesním co nejdříve, po dohodě s lektorem muzea.

Na letošní rok jsem se snažila vybrat pro děti projekt, který by je zaujal a zároveň i poučil.Našla jsem v časopisu Pastelka zajímavou celoroční hru pod názvem "Výpravy proti času".

Umožňuje dětem stát se aktivními účastníky hry a to prostřednictvím kouzelného mobilního telefonu.
Tento chytrý telefon dokáže přenést jeho majitele a jeho kamarády do určité doby.
Děti tak např. pozorují dinosaury, pořizují si jejich obrázky a modely,nebo v době ledové se účastní lovu
na mamuta. Ve dvou pohádkách se přímo vtělují do postav hlavních hrdinů,řeší různé situace a plní úkoly. Prostřednictvím dvou výprav za koumáky pochopí, že vše co lidé teď užívají, muselo být někým objeveno a vynalezeno.
Jedno z nejpřitažlivějších období dějin je středověk. Zblízka pozorují jak to vypadalo na středověkém hradě a v rytířské škole. Pochopí, že nešlo jen o boj a hrdinství, ale také o slušné chování a rytířské jednání - což lze uplatnit i v dnešní době. Výpravy proti času končí cestou za indiány. Příkladem je vztah těchto obyvatel k přírodě, ke zvířatům, k sobě navzájem i v rodině.

Hra je obsahově rozdělena do deseti etap. Každé dva měsíce podnikneme výpravu do jednoho časového období - do Pravěku, do Pohádky, za Koumáky /objeviteli a vynálezci/, do Středověku a za Indiány.

Září  a  Říjen   -   P R A V Ě K     /Doba dinosaurů a Doba Ledová/

Vyrábíme mamuta Oldíka a seznamujeme se s pravěkými zvířaty /učíme se jejich jména, stopy
a poznáváme život v dávné době/.Pořádáme také závody a soutěže jako pravěcí lidé.

13. 11.,,Hledá se mladý chemik", 9. B
13. 11.  SCIO testování 9. A, 9. B
14. 11.  První pomoc 4. C, 5. A
14. 11.  Výuka polytech. hnízd, 8. B
15. 11.  SCIO testování, 9. A, 9.B

18. 11.  Florbal, 2. tř., 4.- 6. třída
18. 11.  První pomoc, 5. B, 5. C
19. 11.  SCIO testování 9. A, 9. B
19. 11.  Výuka polytech. hnízd, 8. A
20. 11.  Vánoční fotografování, I. st.
21. 11.  Solná jeskyně, přípravná tř.
22. 11.  Divadelní představení 7. tř.

Přihláška
ZŠ Břečťanová | skola@zsbrectanova.cz (c) 2019 Jan Slabý - IT Market  All right reserved