Uvod

5. oddělení (B. Škochová)

Květen
Květen je pro nás měsíc, kdy všechno kvete. Proto vyrábíme veselé zápichy do květinek pro maminky, kterí jsme sami vypěstovali. Malujeme druhý veliký tulipán. Užijeme si spoustu legrace při společné hře "Kdo víc ví?". Koncem května nás čeká společná výtvarná dílna pro děti i rodiče. Společně sázíme sazeničky rajčat a hrášku (tímto děkujeme za poskytnutí jedné z našich maminek! :)) a taky naše přebytky afrikánů na školní pozemek.

  


Duben
V dubnu se společně hodně bavíme o přírodě. Užíváme si venku krásné jarní počasí, kreslíme rozkvetlé jarní stromy, které se později objeví na výstavce na Zahradní slavnosti. Společně s 6. oddělením pořádáme kvíz ke dni Země, ve kterém jsme velmi úspěšní. Protože nám ale ekologie není jedno a zároveň chceme potěšit dárkem i maminky, vyséváme semínka afrikánů a společně se staráme, aby nám krásně rostli.Užíváme si taky spoustu zábavy při hře rugby, kterou nás učí Honzík.  Závěrem dubna si užíváme společnou akci Škola čar a kouzel :)

        


Březen
Březen se nesl v duchu příprav na Velikonoce. Zasoutěžili jsme si při družinové zimní olympiádě a naučili se ubrouskovou techniku.Zúčastnili jsme se také výtvarné soutěže v Europark Praha Štěrboholy - konkrétně jejího 13. ročníku. Hlavním motivem byl tulipán. Naše oddělení použilo techniku zapouštění barev do dřevěných hoblin.

        


Karneval v ŠD

  

  

  

  Vážení rodiče, dne 23.2.2018 proběhne v ŠD KARNEVAL. Akce bude končit v 16 hod v tělocvičně. Moc se tešíme na krásné masky a skvělou zábavu.
Děkuji, B. Škochová


Únor 2018
V únoru nás čeká nejblíznivější období v roce - Masopust. Vyrobili jsme si společně masky které předvedeme při slavnostním vyvrcholení v pátek 23.2.2018 ve třídě a potom při karnevalovém reji v tělocvičně. Kromě karnevalu také vítáme jaro a vyháníme zimu. Vyrábíme sněženky a další jarní květinky. Čekal nás také pohádkový kvíz o ceny, který jsme absolvovali společně s 8. oddělením. A že bylo o co soutěžit!

     

Nejlépe se va našem pohádkovém kvízu umístil Adámek Duroň a Baruška Trojanová. Gratulujeme!!!

V únoru jsme také vyráběli další obrázky sněženek a krokusů. Tentokrát kombinací voskovek a vodových barev.Leden 2018

V lednu jsme si rozbalili dárečky, které pro nás nechal Ježíšek pod stromečkem. Chodili jsme společně ven a radovali se, že napadl sníh. Leden byl pro nás také měsícem ledu a ledního medvěda. Proto naše tvoření bylo s motivem zimy a ledních medvědů. Vyrobili jsme si stojánek na tužky, medvěda z vaty, hlavu medvídka a siluetu medvěda pomocí obtisků vatových tyčinek. Naše dílka zdobí chodbu v pavilonu D. V lednu jsmese také naučili novou písničku od pana Nohavici - Grónská zem. Na návštěvu k nám přišla také zvířátka - slepička s kohoutkem, králík a husa domácí.Už teď se těšíme na masopust v únoru!

                         Vánoční čajovna a lampionový průvod, který se měl konat 21.12.2017 se pro 5. oddělení ruší.

Děkuji za pochopení, B. Škochová


13. Týden
Hrajeme hry v kroužku zaměřené na postřeh a paměť. Vyrábíme vlastní adventní kalendář z papírových sáčků. Učíme se básničku pro Mikuláše. Vyrábíme a dekorujeme kornouty na nadílku od Mikuláše.

  
  


12. Týden
Hrajeme si za pavilonem na trvnatém hřišti.Povídáme si v kroužku a hrajeme při tom hry :) Tento týden máme v plánu procházku spojenou s drakiádou a tak vytváříme mraky, ze kterých padají sněhové vločky, abychom měli na pátek krásné počasí. Procházka v přírodním parku Hostivař se nám líbila a díky našim markům jsme měli krásné počasí :)

                       

11. Týden

  


Během jedenáctého týdne jsme se zúčastnili akce "Den naruby" společně s 8. oddělením. Užili jsme si společně spoustu zábavy a her. Dokonce jsme se na to i "naruby" oblékli. 

Rychlý kontakt

Základní škola, Praha 10,
Břečťanová 6/2919
106 00 Praha 10

IČO: 47611871
č.ú.: 2000742329/0800

tel.: +420 272 651 133
e-mail: skola@zsbrectanova.cz

Zobrazit na mapě

 

Základní informace

                  
Kalendář akcí

2. 7. - 31. 8. Letní prázdniny

3. 9. 17.00 - třídní schůzky př.tř., pav. H
3. 9. 18.00 - třídní schůzky 1. tříd, pav. E

11. 9. 18.00 - třídní schůzky I. a II. st.
Školní jídelna

Kontakt
Placení, odhlášení stravného
Jídelníček

--------------------------------------------------------

Webmail (přihlášení)

O škole
Charakteristika
Školská rada
Prezentace tříd
Archiv
Školní rok
2017/2018

Organizace roku
Rozvrhy
Výuka
Zvonění
Kroužky
Knihovna
Rodiče
Konzultační hodiny
Třídní schůzky
Pravidla pro omlouvání absence
Poradenství
Zápis do 1. třídy
Přijímací zkoušky na SŠ
Zajímavosti
Dokumenty
Formuláře, žádosti
Školní řád
ŠVP
Plán výchovného poradce
Program prevence
Úmluva o právech dítěte
Výroční zprávy
Rozpočet
Informace o zpracování osobních údajů
Fotogalerie
Škola
Školní družina
Výtvarná galerie
Školní družina
Denní režim
Vnitřní řád ŠD
Platba
Zápisní lístek
Prezentace oddělení
Prezentace kroužků
Kontakty
Škola
Vedení
Učitelé 1. stupeň
Učitelé 2. stupeň
Školní družina
Provoz
Školní jídelna
Pedagogicko - psychologická poradna
Škola v přírodě
ZŠ Břečťanová | skola@zsbrectanova.cz (c) 2018 Jan Slabý - IT Market  All right reserved