5. oddělení (I. Toužilová Savina)

ÚNOR

V únoru nám bylo hej, to byl karnevalový rej!

Přesto, že únor je nejkratší měsíc, měly děti mnoho zážitků. I když bylo zpočátku dešťové přeháňky, bylo prioritou trávit co nejvíce času venku. K měsíce únoru také neodmyslitelně patří karneval/masopust. Děti měly možnost se pomocí vlastních prožitků seznámit se starými lidovými zvyky a tradicemi. Cílem bylo seznámit děti s lidovými tradicemi v období masopustu, společně prožít radost a veselí. 

22.02.2023 se uskutečnil v tělocvičně karneval, který byl plný soutěží a tance.

Škoda jen, že ne všechny děti z družiny zúčastnili se  karnevalu.


LEDEN 

Leden: pokračujeme v projektu „Pohádkové vzdělávání“, odemykáme 5. kouzelnou komnatu klíčem nevšedních vědomostí.

V lednu jsme čekali na sněhovou nadílku, ale bohužel naše přání se nám nesplnilo. Proto jsme v družině vyráběli obrázky se zimní tématikou. Připomněli jsme si svátek Tří králů.   

Při vycházkách jsme pozorovali přírodu, hráli pohybové hry na hřišti. Jeden nebo dva krát za měsíc navštěvujeme školní knihovnu. Děti vyhledávaly knihy, a měly možnost se seznámit s provozem knihovny a také jak postupovat správně při vypůjčování knížek. Mohly i ostatním ukázat, co nejraději čtou. Nezapomínali jsme ani na hádanky, hlavolamy a tajenky, kterým alespoň chvilku času věnovalo.  

Měsíc leden nám utekl jako voda. Už teď se těšíme na další zábavu ve školní družině.


Ve čtvrtek 10. listopadu naše odděleni navštívilo Armádní muzeum na Žižkově, kde si děti prohlédly část nové expozice, zachycující vojenské dějiny českého národa.  Program se jim líbil.

LISTOPAD

Počasí nám přálo, proto jsme mohli na školní zahradě hrabat listí na kompost, sbírat jablka.

Za odměnu děti dostali jablkové řezy.

ZÁŘÍ

Začátek školního roku ve školní družině 5. odd.

Srdečně Vás vítám ve školním roce 2022/2023 a doufám, že tento školní rok bude pro děti příjemný a plný zajímavých poznatků.

Začátek školního roku tráví družina co možná nejvíce času na čerstvém vzduchu. Pokud nám to počasí nedovolí, trávíme čas ve školní družině.

Všechny naše činnosti se první týden rozběhly naplno. Využíváme slunečného počasí k rekreaci na školní zahrádce. Hrajeme vybíjenou, badminton a spousty dalších dětských her, z nichž si vybere každý. Vyrábíme dekorace a malujeme barevné podzimní obrázky. Soutěžíme a vzděláváme se. Nejdůležitější pro děti na družině je to, že tu potkávají hodně kamarádů, které tak dlouho neviděli.     Na těchto stránkách můžete po měsících sledovat fotografie z činností a dění našeho oddělení.

Naše oddělení zapojilo se do akce UKLIĎME ČESKO  20. září a to okolo plotu areálu školy. 

Těším se na spolupráci s Vámi.    

 Vychovatelka I. Toužilová Savina