5. oddělení (I. Toužilová Savina)

Duben 2022

Březen 2022

Ú N O R

Na oslavu masopustu se děti ve školní družině pečlivě připravovaly. Vyráběly si škrabošky, zdobily prostory školní družiny. Oslavu jsme zahájili  v tělocvičně  ZŠ  28.02  promenádou masek, poté děti soutěžily a zatancovaly. Zábavné odpoledne jsme ukončili sladkou tečkou.

Masopust, masopust, do kola mě holka pusť!

Vážení rodiče

Během února, se děti seznámily s lidovými tradicemi v období masopustu. V pondělí 28.02 . 2022 v naší  ŠD společně prožijeme radost a veselí, zábavu a tanec (od 14.00 -15.30). Nebude chybět ani masopustní průvod v maskách Na konci zábavy budou děti odměněny za nejlepší masku nebo tanec či masopustní říkanku.

I DĚVČATA HRAJÍ FOTBAL…

LEDEN 2022

CESTA DO  PRAVĚKU

HURÁ do interaktivního muzea TRILOPARK

VÁŽENÍ RODÍČE

Při návštěvě TRILOPARKU (27.01.2022) vaše děti mohli by koupit repliky dinosauřích lebek, trilobitů apod.; vše z vlastnoručních forem muzea - poctivě nabarvené, nalakované.

Cena replik je v rozmezí 50-100 Kč

Vážení rodiče

Na čtvrtek 27.1.2022 jsem pro děti připravila výlet do interaktivního muzea TRILOPARK.

Program je rozdělen na dvě části.

První část – uvidíme pravěká zvířata v životní velikosti (např. nosorožce a šavlozubého tygra), děti si mohou sáhnout na zuby dinosaurů, stoličku mamuta, trilobita atd.

Po svačinové přestávce jsou pro děti přichystané zajímavé aktivity, při kterých si mohou vyzkoušet práci paleontologa – odkrývají model dinosaura v životní velikosti. Musí očistit kostru od písku a provést nákres odkryté části na papír. Na konci jsou odměněny replikou devonského trilobita.

Odjíždíme ve 13,00 hod. návrat v 16,00 hod.

Cena programu muzea je 90,00 Kč

Sebou: baťůžek se svačinou, pití, doklad o totožnosti a kapesné (děti si zde mohou zakoupit různé fosilie).

Účast na akci:  ANO       NE ( prosím zakroužkujte)

Děkuji vychovatelka I. Toužilová Savina

PROSINEC.

První sníh

LISTOPAD.

ŘÍJEN. UKAŽ SPOLUŽAKŮM CO UMÍŠ.  ODPOLEDNE PLNÉ PŘEKVAPENÍ.

ŘÍJEN.  OPEKÁNÍ  BŘTŮ NA ŠKOLNÍ ZAHRADĚ

RÍJEN. PUSTÍME DRAKA.

ZÁŘÍ

5. oddělení ( I. Toužilová Savina)

Vážení rodiče

chci upozornit na změnu času ukončení obědů v Školní jídelně, s upozorněním pro rodiče, kteří si vyzvedávají děti po obědě.

Po – Ut. konec oběda cca v 13, 30 hod.

Čt. – Pa. konec oběda cca v 13,30 hod.

St. – konec oběda cca v 14 hod.

Pokud bude mít dítě napsáno v zápis.lístku, že odchází samo, např. v 15hod. a budete potřebovat, aby odešlo v jinou dobu, musíte mu napsat lísteček, protože bez Vašeho lístku nesmím dítě pustit, ani na telef. zavolání.

Co přinést: převlečení na ven / podepsané a v látkové tašce/

nějaké odměny za soutěže a vítězství při hrách

/ nejlépe balíček balených bonbonů / sirup do vody Co nenosit: drahé věci, např. mobil, hodinky, přehrávače, elektroniku,

větší částku peněz atd.

PROVOZ ŠD

Ranní ŠD začíná v 6,30 v pavilonu H, 1.odd(tel. 737 243 140)

od 16.00 zajištěn provoz konečné ŠD v hlavní budově Pavilon H

Odcházíme z pavilonu D cca v 15.45 do pavilonu H

Konečná je do 17.30 hod a v pátek pouze do 17 hod., také v pavilonu H, kde u zvonku je týdenní rozpis, ve kterém oddělení se slouží konečná.

PROGRAM NA LETOŚNÍ ROK

Projekt, který budeme letos s dětmi plnit se jmenuje:

„Lidové tradice, zvyky, říkadla“

Kromě toho budeme plnit i program, Zájmového vzdělávání ve ŠD, sestaveného podle ročních období – JARO, LÉTO, PODZIM, ZIMA. Během roku proběhnou také celodružinové akce o který budete informováni na webu.