9.B (Mgr. Jaroslav Haman)

7. 6. 2020

Vážení rodiče,

zasílám rozvrh odevzdávání učebnic na den 18. 6. 2020, odevzdávání proběhne ve dvou skupinách.

9. B – čtvrtek 18. 6. od 8.00 – 9.55 – pavilon D přízemí (třída 7. A)

l. skupina – Vojtěch, Milica, Eliška, Tomáš, Hugo, Veronika, Ondřej, Anna, Jan, Karolína; (8.00 – 8.55)

ll. skupina – Hana, Adam, Kryštof, Nela, Lucie, Kristýna, David, Iryna, Yanina, Lucie, Věra (Vy); (8.55 – 9.55)

Učebnice musí být v pořádku (slepit, vygumovat). Pokud došlo k poškození nebo ztrátě, tak bude vyžadována úhrada.

Při prvním vstupu do školy předloží žák čestné prohlášení (viz příloha na webu školy).

26. 2. 2020

Dobrý den, po delší době se hlásí zpravodaj 9.B. Je za námi pololetní vysvědčení, které dopadlo celkem dobře, ale hůř než v osmé třídě na konci roku asi je to dáno zvýšenou přípravou na přijímací pohovory. Minulý týden se Kryštof, Lucie, Hanka a Ondra zúčastnili lyžařského kurzu na Černé hoře v Krkonoších. Podle reakcí na závěrečném vyhlašování výsledků se tam všem účastníkům líbilo. Kryštof a Lucie se dokonce dostali na stupně vítězů ve slalomu. V současné době si všichni žáci užívají zasloužených jarních prázdnin.

5. 1. 2020

Vše nejlepší v novém kalendářním roce. Ještě bych se však rád vrátil do toho minulého a informoval vás o ukončení roku ve třídě. Dne 20. 12. 2019 proběhla vánoční besídka žáků s předáváním dárků a  posloucháním koled. Po besídce jsme se pěšky vydali do hostivařského kina, kde 9.B zhlédla film Ledové království II. Hudební film se všem líbil.

15. 12. 2019

Zdravím Vás v tomto předvánočním čase. Dne 11. 12. od 16:00 do 18:30 proběhly Vánoční trhy. Naše třída s 9. A měla na starost občerstvení všech příchozích. Ceny občerstvení byly lidové, takže o občerstvení byl velký zájem. Zájem byl také o výrobky, které Tomáš prodával na našem prodejním místě. Z prostředků získaných za občerstvení a vlastní výrobky třída přispěje na charitativní účely a na třídní akce. Dne 20. 12. 2019 nás čekají třídní besídky a filmové představení v OC Hostivař.
Touto zprávou Vám třída 9. B přeje Veselé vánoce a šťastný Nový rok.

7. 12. 2019

Po delší době Vás zdraví třída 9. B. Máme za sebou Veletrh vzdělávání, kde jsme se snažili rozšířit vědomosti o dalším vzdělávání. Dne 5. 12. 2019 se vylosovaní žáci (Kryštof, Karolína, Kristýna, Ondra, Iryna) zapojili do mikulášské nadílky ve třídách na prvním stupni. V pátek 6. 1. proběhla Vánoční dílna, na které se všichni žáci snažili vyrobit drobné dárečky pro návštěvníky vánočních trhů, které proběhnou ve středu 11. 12. od 16:00 do 17:30 hodin ve všech pavilonech školy. Tímto Vás všechny srdečně zveme.

18. 11. 2019

Pěkný deštivý den, 9.B se šla dne 12. 11. trochu rozptýlit od každodenní studijní dřiny do kina Pilotů na filmový festival Mezipatra pro školy. Filmové představení se líbilo. V současné době se třída začíná připravovat také na Mikuláše a Vánoční trhy, které v naší škole proběhnou dne 11. 12. od 16.00 do 17.30 hodin ve všech pavilonech.

20. 10. 2019

Dobrý den, třídní zpravodaj dlouho žádný příspěvek nenapsal, protože většina žáků se již začíná připravovat na přijímací pohovory (polovina třídy se účastní doučování v českém jazyce pod vedením paní učitelky Mgr. Markéty Kubů), takže třídních akcí je menší množství. Za zmínku stojí účast Lucie, Veroniky a Hanky na jazykovém pobytu v německém Limbachu. Druhou akcí, které se zúčastnila celá třída byl branný den, kde se žáci seznámili s problematikou civilní ochrany, která byla dříve součástí základního vzdělání v předmětu branná výchova.

Dnes se již všichni žáci těší na státní svátek dne 28. října a podzimní prázdniny, které následují v dalších dnech.

Přihlášky na SŠ s talentovou zkouškou

Žáci 9. ročníku, kteří se hlásí na umělecké školy, si vyzvednou u kariérního poradce (Mgr. M. Švecové) kopii přihlášky, kterou doma vyplní a donesou zpět kariérnímu poradci do 4.11.2019. Na základě vyplněné kopie pak škola vydá originál přihlášky, kterou žák odnáší na příslušnou střední školu nejdéle do 30.11.2019. Je možné se hlásit na dvě umělecké školy. Přihlášky na umělecké školy jsou navíc, stále pak zůstává možnost dvou přihlášek na ostatní střední školy.

30.8.2019

Dobrý den. Tak nám to zase začíná, ale nejdřív bych Vás chtěl všechny pozdravit po krásně prožitých prázdninách. Všichni se sejdeme v pondělí v 7.55 hodin před pavilonem S. Potřeboval bych 5 dobrovolníků, kteří budou připínat placky prvňáčkům. Doufám, že se dostavíte v plném počtu a včas.
Váš třídní učitel.

1. 7. - 31. 8. hlavní prázdniny

Přihláška
ZŠ Břečťanová | skola@zsbrectanova.cz (c) 2020 Jan Slabý - IT Market  All right reserved