Jeden svět na školách, 8.A (K. Málek)

26.02.2019

Jeden svět na školách je jedním ze vzdělávacích programů organizace Člověk v tísni, do kterého se nově zapojila také naše škola. Projekt napomáhá k výchově, učí žáky kriticky přistupovat k informacím a orientovat se v současném světě. Výukové materiály reagují na situaci ve společnosti a aktuální výzvy u nás i ve světě. S materiály Jednoho světa na školách pracují učitelé a žáci na více než 3 600 základních a středních školách. Prostřednictvím filmů, diskusí a výukových aktivit se otevírají důležitá témata a konkrétní příběhy, které se věnují lidským právům, moderním československým dějinám, mediálnímu vzdělávání a mnoha dalším tématům. V rámci první projekce na naší škole jsme ve třídě 8.A zhlédli film s názvem Hiphop-erace. Ten se zabývá tématem stáří. Dokumentární film mapuje cestu seniorů a seniorek, kteří se vydají na hiphopovou taneční soutěž. Díky pozitivnímu přístupu se jim daří překonávat i zdánlivě neřešitelné překážky a dokazovat, že věk je jen číslo a s humorem jde všechno lépe. Projekce filmu byla doprovázena výukovými materiály, reflexí a společnou diskuzí.