Krčský les, 4.B (M. Joska)

01.12.2022

První prosincový den se třída 4. B vydala do Krčského lesa, aby na vlastní oči spatřila zástupce sekvojovců obrovských, krásných jehličnatých stromů původem z Kalifornie. Na rozdíl od sekvoje vždyzelené nedorůstá sekvojovec do výšek přes 100 m, ale „pouze“ do výšek okolo 80 m. Sekvojovec obrovský však svůj výškový hendikep dohání mohutností kmene a je tak právem považovaný za nejmohutnější strom světa. Sekvojovce vysadil v Krčském lese tehdejší lesník pan Kučera v roce 1954. Od té doby vyrostly stromy do výšky cca 35 metrů a v porovnání s okolními smrky to jsou opravdu majestátné dřeviny. Děti strom společně obejmuly a pak dostaly rozchod na nedalekém dětském hřišti, kde se vyřádily. Zpět do školy jsme šli pěšky a pro děti byl největší zážitek mávání na kamiony při přechodu mostu přes D1, kdy řidiči kamionů zpětně zdravili mohutným troubením a blikáním. Cestou pak následovalo ještě několik rozchodů na hřištích, kde děti na hrazdách a kruhách trénovaly spoustu silově - gymnastických dovedností. Výlet se vydařil na 100 %.