Lyžařský kurz, 7., 8. ročník
(K. Gavendová)

čtvrtek 23. 2.
Tak a je to tady. Jsme u konce. Dnes je poslední den LVK 2023. Uteklo to rychle, ale pořád máme ještě spoustu aktivit, co musíme stihnout. Takže smutek pryč a jde se závodit! Dopoledne nás čekaly závody ve slalomu, kde jsme si mohli ověřit naše nově nabyté dovednosti. Touha po nejlepším čase byla opravdu vysoká. Při poledním klidu, už jsme si museli začít balit věci, protože konec se blíží opravdu rychle. Odpoledne jsme si užili poslední lyžovačku. Poté nás čekalo promítání fotek z kurzu, kde jsme zavzpomínali na všechny zážitky. A že jich bylo! Večeře a „šup“ na vyhlášení celého kurzu. Vřelým potleskem jsme poděkovali všem zúčastněným, jak učitelům, tak dětem. Vyhodnotili soutěže, rozdali diplomy, odměny, sladkosti (dostalo se na všechny) a šli „pařit“ na naší poslední diskotéku. Zítra nás čeká náročný odjez zpět směr Praha. Tak nám držte palce. Tímto se loučíme s letošním LVK. Bylo to skvělý a doufáme, že za rok to zase rozjedeme!

středa 22. 2.
Jsme v druhé půlce našeho LVK. Síly už ubývají, ale i tak se z LVK snažíme „vytřískat“ maximum. Počasí nebylo slunečné, ale mlha a déšť ustoupily. Aby se nám nálada zvedla a nohy v lyžákách tak netlačily, udělali jsme si karneval na lyžích. A tak na sjezdovkách najednou svištěla žirafa, želva, jednorožec i strašidlo. Učitelé v tom děti samozřejmě nenechali samotné. Lyžovačku v maskách jsme si užili a běželi jsme na nejlepší borůvkové knedlíky. To prostě k horám patří! Po poledním klidu nás čekaly ještě dvě hodiny lyžování. Večerní program jsme si zpestřili talentovou soutěží ČERNÁ HORA MÁ TALENT. Děti nacvičili vtipné scénky, kreativní taneční vystoupení a pobavili porotu složenou z učitelů i vtipy. Kdo asi vyhraje? No to se dozvíte až poslední den na vyhlášení.

úterý 21. 2.
Zpátky na svah! Počasí s námi moc nekamarádí a znovu jsme se museli vypořádat s mlhou a mrholením. Program jsme kvůli velkému dešti odložili na 10:00. Déšť přestal a mohli jsme jít pilovat naše dovednosti. Po dopoledním tréninku jsme odpoledne všichni mohli vyrazit na svah, i naši začátečníci, kteří měli pomalejší rozjezd. Počasí bylo bez deště, ale mlha nás stále pronásledovala. V těchto těžkých podmínkách, kdy i sníh byl těžký a mokrý to bylo náročné, ale všichni se s tím poprali. Bez úrazu se to neobešlo, ale vše jsme zvládli. Večer jsme se prohodili na přednáškách a zase se dozvěděli něco o první pomoci a o vybavení. Zítra nám snad počasí umožní karneval na lyžích. Držte nám palce.

pondělí 20. 2.
Třetí krizový den jsme dali pauzu skipassům, lyžím a snowboardům. Dopoledne jsme si pořádně zasoutěžili, poprali jsme se v soutěži Red Bull Challenge neboli vyběhni v lyžákách kopec a sjeď na bobech dřív než tvůj soupeř. Ti nejrychlejší postupovali pavoukem, až došlo na finálové souboje. Vítězkou dívčí kategorie se stala Diana Marushchak ze 7. C a vítězem chlapecké kategorie se stal Jan Koten z 8. C. Z důvodu mlhy jsme výlet na Kolínskou boudu změnili na procházku k televiznímu vysílači a rozhledně. Nezapomněli jsme ani na pořádnou koulovačku. Den jsme zakončili velkým mejdanem. Pořádně jsme si zatancovali, zazpívali a už se těšíme zpátky na svah.

neděle 19. 2.
Sněží!!! Ráno se probouzíme do pořádné chumelenice. Tak velké sněhové vločky snad letos nepadaly. Sníh super, ale na lyžování to vypadalo děsivě. Naštěstí než jsme se posilnili na snídani, sněžení přestalo a my jsme se mohli brázdit sjezdovky s čerstvým sněhem. Sluníčko na nás taky párkrát vykouklo a hned se se zapomnělo na včerejší deštivé počasí. Po lyžování nás čekala svačina a odpočinek. Večerní program byl naplněn přednáškami. Jedna půlka už umí zachránit lidský život a druhá půlka se umí pořádně obléct a vybrat si lyže/SNB/běžky. Zítra kritický den, dáme odpočinek skipasům a raději si zazávodíme a podíváme do po okolí.

sobota 18. 2.
Ráno jsme se všichni probudili s velkou chutí naskočit na lyže a snowboardy a brázdit kopce. Počasí nám nadšení trochu překazilo. Velká mlha a déšť nebyl vůbec příjemný, ale všichni se s nepřízní vypořádali sportovně a nenechali si „jízdu“ zkazit. Velkou pochvalu mají začátečníci na lyžích, kteří i v takto tvrdých podmínkách pilně nacvičovali své první dovednosti na lyžích a šlo jim to skvěle. Po lyžovačce nás čekala svačina a trochu volna. Den jsme zakončili společenskými hrami společně v jídelně, u kterých jsme se všichni nasmáli a užili si je tak, že nakonec se musela večerka o půl hodiny posunout. Tak rychle do postele, zítra nás snad čeká lepší počasí.

pátek 17. 2.
Sedmé ročníky doplněné žákyněmi a žáky z osmých a devátých ročníků vydali zlepšovat své lyžařské a snowboardové dovednosti v rámci lyžařského výcviku na Černé hoře. V den odjezdu jsme se všichni sešli před Poliklinikou Zahradní město a netrpělivě vyčkávali na autobusy. Batožiny se letos sešlo mnoho, ale i přes tyto úskalí, jsme se všichni i se všemi věcmi zdárně dopravili do Horského hotelu Desítka. Tam nás čekaly připravené pokoje a výborná večeře. „Lyžák“ může začít! Po večeři následovalo poučení o bezpečnosti a seznámení s programem. Nechyběl ani rozvoj kreativity, při kterém si žáci a žákyně vytvořili jmenovky na dveře. Porota složená z vyučujících vše pečlivě zhodnotila a mohlo se jít spát. Zítra nás čekají lyže a snowboardy.
Všichni jsme v pořádku.