Matematika s tablety, 5.B (J. Lišková)

24.05.2016

20. 5. žáci 5.B měli soutěživou hodinu matematiky s tablety. Řešili několik matematických kvízů v cloudovém prostředí KAHOOT. V kvízu jsou žákům průběžně pokládány otázky s výběrem odpovědí a jejich úkolem je v časovém limitu vybrat správnou odpověď. Za správnou odpověď získají body. Vliv na body má také rychlost odpovědi, čím rychleji žák odpoví, tím více bodů získá. Žák vidí ihned, zda odpovídal správně nebo chybně, prvních pět nicků žáků se objeví v tabulce na interaktivní tabuli. Po skončení kvízu se celé pořadí s volbou odpovědí nechá vygenerovat v Excelu a ohodnotit. U žáků je po celou dobu testu soutěživá nálada, radost z přibývajících bodů na kontě při správné odpovědi, při neúspěchu snaha dohnat soupeře. Práce v KAHOOTU žáky baví, její výhodou jsou rychlá zpětná vazba, procvičení velkého množství jevů v krátkém časovém úseku.