"Moje džíny nejsou z Číny", 2. stupeň
(P. Setvín)

26.09.2022

V neděli 25. září jsme uzavřeli kapitolu spojenou s projektem Moje džíny nejsou z Číny, kdy jsme s žáky na 2. stupni recyklovali staré džíny a snažili se jim vdechnout druhý život. Odpoledne se neslo v duchu dětské párty. Organizátoři pro konání vybrali netradiční místo, ale o to atraktivnější. Všichni se potkali na střeše žižkovského domu radosti. Nejen pro děti zde bylo připraveno několik dílen, na kterých si nejen děti mohly vyzkoušet potetovat banán opravdovým tatérským strojkem či vytvořit koženou peněženku na drobné. Přítomna byla i profesionální fotografka, jež zúčastněné děti zvěčnila v jejich soutěžních modelech. Z naší školy si přišli akci užít sourozenci Feranovi v doprovodu maminky a starší Jakub neodcházel s prázdnou, neboť odborná porota ocenila Kubův přístup k tvorbě, a především výsledné dílo, kterým byla funky džínová bunda. S napětím jsme sledovali vyhlášení a čekali, kdy zazní jméno Jakub Feran. Ten okamžik přišel v úplném závěru, kdy bylo vyhlášeno 1. místo. Kubovi gratulujeme a těšíme s jakým nápadem přijde do dalšího ročníku.