Národní památník na Vítkově, 5.B (V. Štěpánová)

29.11.2018

Ve čtvrtek 29. listopadu 2018 jsme se se žáky 5. B zúčastnili vzdělávacího programu Český lev se probouzí v Národním památníku na Vítkově. Památník je národní kulturní památkou, která se nachází přímo nad strmými svahy vrchu Žižkova. Paní lektorka nejdříve vyprávěla o legionářích, o založení Národního památníku na Vítkově a o vzniku Československého státu, o státních symbolech.  Děti dostaly v průběhu programu pracovní listy a ve dvojicích hledaly odpovědi na kontrolní otázky. Pohybovaly se ve stálé expozici Křižovatky české a československé státnosti. Po ukončení programu jsme si venku prohlédli největší jezdeckou plastiku ve střední Evropě, Jana Žižku z Trocnova, sochaře Bohumila Kafky, u které jsme se společně vyfotografovali. Vzdělávací program i prostory Národního památníku na Vítkově jsme si moc užili a paní lektorka naše žáky pochválila.