Netzschkau, 6. ročník (M. Bartošová)

16.09.2018

pátek 21. 9.
Očekávaný příjezd do Prahy okolo 15. h.

čtvrtek 20. 9.
Dnešní den jsme strávili na celodenním výletě. Dopoledne jsme navštívili hvězdárnu, kde jsme zhlédli naučný pořad o vesmíru promítaný v kopuli. Následně jsme si vyzkoušeli několik jízd na bobové dráze a prošli jsme se provazovým bludištěm. Výlet jsme zakončili v aquaparku, kde jsme se pořádně vyřádili. Po návratu na ubytovnu na nás čekala večeře připravená na grilu. Po večeři byli vyhlášeni nejlepší účastníci soutěží.

Všichni jsme v pořádku.

středa 19. 9.
V dopoledních hodinách proběhla jazyková animace, při níž si jedna skupina dětí vyzkoušela komunikaci s německými dětmi. Druhá skupina trénovala střelbu z laserové zbraně a následně se zúčastnila biatlonového závodu. Večer patřil dětem, které si užily diskotéku.

úterý 18. 9.
Dnešní den jsme začali frisbee golfem. Museli jsme postupně zdolat všech 9 stanovišť s koši. Odpoledne jsme se vydali do terénu s GPS navigací. Během hry jsme plnili úkoly a odpovídali na otázky. Den jsme zakončili posezením u táborového ohně a opékáním sladkého těsta. Až na štípance od komárů jsme všichni v pořádku.

pondělí 17. 9.
Čekání na německé žáky jsme si zpříjemnili pohybovými aktivitami zaměřenými na rovnováhu a obratnost. Vyzkoušeli jsme si dokonce i venkovní bowling. Poté jsme si pomocí her snažili zapamatovat jména německých žáků. Odpoledne jsme vyrazili na pěší túru k největšímu cihlovému mostu na světě. Večer jsme vyplnili společenskými hrami.

neděle 16. 9.
Po 17. h jsme dorazili do Netzschkau.
Všichni jsme v pořádku.