Poznávací zájezd do Anglie, 2. stupeň (V. Kunc)

18.05.2019

sobota 25. 5.
Naše kroky již v 6 h ráno směřovaly na odjezd do Oxfordu. Všichni jsme se rozloučili s rodinami a poděkovali jim za jejich péči. Ranní Oxford byl nádherný téměř bez turistů. Hlavní monumenty univerzitního městečka jsme poznali při procházce městem. Navštívili jsme slavnou college Christ Church s jídelnou, která je známa z filmu Harry Potter. Při rozchodu měl každý možnost objevovat krásy dle svého. Někdo zašel do archeologického muzea Ashmolean, do přírodovědeckého muzea nebo na panoramatickou vyhlídku z věže University Church of St. Mary the Virgin. Večer nás čekala lehká večeře (tousty a paštiky) u autobusu. Tím skončila úžasná výprava do Anglie a před sebou jsme měli už jen cestu autobusem a trajektem do ČR.

pátek 24. 5.
Dnešní dopoledne probíhalo jako obvykle. Snídaně, rozloučení s rodinami a odchod do školy. Poslední školní den si všichni moc užili. Většina tříd měla různé kvízy a hry. Po škole jsme jeli do starého městečka Winchester. Vydali jsme se do parku k "Winchesterské katedrále". Nádherná honosná stavba z 11. století.  Když nám skončil hodinový rozchod, naše kroky zamířily do takzvaného "Winchesterského hradu". Mnoho dětí (včetně učitelů :D) si vyzkoušelo několik kostýmů ze starých dob. Hrad měl krásné zahrady, v kterých vzniklo nespočet pěkných fotek. Při jízdě domů jsme si udělali v autobuse hudební okénko. Ve čtvrtek každá dvojice napsala jednu písničku, kterou by chtěla pustit. Následně určení žáci vybírali náhodná čísla a podle toho byla puštěna písnička. Večer byl ve znamení loučení se s rodinami, balení, posledních večeří atp.

čtvrtek 23. 5.
Ráno jsme měli opět školu a odpoledne jsme se jeli podívat na Stonehenge. Byl to velký kruh z masivních kamenů. Bylo to pěkné. Po obdivování Stonehenge jsme šli do musea, které tam bylo. Zjistili jsme, jak tam lidé žili před tisícem let a přiučili se spoustu nových zajímavých věcí. Po návštěvě Stonehenge jsme měli navštívit město Salisbury. Ale místo navštívení města Salisbury jsme šli na pláž Bournemouthu. Na pláži jsme si to moc užili. Házeli jsme si s frisbeem, namočili jsme se v moři, procházeli jsme se po pláži nebo jsme prostě relaxovali. Celý den byl moc fajn, pláž byla třešnička na dortu.

středa 22. 5.
Ve středu jsme měli celodenní výlet. Sraz u školy byl přesně v osm hodin. Jeli jsme do malebného městečka jménem Portsmouth, kde na nás čekala prohlídka lodi ,,HMS Victory". Loď byla opravdu jedinečná a přenádherná, přesně jsme viděli v jakých podmínkách se plavila celá posádka kapitána Nelsona v bitvě o Trafalgar. Následovala plavba na lodi okolo celého přístavu Portsmouth, která zakotvila u Spinnaker Tower. Pohled na ni byl nádherný, ale ještě hezčí byla uvnitř. Byli jsme skoro 170 metrů nad zemí. Návštěvu Portsmouth jsme zakončili v obchodním centru. Měli jsme hodinový rozchod, který jsme samozřejmě nepromrhali. Všichni jsme si zašli do Primarku nebo si koupili něco dobrého na zub. Poté jsme jeli opět do rodin, kde na nás čekala vydatná večeře.

úterý 21. 5.

V úterý jsme se v devět opět sešli v Jazykové škole, kde jsme si ověřili své znalosti o Velké Británii. Odpoledne jsme se autobusem dostali k Corfe castle, kde se nám otevřel výhled na krásnou krajinu. Poté jsme se přesunuli k Old Harry Rocks, křídlovým útesům, kde jsme poseděli a dívali se na otevřené moře. Večer jsme opět strávili s rodinami, připraveni na další den.

pondělí 20. 5.
V pondělí jsme dopoledne poprvé strávili v Jazykové škole, kde jsme se seznámili s novými učiteli a nakousli spoustu nových témat. Po škole jsme navštívili National Motor museum Beaulieu. Kromě nekonečného množství závodních aut a veteránů se zde vyjímalo například auto Mr. Beana, Jamese Bonda a auta z pořadu TopGear. Také jsme mohli navštívit místní opatství a krásné zahrady. Večer jsme se opět vrátili do rodin, připraveni nabrat síly na další den.

sobota 18. 5.

V sobotu po poledni jsme dorazili do centra Bournemouthu. Děti si užily odpoledne na pláži a navštívily Oceanárium.
Kolem 18. h se plni očekávání seznámili s hostitelskými rodinami.