Přespolní běh, 2. stupeň (M. Šmída)

05.10.2022

Oblastního přeboru pražských škol z Prahy 10 a 15 v přespolním běhu se ve středu 5. 10. za ideálního počasí zúčastnila družstva našich mladších a starších žáků. Na náročné, ale rychlé trati s obávaným táhlým stoupáním v lesoparku nad Hostivařskou přehradou závodilo 160 běžců. Jako první se na trať jednoho kilometru vydali postupně ve čtyřech rozbězích mladší žáci (6. a 7. třídy). Nejlépe si vedl Tomáš Svoboda a Jan Kerbach, kteří atakovali nejlepší desítku. Dobré výkony podali i ostatní – Jakub Urban, Jakub Feran a Ondra Witoš. Časy těch nejlepších – něco málo přes čtyři minuty – jsou velice dobré a svědčí o tom, že tihle borci již pravidelně trénují a sportují. Starší kategorii (8. a 9. třídy) čekaly dva náročné okruhy, celkem 2 km. Opět se dva naši zástupci (Filip Plaček a Filip Kratochvíl) prosadili do „ top ten“ – nejlepší desítku. Na delší trati bylo třeba zaběhnout dvoukilometrový okruh v čase okolo 9 minut, a to bylo přes veškerou snahu nad síly našich ostatních borců, přesto zaslouží uznání za statečný boj a snahu – bojovali se soupeři za všech sil – Standa Baranyuk, Matyáš Volf, Viktor Jaremčuk.
Děkujeme našim borcům za odvedené výkony a reprezentaci školy a těšíme se na výkony v dalších soutěžích – sportu zdar.