Projekt "Člověk je člověk", 2. stupeň
(P. Setvín)

21.12.2021

Na začátku letošního školního roku jsme se zapojili do multižánrového projektu "Člověk je člověk". Na výběr jme měli hned z několika uměleckých oborů (výtvarný, literární a hudební). My na druhém stupni jsme se rozhodli téma holokaustu, rasismu a diskriminace pojmout výtvarně. Nejprve bylo třeba si jednotlivé pojmy vysvětlit a říci si, jak chování, které vykazuje podobné znaky chápeme a vnímáme. Velmi dobře na to navázala aktivita spojená s asociacemi, díky kterým jsme se do tématu zanořovali hlouběji a začaly se objevovat první skicy a nápady. Z některých námětů i mě samotného mrazilo. Na konec jsme na Základní školu Mělník, Jaroslava Seiferta, která byla vyhlašovatelem soutěže zaslali sedm prací. Ocenění získaly Kristýna Benešová (7. B; Nejsem teroristka), Natálie Kopalová (8. B; Bez předsudků), Klára Langová (8. A; Stop rasismu), Aneta Pryglová (8. B; Vzpomínka). Dívky se se svými pracemi dostali do sborníku, který je jedním z výstupů celého projektu.