Robotická dílna, 7.B (J. Lišková)

03.10.2022

3. 10. se část žáků 7. B  vypravila na SPŠ Na Třebešín, aby se dozvěděla mnoho zajímavého o robotech a jejich smyslech neboli senzorech. Jak robotická dílna probíhala, vám poví Nela Pavlišová ze 7. B. Po příchodu do učebny nás lektorka Lucka seznámila se základy robotiky a provedla nás historií strojů a robotů. Poté jsme se seznamovali s jednotlivými díly stavebnice a dozvídali se, k čemu dané díly slouží a proč jsou důležité. Nyní už přišla na řadu samotná stavebnice, ze které jsme si podle plánku sestavili robota. Po základním sestavení jsme mohli i improvizovat a svého robota si dokončit podle sebe. Stavění doprovázela i příjemná hudba a příjemná atmosféra mezi žáky. Na závěr jsme s roboty hráli i hry - fotbal a košíkovou s papírovými kuličkami. Nakonec jsme robota rozložili. Cestou zpátky do školy nás potkal i slabý déšť, ale do školy jsme se vrátili s pozitivní náladou.