Školní výlet Malá Skála, 6., 7. tř. (M. Bartošová)

13.06.2016

V pondělí ráno 13. 6. 2016 se 6. a 7. třída vydala na dlouho plánovaný výlet do Malé Skály. První den byla naším cílem plavba na raftech po řece Jizeře. Nasedali jsme v Malé Skále směr Dolánky u Turnova. Počasí bylo vodácké. Po instruktáži jak ovládat raft a chovat se na vodě nám začalo pršet a při nasedání jsme byli mokří úplně všude. Museli jsme se naučit, jak společně pádlovat a řídit raft kupředu. Některé posádky ztrácely členy, ale záhy byli posbíráni. Někomu uplavaly boty, jinému sebevědomí. Do Dolánek jsme dorazili mokří, unavení a šťastní, ovšem vůně pizzy nás nabudila k dalšímu horolezeckému výkonu. Zkušení instruktoři si pro nás v přírodním lanovém centru připravili tři typy překážek – přejetí Jizery na laně, skok do neznáma a ručkování po síti. Celou dobu jsme byli odborně jištěni a vzájemně jsme se povzbuzovali. K večeři jsme si dali grilované maso, brambory a salát. Pozdě večer po večerce nás čekalo překvapení – stezka odvahy! Ve 23:30 hod. cesta směr hřbitov. Některé skupinky dokonce zjistily, že cesta zpět je bezpečnější. A pak jsme se dočkali zaslouženého spánku v čisté posteli.

V úterý ráno po vydatné snídani na nás vysvitlo letní sluníčko, sbalili jsme se a hurá na výlet. Poprvé jsme navštívili hrad Frýdštejn, druhým cílem byl hrad Vranov, odkud jsme se autobusem přemístili do Spálova. Tady byl začátek našeho putování Riegrovou naučnou stezkou proti proudu řeky Jizery. Cesta byla dobrodružná. Do Prahy jsme vyjeli v předem určený čas a bylo nám líto, že školní výlet skončil.

Bc. Martina Bartošová, Mgr. Helena Šusteková, Mgr. Dana Ungrová