Sportovní soutěže, 1. stupeň (M. Šmída)

05.04.2022

Po delší době se rozbíhají školní sportovní soutěže – první úspěšné vystoupení za sebou mají naše školní družstva ve vybíjené a fotbalu.
Výběr 5. tříd se zúčastnil turnajů ve vybíjené 23. 3. ( smíšená družstva) a 25 .3. ( dívčí družstva ). Smíšené družstvo (9 chlapců a 2 dívky) vybojovalo krásnou stříbrnou medaili za 2. místo a dívčí tým přidal bronzovou medaili za 3. místo v oblastním přeboru Prahy 10. Na postup do celopražského kola to tentokrát nevyšlo, hra na turnaji je úplně jiné úrovně než při školním tělocviku – rychlejší, přesné přihrávky, taktická hra a tvrdá střelba – naše družstva statečně bojovala a snad to na postup vyjde příště.
Fotbalový turnaj o Dětský fotbalový pohár pro žáky 2. tříd, pořádaný Českou fotbalovou asociací, nám již úspěch a postup přinesl. Náš tým č. 1 prohrál ve skupině pouze jednou (nešťastně o jednu branku), následně ve vyřazovací fázi porazil vítěze druhé skupiny a bylo tu finále – odveta proti vítězi naší skupiny. Druhý zápas byl znovu vyrovnaný a rozhodl náš jediný „zlatý gól“ a to znamenalo velkou radost z postupu do celopražského turnaje jako vítězného zástupce Prahy 10. Držme palce našim nejmladším i v další fázi turnaje.
Další sportovní akcí, kde by se naše škola mohla zabojovat o úspěch, budou atletické štafety na 8 x 100m a 8 x 200m pro žáky 3. a 5. tříd.