Vybíjená v Netzschkau, 1. stupeň (D. Ungrová)

04.05.2015

Ve dnech 24. – 26. 4. 2015 se 9 žáků ze 4. tříd a jeden žák ze 3.B zúčastnili za doprovodu paní učitelky Dany Ungrové turnaje ve vybíjené v německém Netzschkau.
Vybíjená v Německu nemá stejná pravidla jako u nás. Chybí přehazování míče na začátku a přihrávání během hry. Jakmile hráč získá míč, může vybíjet. S míčem se smí pohybovat po celém hracím poli. Po pátečním neúspěchu, kdy děti prohrály 3 zápasy, se rozhodly s těmito pravidly poprat a během soboty a nedělního dopoledne se postupně probojovaly až na pěkné 6. místo. Za odměnu si domů dovezly míč a reproduktory. Návštěva v Netzschkau nebyla ale jenom o vybíjené. V sobotu odpoledne si děti zahrály minigolf, projely se minivláčkem a řídily miniauta.
Foto z akce zde a zde